دیگ‌های بزرگ، ستون‌های دودکشی و قاب‌های درهای با حاشیه‌های زنجیره‌ای در داخل نمایشگاه مرکزی لندن حمام برند Coalbrook که توسط استودیوی محلی Holloway Li طراحی شده است، دیده می‌شود.


فضای خرده فروشی در محله Clerkenwell شهر واقع شده است، که در داخل یک کارخانه سابق لوله تنباکو که اکنون به نام The Market Building شناخته می شود، واقع شده است.

نمایشگاه کوالبروک با ستون‌های رنگ‌آمیزی قرمز، دیوار آجری نمایان و آویزهای زنجیر
دیگ های بزرگ (تصویر بالا) و آویزهای زنجیره ای (بالا) در نمایشگاه وجود دارند

کولبروکمحصولات ‘s در زیرزمین و طبقه همکف ساختمان به نمایش گذاشته شده است که تعداد انگشت شماری از اتاق‌های همکار را نیز در خود جای داده است که در آن معماران و طراحان برای برگزاری جلسات با مشتریان دعوت می‌شوند.

برای طراحی داخلی، هالووی لی منشأ کولبروک در روستای کولبروکسدیل در شراپشایر بود که با تولید گسترده آهن با کیفیت بالا نقش مهمی در انقلاب صنعتی ایفا کرد.

فضای خرده فروشی لندن توسط هالووی لی با پانل های رزین رنگارنگ در جلوی پنجره ها
پانل های رزینی که شبیه دیوارهای حمام ویکتوریایی شکل گرفته اند، جلوی پنجره ها قرار دارند

با توجه به این موضوع، استودیو تعدادی از ویژگی‌های دکور صنعتی و سایر جزئیات را در خود جای داده است که به دهه 1800 اشاره می‌کند.

برای مثال، سطح زمین توسط یک سری ستون‌های فلزی از کف تا سقف، که شبیه دودکش‌های بلندی هستند که از کارخانه‌های تولیدی بیرون زده‌اند، قطع می‌شود.

راه پله سنگ آهک قاب شده توسط ستون های قرمز منتهی به زیرزمین بویلر در طبقه همکف نمایشگاه کوالبروک
زیرزمین به گونه‌ای طراحی شده بود که محیطی آرام‌تر داشته باشد

برخی از سر دوش‌ها و دستگیره‌های Coalbrook در اطراف ستون‌ها نمایش داده می‌شوند در حالی که شیرهای آب روی پایه‌های فلزی اسکوات با حوضچه‌های داخلی ارائه می‌شوند.

در مقابل پنجره‌های گسترده و رو به خیابان، صفحاتی از کهربا و رزین قرمز فلورسنت قرار گرفته‌اند که هالووی لی از دیوارهای حمام ویکتوریایی الگوبرداری کرده است.

نمای سنگی پلکان سنگ آهک توسط هالووی لی
برای ایجاد راه پله از یک بلوک سنگ آهک استفاده شده است

الکس هالووی، یکی از بنیانگذاران استودیو، توضیح داد: «شکل سنتی بازیگران، با قرنیز تزئینی و جزئیات قالب‌گیری، کاشی‌های ریخته‌گری شده و یک پنجره ارسی، به دلیل مادی بودن رزین که تقریباً مایع به نظر می‌رسد، زیر و رو می‌شود».

READ  دفتر بالبک در تالار خالکوبی استودیویی 6:19 از دیوارها عبور می کند

این رزین در نقاطی که بسته به موقعیت و زاویه نور بیننده، کریستالی، اثیری یا سیال به نظر می‌رسند، شکل قالب را «غیر مادی» می‌کند.»

دیگ توخالی با نصب حمام در بویلر در طبقه همکف نمایشگاه کوالبروک
محصولات حمام Coalbrook در داخل دیگ های توخالی نمایش داده می شود

فلز زنجیر از آویزهای دایره‌ای و آرشیتروهای دور درهای وسیع نمایشگاه آویزان است.

بیشتر سطوح در طبقه همکف با رنگ خاکستری کمرنگ رنگ آمیزی شده اند، در حالی که زیرزمین فضای تیره تر و بدتر از موتورخانه زیرزمینی را به خود اختصاص داده است.

دسترسی به این سطح پایین از طریق یک پلکان سنگی که از یک بلوک سنگ آهک تراشیده شده است انجام می شود.

لبه های راه پله در محل به صورت دستی تراشیده شده بود، با آج های پایین تر به گونه ای که گویی “از خود زمین تراشیده شده” به نظر می رسد.

بخش دیوار چدنی با دوش در فضای داخلی خرده فروشی توسط هالووی لی
پانل های چدنی در زیرزمین نیز شبیه دیوارهای حمام ویکتوریایی است

در غیر این صورت زیرزمین دارای چند دیگ بخار غاردار با فضای داخلی توخالی آنها برای نمایش بیشتر محصولات Coalbrook است.

تکرارهای چدنی پانل های رزین قالب گیری شده از طبقه بالا نیز در اینجا قابل مشاهده است.

فضای کار مشترک با دیوارهای آبی و ستون قرمز در بویلر در طبقه همکف نمایشگاه کوالبروک لندن
اتاق های کار مشترک حس بازیگوشی بیشتری دارند

هالووی لی زیبایی‌شناسی بازیگوش‌تری را در اتاق‌های کار ایجاد کرده است، جایی که استودیو دیوارهایی را در سایه‌های پاستلی طراحی کرده است که مورد علاقه طراح داخلی اواخر قرن هجدهم رابرت آدام است.

Praveen Paranagamage، طراح ارشد پروژه، گفت: “اتاق های کار مشترک، نقطه مقابل نرم تر و رنگارنگی هستند که بر اساس گونه های سنتی داخلی طراحی شده اند.”

اتاق با رنگ صورتی تفسیر مجدد معاصر از یک اتاق نشیمن سنتی است در حالی که اتاق با رنگ آبی به عنوان یک کتابخانه طراحی شده است، هر اتاق دنیایی در یک جهان است.

READ  10 خطر طراحی حمام - چگونه "قوانین" را به روشی که کار می کند زیر پا بگذاریم
اتاق کار مشترک صورتی نوزاد با قفسه های همسان از هالووی لی
دیوارها در سایه های پاستلی صورتی و آبی تکمیل شده اند

هالووی لی در سال 2015 تاسیس شد و توسط الکس هالووی و نا لی رهبری می شود. نه چندان دور از نمایشگاه Coalbrook، هتل Bermonds Locke قرار دارد که استودیو آن را در اکتبر سال گذشته تکمیل کرد.

این هتل که برای تداعی بیابان های سوزانده شده در کالیفرنیا طراحی شده است، دارای سقف های آینه ای سراب مانند و کاکتوس های فراوان است.

عکاسی توسط نیکلاس ورلی.

دیدگاهتان را بنویسید