شرکت هلندی مهمان‌نوازی Aedes محدودیت‌های ساختمانی آمستردام را به حد مجاز رسانده است تا یک میخانه میراث فرهنگی را به یک هتل تمام برقی تبدیل کند.

دورگردام این هتل یکی در ردیف ساختمان‌های شیروانی تقریباً یکسانی را اشغال می‌کند که روی دیواره‌ای در دریاچه IJmeer قرار گرفته‌اند، که با هم روستای کوچک دورگردام در نزدیکی آمستردام را تشکیل می‌دهند.

این ساختمان که در سال 1664 ساخته شد، در ابتدا به عنوان مسافرخانه ای برای ملوانان و ماهیگیران عمل می کرد، نمای تخته ای با رنگ سفید آن به عنوان چراغی برای قایق هایی عمل می کرد که می توانستند تا عرشه خود در این منطقه حرکت کنند. زویدرزی خلیج دریای شمال

نمای بیرونی هتل De Durgerdam توسط Aedesنمای بیرونی هتل De Durgerdam توسط Aedes
هتل دورگردام در یک دیوار دریایی در خارج از آمستردام قرار دارد

به دلیل سیل مکرر، روستا با ساخت یک سد در سال 1932 از دریا قطع شد و خلیج را به یک دریاچه آب شیرین تبدیل کرد، در حالی که مسافرخانه تبدیل به پایانه کشتی و بعداً یک کافه و رستوران شد.

پس از یک بازسازی پنج ساله به رهبری آدس، این ساختمان امسال به عنوان یک هتل بوتیک با 14 اتاق و فضای داخلی طراحی شده توسط استودیوی تحقیقات مواد Buro Belén بازگشایی شد.

De Durgerdam، اولین هتلی که تحت مالکیت و اداره Aedes قرار گرفت، فرصتی را فراهم کرد تا ببینیم محدودیت‌های میراث را تا چه حد می‌توان گسترش داد تا ساختمان تا حد امکان پایدار باشد.

درب ورودی هتل با نما سفید رنگدرب ورودی هتل با نما سفید رنگ
این هتل دارای یک مسافرخانه سابق با نمای تخته‌ای با رنگ سفید است

پل گیرتمن، بنیانگذار آن، گفت: «کاری که ما از نظر پایداری انجام داده‌ایم، نسبتاً نوآورانه برای یک ساختمان تاریخی از این نوع است. ما تا جایی که می‌توانیم مرزها را پیش بردیم تا اثرات زیست‌محیطی آن را کاهش دهیم.»

ساختمان قرن هفدهمی اکنون با انرژی تجدیدپذیر کار می کند – که توسط 32 پنل خورشیدی روی پشت بام و تامین کننده انرژی سبز تامین می شود – و عملیات آن کاملاً بدون گاز است.

این امر از طریق عایق دقیق و چهار پمپ حرارتی جداگانه امکان پذیر شد که به جای یک دیگ بخار سنتی، تمام نیازهای گرمایش و سرمایش ساختمان را پوشش می دهد.

سالن استراحت در هتل De Durgerdam با فضای داخلی توسط Buro Belénسالن استراحت در هتل De Durgerdam با فضای داخلی توسط Buro Belén
رستوران طبقه همکف دارای یک فضای استراحت کوچک است

با فضای محدود در مسافرخانه قدیمی، پمپ‌های حرارتی در سراسر باغ نقطه‌گذاری شده‌اند، جایی که در ساختمان‌های کوچک با شیروانی‌ها و تخته‌های چوبی پنهان شده‌اند، که Aedes آن‌ها را مخصوصاً برای کار بر روی قوانین ساختمان محلی ساخته است.

READ  بهترین هدایای مدرن برای میزبان Quintessential

استر موون، رئیس بخش پایداری Aedes به Dezeen گفت: «یک پمپ حرارتی در آمستردام معمولاً باید در داخل ساختمان شما باشد، در غیر این صورت شما مجوز را دریافت نمی‌کنید. بنابراین مجبور شدیم اطراف آنها خانه بسازیم.»

پنجره‌ها مشکل مشابهی را ایجاد کردند، زیرا شهرداری به ندرت اجازه می‌دهد شیشه‌های متمایز با دست دمیده ساختمان‌های میراث تغییر کند.

اما Aedes توانست یک مدل سه جداره کم مصرف با الگویی از نقاط ریز در سطح آن تهیه کند که توهم نوری نگاه کردن به شیشه موج دار را ایجاد می کند.

قسمت نشیمن رستوران De Markقسمت نشیمن رستوران De Mark
یک لوستر Ingo Maurer بالای یک میز اشتراکی قدیمی در رستوران آویزان شده است

بازسازی خود یک اقدام متعادل کننده بین تغییر حداقل ممکن در مورد ساختمان بود و در عین حال تضمین می کرد که می تواند تا 500 سال دیگر زنده بماند.

اگرچه از بیرون، ساختمان سه طبقه تقریباً دقیقاً شبیه زمانی است که برای اولین بار ساخته شد، بخش‌های بزرگی از ساختار آن باید با دقت برچیده و بازسازی می‌شد.

مونیکا هانلو، مدیر بازاریابی Aedes، گفت: «ساختمان به مرور زمان خراب شده بود و یکپارچگی سازه در برخی مناطق به خطر افتاده بود.

فضای داخلی باید با دقت بازسازی و بازسازی می‌شد، تیرها و سنگ‌ها از هم جدا می‌شدند، بازرسی می‌شدند و دوباره استفاده می‌شدند یا جایگزین می‌شدند.»

اتاق خواب هتل De Durgerdam توسط Buro Belénاتاق خواب هتل De Durgerdam توسط Buro Belén
اتاق خواب ها با یک پالت رنگی بد خلق شده اند

در جایی که الوار دیگر نمی توانست عملکرد ساختاری ایفا کند، در کنار چوب های احیا شده که از نیمکت های قدیمی کلیسا و خانه های چوبی تخریب شده از اتریش به دست می آمد، به تخته کف تبدیل می شد.

این چوب به مدت 18 ساعت دود شد تا رنگی غنی ایجاد شود که به جای نشستن بر روی چوب مانند لکه ای که به مرور زمان فرسوده می شود و نیاز به ترمیم مجدد دارد، به الوار نفوذ می کند.

توضیح داد: «به طور معمول، آن‌ها آنقدر طولانی سیگار نمی‌کشند دفتر بیت لحم یکی از بنیانگذاران Lenneke Langenhuijsen. “حالا به زیبایی پتینه کاری خواهد شد، زیرا در تمام طول، به این چوب بسیار تیره تبدیل شد.”

READ  مجموعه ای از The Girl Before در خبرنامه امروز Dezeen Weekly منتشر می شود

برای ما مهم بود که تصمیم‌های مبتنی بر درستی بگیریم، شاید کمی بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم، اما این محصول ماندگاری است که با هتل قدیمی‌تر می‌شود و با گذشت زمان آن را حتی زیباتر می‌کند.»

د دورگردام اولین بار است که بورو بلن رویکرد تحقیق مواد خود را در کل فضای داخلی هتل اعمال می کند.

Langenhuijsen گفت: “ما تحقیقات زیادی انجام دادیم تا هتل نیز احساس کند که در جایی که قبلا بوده، در جای خود بسیار مستقر است.” و اگر به Zuiderzee نگاه کنید، بخش بسیار مهمی از هلند بود، همه روستاهای اطراف از آن امرار معاش می کردند.

در سراسر فضای داخلی هتل، ارجاعاتی به تاریخچه دریانوردی وجود دارد که از طریق ترکیبی متنوع از عناصر جدید، قدیمی و سفارشی ایجاد شده توسط بورو بلن ارائه شده است.

شومینه در اتاق خواب هتل توسط Aedesشومینه در اتاق خواب هتل توسط Aedes
برای برجسته کردن تیرهای ساختمان از رنگ قرمز زنگ زده استفاده شده است

در رستوران طبقه همکف De Mark، عکس‌های قاب‌بندی شده نمایی اجمالی از تکامل مسافرخانه در طول سال‌ها ارائه می‌دهند.

یک پرده پشمالو محوطه سالن را در نزدیکی ورودی قاب می‌کند که از طناب کتان سنتی و الیاف کتان خام ساخته شده است که زمانی توسط ماهیگیران محلی برای ساخت تورهای خود استفاده می‌شد.

اگر آب و هوا اجازه دهد، مشتریان می توانند بیرون از اسکله بر فراز دریاچه IJmeer شام بخورند یا پشت میز مشترک طولانی که مرکز رستوران را تشکیل می دهد، بنشینند.

حمام هتل De Durgerdam توسط Buro Belénحمام هتل De Durgerdam توسط Buro Belén
همین رنگ بر حمام مهمان غالب است

در بالای سر، بورو بلن لوستر اینگو مورر Lacrime del Pescatore – یا “اشک های ماهیگیر” – ساخته شده از کریستال های درخشان که از یک توری نایلونی فرو می ریزند را آویزان کرد.

به گفته Langenhuijsen، نام آن به عنوان اشاره ای ظریف به وضعیت اسفبار ماهیگیران محلی است که با قطع روستا از دریا، معیشت خود را از دست دادند.

در طبقه بالا، مسافرخانه دارای سه سوئیت و یک اتاق است که از طریق راه پله اصلی دست نخورده ساختمان قابل دسترسی است، که هنوز هم شیارهای عمیقی را نشان می دهد که در طول قرن ها توسط هزاران کفش به چوب پوشیده شده است.

READ  نمایشگاه Wrensilva LA's Design District درباره آسان گوش دادن است
ضمیمه باغ هتل توسط Aedesضمیمه باغ هتل توسط Aedes
ده اتاق از 14 اتاق این هتل در باغی قرار دارند که در سال 2006 اضافه شده است

10 اتاق باقیمانده د دورگردام در یک باغ ضمیمه قرار دارند که در سال 2006 به ساختمان اضافه شد. همگی دارای یک پالت رنگی خوش خلق هستند که از سنت‌های صنایع دستی و ساختمانی Zuiderzee گرفته شده است.

رنگ قرمز زنگ‌زده – یادآور بادبان‌هایی است که با تانن پوست درختان برای جلوگیری از پوسیدگی درمان شده‌اند – برای برجسته کردن ویژگی‌های معماری کلیدی مانند تیرهای چوبی ساختمان و حمام‌های تک رنگ استفاده شد.

به طور مشابه، داخل کمدهای داخلی اتاق خواب ها به سبک شیکر به رنگ آبی آسمانی رنگ آمیزی شده بود که به رنگ سنتی ساخته شده از دوغ، گچ و رنگدانه آبی خاص، که به طور تاریخی توسط مردم محلی در سراسر کمدها و تخت های جعبه برای دفع استفاده می شد، رنگ آمیزی شده بود. حشرات

ساختمان کناری شیروانی کوچک بیرون ضمیمه باغ هتل De Durgerdam توسط Aedes ساختمان کناری شیروانی کوچک بیرون ضمیمه باغ هتل De Durgerdam توسط Aedes
پمپ های حرارتی هتل در ساختمان های کوچک شیروانی پنهان شده اند

با وجود اینکه ساخت و ساز کامل شده است، Aedes همچنان در حال کار بر روی کاهش ردپای عملیاتی هتل است، با این هدف که تا پایان سال آینده 80 درصد از مسیر را به سمت صفر شدن زباله ها به دست آورد.

این شرکت همچنین به دنبال راهی قابل اعتماد برای جبران انتشار کربن کل ساختمان از طریق طرح احیای جنگل است، اما تاکنون برای یافتن یک شرکت قابل اعتماد که بتواند حذف کربن قابل اندازه گیری و قابل ردیابی را تضمین کند، تلاش کرده است.

Mouwensaid گفت: “ما طرفدار جبران نیستیم، زیرا فکر می کنیم باید مطمئن شویم که انتشار گازهای گلخانه ای ایجاد نمی کنیم.” اما هنوز ممکن نیست.»

Aedes قبلا ساختمان آرت دکو Bungehuis آمستردام را به یک باشگاه اعضای Soho House تبدیل کرده است.

عکاسی توسط Chantal Arnts و Studio Unfolded انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید