طراح بریتانیایی مکس لمب دست خود را به سمت اشیاء کلیسایی چرخانده و محراب، شمع و کف برای کلیسایی در لندن ساخته است.


گوشت بره این قطعات را برای کلیسای کلیسای St John Chrysostom در پکهام، جنوب لندن تولید کرد که به سبک مدرنیستی توسط معمار دیوید بوش طراحی و در سال 1966 ساخته شد.

طرح‌های لمب که به‌عنوان بخشی از ارتقای کل کلیسا انجام شده است، شامل یک محراب آهکی پورتلند یکپارچه و یک کف پناهگاه تعمیر شده ساخته شده از مصالحی است که تاریخ ساختمان را منعکس می‌کند.

محراب یکپارچه سفید ساخته شده از سنگ آهک پرتلند در کلیسایی با دیوار آجر قرمز
طرح‌های ماکس لمب برای کلیسای سنت جان کریزوستوم روی محراب و کف متمرکز شده‌اند

لمب گفت: «داخل کلیسا در سال 1966 دارای رویکرد طراحی مینیمالیستی است. من به دنبال این بودم که با ظرافت فضا و عناصر موجود را با اضافات جدید خود هماهنگ کنم و در عین حال شخصیت این فضای قدرتمند را حفظ کنم.»

بره برای طرح های خود از پالت مواد کلیسای انگلیکن شامل آجر، بتن، فولاد رنگ شده، کفپوش بلوک و صندلی چوبی ایروکو الهام گرفته است.

او همچنین به ساختمان‌های قبلی در محل، محله‌های St Chrysostom و St Jude، که در طول جنگ جهانی دوم بمباران شده و سپس تخریب و با هم ترکیب شده بودند، نگاه کرد.

قلم کلیسای سنت جان کریزوستوم ساخته شده از سنگ آهک پورتلند با محراب مشابه در پشت آن
محراب از یک سنگ آهک پورتلند ساخته شده است که با فونت کلیسا مطابقت دارد

فونت سنگی پورتلند در کلیسای فعلی از یکی از ستون‌های آن ساختمان‌ها حک شده است و چیزی را که Lamb به عنوان یک پیوند مستقیم مهم نمادین با تاریخ آن توصیف می‌کند ایجاد می‌کند.

لم محراب مینیمالیستی خود را از همان نوع سنگ ساخت، و با همکاری نزدیک با تامین کننده و سازنده شرکت سنگ پورتلند، دسته ای با درخشندگی و بافتی مشابه آنچه در کلیسا وجود داشت انتخاب کرد.

READ  معماری Usonian به رستوران Sereneco در Greenpoint اطلاع می دهد

برای ترمیم کف حرم که در طول چندین دهه پنهان شده بود، او منطقه را به هسته بتنی خود بازگرداند و آن را با استفاده از مخلوط بتن و سنگدانه که کاملاً با مصالح اولیه مطابقت داشت تعمیر کرد.

لمب می‌گوید: «تصویر زمین مانند محراب، به دقت مواد مورد استفاده در ساخت ساختمان اصلی را بازتاب می‌دهد، به‌ویژه شیشه‌های رنگی و پنجره‌های بتنی طراحی‌شده توسط سوزان جانسون و یک پایه بتنی بزرگ برای سکوی دیواری مجسمه‌سازی لوله‌های اندام».

جزئیات صلیب شکل در گوشه محراب آهکی کلیسای سنت جان کریزوستوم
محراب به سبک مینیمالیستی طراحی شده است تا با فضای داخلی کلیسا مطابقت داشته باشد

کمک های نهایی بره به کلیسا یک شمع پاسکال (شمع سفید بزرگی که در مراسم عبادت استفاده می شود) و یک جفت شمع نگهدارنده محراب ساخته شده از سنگ پرتلند و چوب ساج احیا شده برای ترکیب با مبلمان کلیسا است.

کمیسیون سنت جان اولین پروژه بره مبتنی بر کلیسا در بریتانیا است و پس از برگزاری مسابقه ای از سوی کلیسا برای پاسخگویی به فضای متمرکز بر محراب و کف صورت گرفت.

هیئت سفارش دهنده شامل پیتر پکر کشیش کلیسا و همچنین متصدی و تهیه کننده آلدو رینالدی، به اتفاق آرا ایده طراح را انتخاب کردند.

جزئیات بیرونی کلیسای سنت جان کریزوستوم که نمای شیشه ای رنگی و آجر قرمز را نشان می دهد
این کلیسا به سبک مدرنیستی توسط معمار دیوید بوش طراحی و در سال 1966 ساخته شد

بره که در لندن زندگی و کار می کند، اغلب شامل فرآیندهای عملی مانند برش، کنده کاری و ریخته گری شن و ماسه در طراحی خود می شود.

پروژه های اخیر او شامل اجرای ماندگار 60 صندلی است که برای آن لمب 60 صندلی را از پلی استایرن در سه روز برش داد و یک نصب کاشی سه بعدی که با کاشی های سفارشی تاجیمی ایجاد شد.

READ  هشدار روند جدید/قدیمی: آپارتمان های باله برگشته و بزرگتر از همیشه هستند (+ 5 روش برای استایل دادن به آنها)

عکاسی توسط جیمز هریس است.

دیدگاهتان را بنویسید