جدیدترین لوک‌بوک ما دارای اتاق‌های نشیمن است که در آن مبلمان و لوازم قدیمی به فضای داخلی معاصر علاقه می‌بخشد، از جمله یک آپارتمان بتنی در سائوپائولو و خانه‌ای در مقر سابق BBC در لندن.

مبلمان قدیمی می توانند فضای داخلی دنج ایجاد کنند و حسی از سبک جاودانه را به ساختمان های جدید مدرن و خانه های تاریخی اضافه کنند.

این هشت پروژه چه قطعات نمادین طراحان مشهور باشد و چه لوازم جانبی صنایع دستی، همگی دارای اثاثیه قدیمی چشم نواز هستند و نشان می دهند که چگونه می توان از آنها برای ایجاد فضای داخلی الهام بخش استفاده کرد.

این جدیدترین نسخه از سری lookbook ما است که از آرشیو Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی با نمای داخلی چوبی، خانه‌هایی که ویرانه‌ها لایه‌هایی از گذشته را نشان می‌دهند و سوله‌ها و ساختمان‌های بیرونی با طراحی خوب.


مبلمان قدیمی در خانه ساحلیمبلمان قدیمی در خانه ساحلی
عکس اریک پتچک

خانه ساحلی آماگانست، ایالات متحده، توسط استارلینگ معماری و طراحی امیلی لیندبرگ

در کنار ساحل در روستای همپتونز در آماگانست، فضای داخلی این خانه چوبی سیاه شده با ترکیبی از مبلمان قدیمی و مدرن پر شده بود.

در گوشه ای از اتاق نشیمن، یک میز چوبی مدرن با یک صندلی قدیمی با چوب تیره تکمیل شده است، در حالی که یک لامپ چوبی و مجسمه کوچک به آن حس تزئینی می بخشد.

درباره خانه ساحلی آماگانست بیشتر بدانید ›


صندلی Vintage Eames در آپارتمان لندنصندلی Vintage Eames در آپارتمان لندن
عکس ادموند دابنی

آپارتمان هایبری، انگلستان، توسط هالووی لی

استودیوی لندنی هالووی لی این آپارتمان را برای یکی از بنیانگذارانش الکس هالووی در یک خانه ویکتوریایی تغییر کاربری داده است.

READ  فروشگاه رنگ آمیزی بدون پلاستیک Cover Story بازدیدکنندگان را به بازی با رنگ تشویق می کند

اتاق نشیمن، به طور غیرمعمول، دارای یک وان حمام است که در اینجا قرار داده شده است تا “لمس جایگزین” را به آپارتمان اضافه کند. در کنار آن، یک صندلی اداری قدیمی Eames در کنار میز چوبی سفارشی هالووی لی قرار دارد.

درباره آپارتمان هایبری بیشتر بدانید ›


دروازه قصر اثر تالا فستوکدروازه قصر اثر تالا فستوک
عکس مایکل سینکلر

آپارتمان پالاس گیت، انگلستان، توسط تالا فستوک

این آپارتمان در یک بلوک عمارت ویکتوریایی در نزدیکی هاید پارک لندن که به‌عنوان یک «پناهگاه آرام» طراحی شده است، دارای پالت رنگی خنثی کرم، سفید و قهوه‌ای است.

در اتاق نشیمن، مجموعه ای از آثار هنری با دقت انتخاب شده در اشکال ارگانیک با مبلمان قدیمی و آینه عتیقه مطابقت دارد.

درباره آپارتمان پالاس گیت بیشتر بدانید ›


فضای داخلی آپارتمان برزیلیفضای داخلی آپارتمان برزیلی
عکس از دنیلسون ماچادو

آپارتمان DN، برزیل، توسط BC Arquitetos

این آپارتمان دهه 1970 سائوپائولو (تصویر بالا و اصلی)، که توسط استودیوی برزیلی BC Arquitetos بازسازی شده است، دارای پانل های بتنی یکپارچه و تعداد زیادی پوشش گردویی است.

قطعات مبلمان قدیمی توسط طراحان مدرن برزیلی اواسط قرن در سرتاسر آپارتمان از جمله در اتاق نشیمن، جایی که میز چوبی براق پتالاس اثر خورخه زالزوپین جای افتخار دارد، یافت می شود.

درباره آپارتمان دی ان بیشتر بدانید ›


کاشت شاه بلوط توسط معماران جان پاردیکاشت شاه بلوط توسط معماران جان پاردی
عکس از Brotherton Lock

مزرعه شاه بلوط، ایالات متحده، توسط معماران جان پاردی

استودیوی محلی John Pardey Architects، Chestnut Plantation را به عنوان پس‌زمینه‌ای ساده برای مبلمان قدیمی مشتری طراحی کرد.

فضای داخلی کاملاً باز دارای یک اتاق نشیمن با لعاب از کف تا سقف و دیوارهای آجری بافت است که به خوبی با صندلی‌های قدیمی‌تر پرآذین‌تر که برای داشتن منظره باغ قرار داده شده‌اند، تضاد دارد.

READ  7 ایده غذای فوق العاده آسان، خوشمزه و مغذی که می توان در زمانی که باقی مانده های تعطیلات را تمام کردید درست کنید

درباره کاشت شاه بلوط بیشتر بدانید ›


آپارتمان Helios 710 توسط بلا فروید و رتروویوسآپارتمان Helios 710 توسط بلا فروید و رتروویوس
عکس مایکل سینکلر

Helios 710، UK، توسط بلا فروید و ماریا اسپیک

فضای داخلی این آپارتمان که در داخل مقر سابق بی‌بی‌سی در غرب لندن قرار دارد، به گونه‌ای طراحی شده است که حال و هوای دهه 1970 را ایجاد کند.

در اتاق نشیمن، میز ناهار خوری شیشه ای با صندلی های ناهار خوری عصایی بافته شده و مبل های نارنجی سوخته در تضاد با کف سبز زمردی تکمیل شده است. این قطعات به گونه ای انتخاب شدند که “رنگ جسورانه، التقاط و زرق و برق” دهه هفتاد را تداعی کنند.

درباره Helios 710 بیشتر بدانید ›


آپارتمان کانال سنت مارتین توسط رودولف پارنتآپارتمان کانال سنت مارتین توسط رودولف پارنت
عکس جولیو گیراردی

آپارتمان هاوسمان، فرانسه، اثر رودولف پارنت

یک مبل قدیمی مجسمه‌ای زرد، اتاق نشیمن این آپارتمان را در ساختمان قرن نوزدهمی هاوسمان در پاریس تزئین می‌کند که توسط طراح داخلی رودولف پارنت، بازسازی معاصری انجام شد.

این طراح داخلی توضیح داد که رنگ آن در میان دیگر رنگ های گرم مورد استفاده در آپارتمان انتخاب شده است تا “به طور ظریف میراث کلاسیک آپارتمان را تقویت کند و فضایی را حفظ کند.”

درباره آپارتمان هاوسمن بیشتر بدانید ›


خانه آماگانست اثر آتنا کالدرونخانه آماگانست اثر آتنا کالدرون
عکس از نیکول فرانزن

خانه لانگ آیلند، ایالات متحده، توسط آتنا کالدرون

آتنا کالدرون، طراح نیویورکی، خانه متعلق به اواسط قرن خود را در آمگانست بازسازی کرد تا آن را روشن کند و احساس گرما را در آن ایجاد کند. مبلمان وینتیج بخش بزرگی از طراحی است که در اتاق نشیمن دیده می شود که دارای دو صندلی وینتیج سفید در طرح های مختلف است.

کالدرون افزود: “من می توانم بگویم احتمالا 80 درصد از این خانه دارای مبلمان قدیمی است.” “من عاشق کاری هستم که وینتیج با خانه انجام می دهد. تاریخچه ای ناشناخته و پتینه ای کهنه به آن اضافه می کند.”

READ  گالری کارگاه نجار نمایشگاهی با موضوع هویت و مکان ارائه می دهد

درباره خانه لانگ آیلند بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از سری lookbook ما است که از آرشیو Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی با نمای داخلی چوبی، خانه‌هایی که ویرانه‌ها لایه‌هایی از گذشته را نشان می‌دهند و سوله‌ها و ساختمان‌های بیرونی با طراحی خوب.

دیدگاهتان را بنویسید