مرتب نگه داشتن آشپزخانه‌ها اغلب دشوار است، اما این لوک‌بوک نشان می‌دهد که چگونه کابینت‌های کف تا سقف، روشی مؤثر برای ساده‌سازی و ایجاد پس‌زمینه‌های بدون درهم و برهمی برای تهیه غذا هستند.

به طور سنتی، آشپزخانه‌ها با کابینت‌های دیواری و زمینی طراحی می‌شوند که زیر سقف قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که در دسترس هستند. با این حال، امروزه بسیاری از معماران و طراحان داخلی به جای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی، راه حل هایی با ارتفاع کامل را انتخاب می کنند.

مثال‌های موجود در این لوک‌بوک نشان می‌دهند که راه‌حل‌های ذخیره‌سازی از کف تا سقف برای آشپزخانه‌هایی با هر اندازه و سبکی مناسب است و می‌توان از آن برای پنهان کردن آشغال‌ها، لوازم خانگی و حتی درها استفاده کرد.

یک مزیت این است که این کمدها همچنین محل تجمع گرد و غبار را به حداقل می‌رسانند و به زمان کمتری برای تمیز کردن نیاز دارند و بیشتر برای پخت و پز باقی می‌مانند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با کف‌های توری، مبلمان مدرن قرن اواسط و دیوارهای آجری سوراخ‌دار.


آشپزخانه سفید با کابینت های کف تا سقفآشپزخانه سفید با کابینت های کف تا سقف

TS-H_01، سوئیس، توسط تام استرالا

این آشپزخانه مینیمالیستی، متعلق به خانه‌ای در نزدیکی برن، دارای فضای ذخیره‌سازی از کف تا سقف است که نه تنها در هم ریختگی، بلکه دری به گاراژ را نیز پنهان می‌کند.

دیوار سفید کابینت‌ها با دستگیره‌های دایره‌ای که با چوب صاف پوشانده شده‌اند، نقطه‌گذاری شده‌اند و پس‌زمینه‌ای صاف را به پیشخوان آماده‌سازی کلفت، دیوارهای گچی خام و تخته‌های چوبی کم‌رنگ تشکیل می‌دهند.

READ  طراحی با دختر بسیار درگیر من - و والپیپری که هر دو دوست داریم!!!

درباره TS-H_01 بیشتر بیاموزید ›


آشپزخانه چرچتاون، ایرلند، توسط معماران Scullionآشپزخانه چرچتاون، ایرلند، توسط معماران Scullion
عکس از فیون مک کان

چرچتاون، ایرلند، توسط معماران Scullion

کابینت های چوبی بلوط از آشپزخانه پر نور چرچتاون، یک مجتمع مسکونی در دوبلین که توسط هنرستان های ویکتوریایی اطلاع رسانی شده است، می گذرد.

در حالی که فضای ذخیره سازی را به حداکثر می رساند، کمدها به گونه ای طراحی شده اند که لوازم خانگی و انباری را پنهان کنند. گرمای بلوط با ترازو سفید رنگ سرد روی زمین و میز کار تکمیل می شود.

درباره چرچتاون بیشتر بدانید ›


کابینت های کف تا سقف در آپارتمان پاریسیکابینت های کف تا سقف در آپارتمان پاریسی

ساشا، فرانسه، توسط پروژه SABO

نازک کاری تخته سه لا توس با ارتفاع تمام برای نگهداری محتویات این آشپزخانه، طراحی شده توسط SABO Project در یک آپارتمان پاریسی استفاده می شود.

کمدها تقریباً به صورت یک بلوک جامد مبدل شده‌اند، با برش‌های قوسی کوچکی که هر در را به‌طور ظریفی مشخص می‌کند. یکی از پانل ها دارای یک دهانه قوسی بزرگتر است که به یک گوشه دنج برای گربه صاحب باز می شود.

درباره ساشا بیشتر بدانید ›


فضای داخلی آشپزخانه The Amagansett Beach House، ایالات متحده، توسط Starling Architecture و Emily Lindberg Designفضای داخلی آشپزخانه The Amagansett Beach House، ایالات متحده، توسط Starling Architecture و Emily Lindberg Design
عکس اریک پتچک

خانه ساحلی آماگانست، ایالات متحده آمریکا، توسط استارلینگ معماری و طراحی امیلی لیندبرگ

واحدهای کف تا سقف در این آشپزخانه به جلب توجه به جزئیات طراحی بازیگوشتر در اتاق کمک می کند، از جمله یک جزیره سفارشی مجسمه ای که توسط فرم های اغراق آمیز متحرک شده است.

کابینت ها که با چوب و عدم دستگیره تمام شده اند، با کف و سقف ترکیب می شوند و آن ها را به صورت دیوار در می آورند و زیبایی فضایی را برای اتاق ایجاد می کنند.

درباره خانه ساحلی آمگانست بیشتر بدانید ›


طراحی داخلی آپارتمان باربیکن توسط جان پاوسونطراحی داخلی آپارتمان باربیکن توسط جان پاوسون
عکس اریک پتچک

آپارتمان باربیکن، انگلستان، توسط جان پاوسون

READ  بنتلی مدیریت معماری و طراحی اسکاندیناوی تجربه سفر

طراح جان پاوسون از فضای ذخیره‌سازی تمام قد در آشپزخانه جمع و جور این آپارتمان لندنی استفاده کرد تا به زیبایی مینیمالیستی خود کمک کند.

فراوانی فضای ذخیره‌سازی باعث می‌شود فضا به هم ریخته نباشد، در حالی که فقدان دستگیره روی کابینت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با پس‌زمینه ترکیب شوند. بقیه خانه، که در املاک وحشیانه باربیکن در لندن واقع شده است، با همان زیبایی شناسی طراحی شده است.

درباره آپارتمان باربیکن بیشتر بدانید ›


فضای ذخیره سازی تمام قد در آشپزخانه The Parchment Works توسط معماران Will Gambleفضای ذخیره سازی تمام قد در آشپزخانه The Parchment Works توسط معماران Will Gamble
عکس از یوهان دهلین

The Perchment Works، انگلستان، توسط معماران ویل گمبل

کابینت‌های مشکی مات با دسته‌های برنجی، آشپزخانه The Parchment Works را مشخص می‌کند که معماران Will Gamble آن را از پوسته یک انبار گاو قدیمی در نورث همپتون‌شایر ساخته‌اند.

واحدهای آشپزخانه که از کف تا سقف کشیده شده‌اند، در زیر ردیف‌هایی از تیرچه‌های چوبی متعلق به ساختار اصلی قرار دارند. رنگ تیره آنها باعث می شود که تمرکز بر روی سطوح چوبی لمسی بالا و همچنین دیوارهای بنایی سفیدکاری شده مجاور باقی بماند.

درباره The Perchment Works بیشتر بدانید ›


آشپزخانه بلوط و مرمر آپارتمان Botaniczna توسط Agnieszka Owsiany Studioآشپزخانه بلوط و مرمر آپارتمان Botaniczna توسط Agnieszka Owsiany Studio
عکس از استودیو پایون

آپارتمان Botaniczna، لهستان، توسط استودیو Agnieszka Owsiany

استودیوی لهستانی Agnieszka Owsiany Studio در سراسر این آپارتمان در پوزنان با چوب و مرمر ازدواج کرده است.

در آشپزخانه، کابینت های بلوط تمام قد یک دیوار را می پوشاند که توسط یک فرورفتگی سنگ مرمر حاوی اجاق گاز سوراخ شده است. کابینت ها با دسته های بلند در بلوط مطابق به پایان رسید.

درباره آپارتمان Botaniczna بیشتر بدانید ›


کابینت های کف تا سقف در آشپزخانه مسکونیکابینت های کف تا سقف در آشپزخانه مسکونی
عکس از کوین اسکات

Portage Bay Float Home، ایالات متحده، توسط Studio DIAA

این واحدهای ذخیره سازی از سقف شیروانی The Portage Bay Float Home پیروی می کنند که سوزان استفان، یکی از بنیانگذاران Studio DIAA برای خود در سیاتل ایجاد کرده است.

READ  به‌روزرسانی چالش اتاق خواب: جست‌وجو برای شب‌خواب‌های قدیمی جس (نکات او در لیست کریگ و آن‌هایی که دریافت کرد!!)

کابینت چوبی با هود اجاق گاز در بالای اجاق گاز قرار می گیرد، که با کنار هم قرار دادن فولاد ضد زنگ که ظاهری برس خورده دارد، به پایان رسیده است.

درباره خانه شناور Portage Bay بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با کف‌های توری، مبلمان مدرن قرن اواسط و دیوارهای آجری سوراخ‌دار.

دیدگاهتان را بنویسید