بر اساس ارزیابی پایداری توسط گروه زیست محیطی URGE، آخرین نمایشگاه «عصر زباله» موزه طراحی دارای ردپای کربن 10 تنی است، که برابر با چیزی است که متوسط ​​​​فرد بریتانیایی در یک سال منتشر می کند.


این ممیزی به سفارش موزه برای آخرین نمایش آن انجام شد، که در روز شنبه پیش از کنفرانس آب و هوا COP26 افتتاح شد و معتقد است که حذف زباله بزرگترین کاری است که صنعت طراحی می تواند برای محافظت از محیط زیست انجام دهد.

با اعمال همان فلسفه در خود نمایشگاه، هدف ارزیابی این است که ردپای محیطی یک رویداد موقتی مانند این را نشان دهد و چگونه می توان آن را کاهش داد.

ما می دانیم که در حالی که نمایشگاه ها دارای ارزش فرهنگی فوق العاده ای هستند، می توانند بسیار ضایع کننده باشند موزه طراحیجاستین مک‌گویرک، سرپرست ارشد، به Dezeen گفت. به خصوص اگر دیوارها را از گچ تخته و پایه‌هایی از MDF می‌سازید، که بعداً با یک پرش خرد می‌شوند.»

نصب زباله های الکترونیکی توسط ابراهیم ماهاما در موزه طراحی
Waste Age از مصالح ساختمانی کم تاثیر شامل خشت (تصویر بالا) و الوار (بالا) استفاده می‌کند.

به گفته سوفی توماس، یکی از نویسندگان گزارش، که قبلا ارزیابی پایداری مشابهی را برای کنفرانس دیزین انجام داده بود، ممیزی های زیست محیطی که این تأثیرات را نشان می دهد، در بخش موزه بی سابقه است.

“ممکن است گام بزرگی برای یک موزه به نظر نرسد که داده های کربن را به این شکل خرد کند، اما به عنوان یک طراح که هم در طراحی نمایشگاه و هم در زمینه پایداری برای دهه ها کار کرده است، می توانم بگویم که این حجم از بررسی دقیق روی جزئیات واقعاً وجود دارد.” او استدلال کرد.

“این اولین بود، به همان شکلی که ما برای Dezeen Day انجام دادیم.”

READ  PL Studio پالت الهام گرفته از مراکش را در خانه شهری لندن اعمال می کند

روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر بیشترین تأثیر را دارد

مرحله اولیه ممیزی شامل پیش‌بینی ردپای کل نمایشگاه بود که 190 تن گازهای گلخانه‌ای معادل دی‌اکسید کربن (CO2e) را تشکیل می‌داد، قبل از تلاش برای کاهش تا حد امکان.

این شامل ردیابی حجم ارتباطات ایمیل توسط سازمان‌دهندگان، کار با طراحان مشارکت‌کننده برای جمع‌آوری داده‌ها از زنجیره‌های تامین پیچیده آنها و همچنین جستجوی چهره‌های تاریخی کمیاب در نمایشگاه‌های مشابه بود.

“این اولین ردپایی است که برای موزه طراحی انجام شده است.” توماس توضیح داد. ما به مجموعه داده‌های تاریخی که می‌توانستیم، عمدتاً در برق و تناژ زباله، بازگشتیم.»

اما قبلاً هیچ کاری برای یک نمایشگاه انجام نشده بود، نه در موزه طراحی و نه نتوانستیم چیزی را پیدا کنیم که واقعاً آن را با موزه‌های دیگر مقایسه کنیم.»

نصب شفق توسط آرتور مامو مانی برای نمایشگاه عصر زباله
این نمایشگاه تا فوریه 2022 در موزه طراحی برپاست

اصرارممیزی تخمین می زند که موزه توانست ردپای کربن نمایشگاه را به 10 تن CO2e کاهش دهد که تقریباً به اندازه افراد متوسط ​​در بریتانیا در سال تولید گازهای گلخانه ای دارند، اگرچه انتشار گازهای گلخانه ای تنها زمانی محاسبه می شود که نمایشگاه در فوریه 2022 بسته شود.

به گفته توماس، این «کاهش عظیم» را بیشتر می‌توان به تصمیم موزه طراحی برای روی آوردن به انرژی‌های تجدیدپذیر در سال 2017 پس از انتقال به سایت جدید کنزینگتون نسبت داد، که باعث کاهش 95 درصدی شد.

این صرفه‌جویی‌ها صرفاً تئوری هستند، زیرا تمام نمایشگاه‌های موزه در چهار سال گذشته نیز از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌شدند. اما ممیزی اولین بار است که صرفه جویی کربن مربوطه واقعاً محاسبه شده است.

با توجه به سرورهای خارجی مورد نیاز برای مبادله 11000 ایمیل و 11 گیگابایت داده در فرآیند سازماندهی عصر اتلاف، ارتباطات دیجیتال هنوز یک تن CO2e تولید می کند که 10 درصد از کل ردپای تاکنون را تشکیل می دهد.

READ  ده اتاق نشیمن متنوع با مجموعه‌ای از فرش‌های معمولی

این نمایشگاه با استفاده از مواد طبیعی و قابل استفاده مجدد ساخته شده است

بیشترین صرفه جویی در ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای در طراحی و ساخت نمایشگاه، توسط استودیو Material Cultures لندن انجام شد.

این عمل با URGE کار می کرد تا تا حد امکان از مواد موجود در نمایشگاه های قبلی موزه طراحی استفاده مجدد شود، قبل از تکمیل آنها با مصالح ساختمانی کم تاثیر که می توانند مجددا استفاده شوند یا بدون آسیب رساندن به محیط زیست تخریب شوند.

پایه‌های نمایشگر مدولار، طراحی شده توسط اسمبل برای گذشته‌نگر اخیر شارلوت پریاند، مجدداً در عصر زباله گنجانده شد و با تابلوهای پلاستیکی بازیافتی و دیواری ساخته شده از آجرهای خشتی پخته نشده جفت شد.

این آجرها که بدون تثبیت روی هم چیده شده اند، می توانند به راحتی از هم جدا شوند و برای استفاده در ساخت و سازهای دیگر به آجرساز بازگردانده شوند، در حالی که بدون پخته ماندن آنها باعث صرفه جویی شش تن CO2e می شود.

مک گویرک توضیح داد: «این واقعیت که آنها خام هستند به این معنی است که هیچ انرژی برای اخراج آنها صرف نمی شود.

با این حال، از آنجایی که برخی از این آجرها ممکن است برای پروژه‌های آتی شلیک شوند، بخشی از این انتشارات صرفاً به تأخیر می‌افتد تا کاملاً اجتناب شود.

ساخت چوب از طریق تثبیت گازهای گلخانه ای اضافی را به همراه دارد

استفاده از قاب‌های چوبی چند لایه برای پارتیشن‌های باقی‌مانده به‌جای یک سیستم آلومینیومی سنتی باعث صرفه‌جویی 1.9 تن CO2e شد که معادل تقریباً 20 درصد از کل ردپا است.

READ  فارغ التحصیلان SCAD + Cerámica Suro Wow با نصب همه جانبه

اما این با نیاز به 4800 پیچ عرشه فولادی ضد زنگ برای نگه داشتن ساختار کنار هم نفی شد.

توماس، که ممیزی را در کنار یکی از اعضای URGE انجام داد، گفت: “پیچ های فولادی ضد زنگ در واقع 1.2 تن دیگر اضافه کردند، بنابراین همه چیز به تعادل مربوط می شود.” تابستان الکسیا و تحلیلگر داده رالف واترفیلد.

نمایش در مورد بسته بندی در نمایشگاه عصر زباله در موزه طراحی
این نمایشگاه از طریق طراحی خود با ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای مقابله می کند

طبق ممیزی، ساخت 80 درصد از ردپای تا به امروز را تشکیل می دهد. اما هدف بهبود این اعداد برای نمایشگاه های آینده است.

مک‌گویرک گفت: «این واقعاً ما را مجبور کرد که در نحوه انجام کارها تجدید نظر کنیم.

توماس افزود: «از این به بعد، آنها معیاری برای مقایسه دارند. “و همچنین یک جاه طلبی است.

ما می‌خواهیم از این به بعد فرآیندهای مشابهی را برای همه نمایش‌ها و نه فقط در اینجا، بلکه در همه موزه‌های سراسر بریتانیا و جهان ببینیم.»

با افزایش آگاهی در مورد تأثیر زیست محیطی زیرساخت اینترنت ما، تعدادی از مشاغل دیگر از جمله Dezeen و استودیوی طراحی Formafantasma وب سایت های خود را بازنگری کرده اند، کدها را بهبود داده اند، فونت ها را تغییر داده و به حالت تاریک تغییر داده اند تا انتشار آلاینده های مرتبط را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید