گالری کالکشن، یک گالری طراحی کلکسیونی در دبی، نمایشگاه افتتاحیه خود را با مبلمان و نورپردازی های هفت طراح آسیایی ارائه کرده است.

برای Urban Fabric Series 001، مجموعه گالری از هفت طراح دعوت کرد تا طرح‌هایی را ایجاد کنند که از محیط‌های شهری که از آن‌ها می‌آیند، از جمله توکیو، سئول و هانگژو مطلع شوند.

مجموعه مبلمان کلکسیونی در دبیمجموعه مبلمان کلکسیونی در دبی
نمایشگاه پارچه شهری شامل صندلی های پلاستیکی بازیافت شده توسط Kuo Duo بود. عکس از استودیو ماریو تسای

نمایشگاه طراحی کلکسیونی که توسط Yoko Choy اداره می شود، دارای 28 قطعه است که طیف متنوعی از صنایع دستی طراحی شده را به نمایش می گذارد.

این شامل صندلی های پرینت سه بعدی، مجسمه های بافته شده، مجسمه های فلزی نور و مبلمان ساخته شده از عناصر معماری احیا شده است.

میز شیشه ای و چوبی در نمایشگاه کلکسیونی در دبیمیز شیشه ای و چوبی در نمایشگاه کلکسیونی در دبی
تئو یانگ بقایای خانه های سنتی کره ای را تغییر کاربری داد. عکس از استودیو ماریو تسای

گالری گفت: از زمان آغاز به کار گالری کالکشن، آرزوی آن همیشه ایجاد یک پلتفرم چندفرهنگی و متقابل کارکردی بوده است که مکالمات مخرب و دنیوی را در طراحی و هنر تقویت کند.

مجموعه گالری ادامه داد: «28 اثر هنری که برای این مجموعه افتتاحیه سفارش داده شده و خلق شده‌اند، تجسم تقابل بین دقت صنعتی و ظرافت هنری، تأثیر متقابل ظریف بین آسیب‌پذیری و انعطاف‌پذیری، و ادغام یکپارچه عقلانیت و احساس هستند.

آنها به تعامل پویا نور و سایه، گذر بی امان زمان، و تعادل ظریف بین ناهمواری و پیچیدگی می پردازند، جوهر زندگی شهری معاصر را در بر می گیرند و الهام بخش دیدگاه جمعی ما برای آینده هستند.

صندلی پرینت سه بعدی در Gallery Collectionalصندلی پرینت سه بعدی در Gallery Collectional
Cutting Lines مجموعه ای از صندلی های پرینت سه بعدی است

طراح کره ای تئو یانگ از بقایای خانه های سنتی کره ای به نام هانوکس – از جمله شیشه، قلوه سنگ، مرمر و روکش – برای ایجاد یک سری مبلمان استفاده کرد.

READ  ساخت برونل؛ بالاتر از Fold صد راه حل طراحی ارائه می دهد

این مجموعه که Remaining Things نام دارد، شامل یک تقسیم‌کننده اتاق ساخته شده از پانل‌های هانوک و یک میز ساخته شده از یک ستون تغییر کاربری با پایه فلزی و میز شیشه‌ای است.

استودیوی طراحی کورن Kuo Duoکه توسط هواچان لی و یومین مائنگ تأسیس شده است، یک جفت صندلی را با یک عثمانی منطبق ساخته شده از پلاستیک بازیافتی به نمایش می گذارد.

به گفته این دو، صندلی‌های Kerf Plastic برای نمایش «پتانسیل استفاده نشده» مواد برای تشکیل اجسام سه‌بعدی طراحی شده‌اند.

مجسمه نور متحرک در گالری کالکشن در دبیمجسمه نور متحرک در گالری کالکشن در دبی
چراغ آویز Sparks از این طرف به سمت دیگر حرکت می کند

در این نمایشگاه صندلی برش خطوط چاپ سه بعدی توسط طراح کره ای نیز به نمایش گذاشته شد کوانگو لی، با سطوح بافت دار الهام گرفته از عمل گره زدن.

Sparks یک چراغ آویز است که توسط طراح چینی ساخته شده است ماریو تسای، شامل زنگ های برنجی است که تاب می خورد و با هم برخورد می کند.

نمایشگاه مبلمان پارچه شهری در گالری کالکشن در دبینمایشگاه مبلمان پارچه شهری در گالری کالکشن در دبی
یک مجسمه بافته از تیفانی لوی از سقف آویزان است

گالری کالکشنال گفت: “در این نصب نور جنبشی، قدرت دگرگونی برخورد قابل لمس می شود.” گویی انرژی حاصل از هر برخورد مهار و هدایت می شود و هم به صورت نور مرئی و هم به صورت صدای قابل شنیدن ظاهر می شود.

همچنین در سری Urban Fabric میزهایی از عقیق سفید، سبز و صورتی توسط طراح ژاپنی ساخته شده بود کنساکو اوشیرو، آثار هنری نور نئون توسط توکیو استودیو خوکی و یک جفت مجسمه بافته شده از ابریشم و پنبه توسط هنرمند سنگاپوری تیفانی لوی.

نمایشگاه پارچه شهری در گالری کالکشن در دبینمایشگاه پارچه شهری در گالری کالکشن در دبی
Gallery Collectional در دبی واقع شده است. عکس از استودیو ماریو تسای

ویترین های مبلمان دیگری که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک نمایشگاه مبلمان در یک خانه شهری تبدیل شده در بوگوتا و گالری پرچمدار تازه افتتاح شده StudioTwentySeven در ترایبکا.

READ  از حضار بپرسید: به آرلین کمک کنید تا در مورد برخی از جزئیات طراحی سرگرم کننده برای حمام پودری خود (اجاره ای) تصمیم بگیرد.

عکاسی از مجموعه گالری است.

Urban Fabric از 2 تا 31 مارس 2024 در Gallery Collectional در دبی به نمایش گذاشته می شود. برای رویدادها، گفتگوها و نمایشگاه های بیشتر در زمینه معماری و طراحی به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید