فضای داخلی رستوران وظیفه چیدن میز را دارد، به اصطلاح، برای یک مراسم غذاخوری که به اندازه جاه طلبی سرآشپز مکمل غذا باشد. اما رستوران سوئدی شیک و بی دردسر، پرسونا، در محله دوست داشتنی استکهلم Östermalm، فرهنگ غذاخوری را در عصر دیجیتالی که مردم به طور فزاینده ای منزوی می شوند و اغلب بیشتر نگران لذت بردن از دوست داشتن در رسانه های اجتماعی هستند تا مزه خوردن غذایشان، حرکت می دهد. رویکرد چند دوره ای آن، تجربه ای مسحورکننده که توسط سرآشپز بنیانگذاران ایجاد شده است لویی سسپیدس و ساملیه جاناتان نیستروم، توسط اریک براتسبرگ حساسیت های طراحی – اثبات وجود چیزی به قدرت سه.

دیواری بلند با پنجره‌های قوسی و نشیمنگاه.

صندلی ضیافت با ست میز برای ناهار خوری.

دیواری بلند با پنجره‌های قوسی و نشیمنگاه.

ضیافت هایی با میزهایی در مقابل میله ای با چهارپایه.

یک دیوارکوب بی شکل خاموش شد.

گفته می‌شود که طراحی خوب مورد توجه قرار نمی‌گیرد، و این ممکن است برای فضای لوکس تقریباً 1300 فوت مربعی پرسونا که بین یک سالن و یک اتاق غذاخوری پخش شده است، که خطوط دید را از طریق آشپزخانه سرد باز به اشتراک می‌گذارد، صادق باشد. فضاهایی که بیشتر مورد استقبال افراد با ذوق و سلیقه قرار می‌گیرند، هر عنصر هیجان‌انگیزی بدن و عمق را به یک ترکیب بصری جسورانه می‌بخشد، در حالی که با هضم آهسته‌شان در هر آبکاری خوش‌مزه می‌شود.

گوشه یک بار بلند با چهارپایه و روشنایی.

یک نوار بلند با چهارپایه.

کشوی سرویس با دستمال های پارچه ای.

ضیافت های گوشه ای با آثار هنری و قفسه های کتاب.

دیوارکوب هندسی خاموش شد.

قفسه های کتاب مستطیل با اشیاء مختلف روی آن صحنه سازی شده است.  نشستن در گوشه است.  دیوار توسط یک گذرگاه نقطه گذاری شده است.

در یک اتاق ناهار خوری مملو از ضیافت ها و صندلی ها، صندلی بار و حس تعلق، پذیرایی از تماشای تماشایی برای جو می باشد. یک کف ترازو غنی – با ذره ای از ذائقه ایتالیایی – ترکیبی از رنگ های خنثی با رنگ زمردی چند وجهی با هنر دیواری و وسایل نورپردازی هندسی توسط خود طراح است. خطوط صاف تر و گسسته تر، مانند خطوط موجود در قفسه های کتاب، مکانی را برای غذاخوری ها فراهم می کند تا چشمان خود را استراحت دهند و جزئیات پنهان را بین دوره ها کشف کنند. نیستروم می‌گوید: «ورود به این فضای زیبا و سپس هدایت شدن به سالن استراحت بسیار خانگی برای بسیاری از مهمانان شگفت‌انگیز و بسیار قابل قدردانی است. «عناصر شگفت‌انگیز در طول تجربه غذاخوری پنهان می‌شوند – به عنوان مثال میزهایی که به‌طور خاص ساخته شده‌اند که یک کشو برای کارد و چنگال و ظروف پنهان می‌کنند.»

READ  این غرفه‌های چاپ سه‌بعدی، معماری دوران آنتروپوسین هستند

یک دستشویی دیواری و آینه کاری شده.

آینه ای بالای دستشویی که با دیوارکوب ها روشن شده است.

قفسه دیواری منحنی خط.

یک قسمت نشیمن با دو صندلی پایین و یک میز قهوه.

برخلاف ناهار خوری، قسمت سالن در عقب اشیایی را با اشکال گردتر و نرم‌تر در قفسه‌های منحنی به نمایش می‌گذارد. و مبلمان کم ارتفاع و پیازی، بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند که بنشینند و مشکلات خود را از بین ببرند. اثاثیه‌های بلوط و فلز، که بیشتر آنها نیز ساخته‌های براتسبرگ هستند، به خوبی با دیوارهای گچی گرم و منسوجات لمسی ترکیب می‌شوند. نکته قابل توجه هنوز یک اتاق پودر منحط است به همان اندازه شیرینی های خانگی آنها.

فضای استراحت با اشکال مختلف نشیمن، هنر دیوار، میز قهوه‌خوری و نورپردازی که شامل لامپ‌های کف و دیوارکوب است.

بالای یک میز قهوه با غذا و نوشیدنی روی آن.

فضای استراحت با اشکال مختلف نشیمن، هنر دیوار، میز قهوه‌خوری و دیوارکوب.

دیوارکوب هندسی خاموش شد.

دیوارکوب هندسی روشن شد.

پرسونا اشتهای مشتریان و همکاران را به طور یکسان برای خدمات آتی از هنر آگاهانه تحریک می کند. «برخی جزئیات برای جمعیت گسترده‌تر قابل تشخیص هستند در حالی که جویدن برخی دیگر کمی سخت‌تر است. براتسبرگ می‌گوید، اما وقتی به یک جزئیات توجه می‌شود و با کسی صحبت می‌کند که انتظارش را ندارید، واقعاً چیزی است. دیدن این که خدمه ساخت و ساز با الهام از این فرآیند به قدری الهام گرفته بودند که آنها با دست آزادانه از چند تخته سنگ مرمر و لوله های فولادی نجات یافته از محل ساختمان همسایه یک سیستم قفسه بندی در زیرزمین ساختند، لذت بخش بود.

قفسه کتاب با بطری روی آن.

گوشه ای از محوطه بار با دید به آشپزخانه اوپن.

گوشه ای از محوطه بار با آشپزخانه اوپن.

و الهام بخش فراتر از جامعه خلاق است. صحبت کردن با افرادی که فضا را به شکل های دیگری دیده اند همیشه احساس خوبی است – از زمانی که یک فروشگاه ظروف خیاطی بود، خاطراتی که با آن داشتند. نیستروم اضافه می‌کند که احساس احساسات در ترکیب با هیبت از خلاقیتی که در فضا ایجاد می‌شود، فوق‌العاده است. “بعضی از مردم حتی برای یافتن الهام از پروژه های داخلی خود دوباره بازدید می کنند.”

READ  مجموعه Aquarel آبرنگ را از طریق سطوح سنگی تفسیر می کند

لبه میز هندسی فلزی.

دیوارکوب آمورف خاموش شد.

دیوارکوب آمورف روشن شد.

در حالی که طراحی اسکاندیناوی مدت‌هاست که بخشی از هنر جهانی بوده است، طراحی صنایع دستی سوئدی در مرحله‌ای کلیدی در تکثیر خود قرار دارد، زیرا متخصصان جوان‌تر به بازارهای جدیدی دست می‌زنند تا با بیان هنری منحصربه‌فرد خود امرار معاش کنند. هنوز در مراحل ابتدایی خود، پتانسیل زیادی برای متمایز شدن از همسایگان شمال اروپا دارد. براتسبرگ ادامه می‌دهد: «برای من و کارم، این حرکت صنایع دستی از اولین آشنایی من با این صنعتگران در سال 2018 اهمیت زیادی داشته است. این یک عامل موثر در تصمیم من برای استعفا از حرفه مالی بود. از آنجایی که در کارگاه‌های آن‌ها حضور داشتم، میل شدیدی به ابراز خلاقیت بیشتر داشتم و از دستان خودم به عنوان ابزار اصلی استفاده می‌کردم.»

مردی که در ضیافت نشسته است.

طراح داخلی اریک براتسبرگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمرین اریک براتسبرگ بازدید کنید ErikBratsberg.se.

عکاسی توسط اریک لفواندر.

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که قبلاً به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis مشارکت داشت، اکنون به عنوان مدیر مدیر تیم Design Milk خدمت می کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

READ  محدوده های بتنی رادیکال کازا تو، پورتو اسکوندیدو

دیدگاهتان را بنویسید