به ندرت در نظر گرفته شده است که مفاهیم فراتر از مرحله اکتشافی توسعه یابند، با این حال پروژه ها هنوز به زمان گرانبها و منابع ارزشمند نیاز دارند – هم نعمت و هم بلا. در سطح، مفهوم INFINITI Vision Qe به خاطر ظاهر زیبا و آینده نگر خود که چشم انداز این برند را برای ناوگان برقی خود آشکار می کند، قابل توجه است. در پشت صحنه و از منظر طراحی، کانسپت Vision Qe نمایانگر یک انقلاب آرام است – نمونه‌ای از مهاجرت صنعت خودرو به دور از مدل‌سازی فیزیکی خاک رس به سمت اکتشافات کاملا دیجیتالی که به منظور ساده‌سازی توسعه کانسپت‌ها و خودروهای تولیدی در عصر EVs

سه طرح مدادی از آنچه که در نهایت به Vision Qe تبدیل خواهد شد، همانطور که توسط Kazuki Aoyama کشیده شده است.

سه طرح مدادی از آنچه که در نهایت به Vision Qe تبدیل خواهد شد، همانطور که توسط Kazuki Aoyama کشیده شده است.

درست مانند هر کانسپت دیگری قبل از آن، کانسپت INFINITI Vision Qe به عنوان یک سری طرح های خشن آغاز شد که به طور تهاجمی با خطوط گسترده ای از اهداف آیرودینامیکی ترسیم شده بودند. کازوکی آئویاما، طراح بیرونی INFINITI گفت: «همه چیز حول یک حرکت ناب لنگر انداخته است. یک خط از نماد INFINITI در جلو، در امتداد بدنه جاری می شود و به سمت عقب شتاب می گیرد و همه چیز از این خط پیروی می کند.

رندرهای سه بعدی اولیه مفهوم Vision Qe

از آن طرح‌های اولیه، تیم طراحی INFINITI روش‌های جدیدی را برای تبدیل نقشه‌ها به یک مدل بعدی بررسی می‌کند. انقلاب آرام توسط کنجی یامائوچی، یک مدل‌ساز دیجیتال و خاک رس در تیم طراحی جهانی INFINITI رهبری شد. با تجربه Yamauchi کار در خاک رس سنتی و ابزار دیجیتال، 9 طراح توانستند یک فرآیند “فی-گیتال” جدید ایجاد کنند که به تیم INFINITI اجازه می دهد یک رندر دیجیتال را به مدل مفهومی فیزیکی 50 سانتی متری تبدیل کند. این به تیم طراحی بیرونی اجازه داد تا شخصیت و نسبت های مفهومی را بدون نیاز به زمان و کار فشرده مدل سازی خودرو از خاک رس بررسی کنند.

سیلوئت چاپ سه بعدی اولیه مفهوم Vision Qe

طرح اولیه کانسپت Vision Qe با پرینت سه بعدی شکلی سینوسی و ساده را به تصویر می‌کشد که هدف آن به تصویر کشیدن حالت آیرودینامیکی یک عقاب در حال غواصی برای طعمه با بال‌هایش به عقب برای کاهش کشش و به حداکثر رساندن سرعت است – مجسمه‌ای تر از مدل‌های معمولی خودرو.

مدل Speedform Vision Qe الهام بخش مجسمه پرنده در فضا از کنستانتین برانکوزی است.

اعضای تیم، عقاب‌های ژاپنی را در حال پرواز مطالعه کردند، که نتیجه آن یک مدل فرم سرعت بود که به تصاویر پرندگان و کارهای مجسمه‌ساز کنستانتین برانکوزی، به‌ویژه ژست پرواز او اشاره می‌کرد. پرنده در فضا (L’Oiseau dans l’espace).

ماسانوبو اینو، طراح بیرونی INFINITI گفت: “به عنوان طراح، ما به دنبال ایجاد چیزی نیستیم که فقط زیبا باشد، بلکه می خواهیم چیزی ایجاد کنیم که واکنش عمیق تری را برانگیزد.” «اگر مردم هنگام نگاه کردن به مفهوم Vision Qe احساس شوک یا فتنه کنند، این بیشتر با هدف ما مطابقت دارد و فلسفه کابوکو را زنده می‌کند. جفت کردن زیبایی با واکنش احساسی عمیق‌تر هدف ما بود.» کانسپت در مقیاس کامل حاصل، یک سدان فست بک براق را نشان می دهد که تقریباً آماده تولید به نظر می رسد (بدون چرخ های بسیار پیچیده و زیبا).

READ  پنل تهویه مطبوع پنجره ای جولای به رنگ سبز خزه ای است

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe در فضایی طلایی رنگ از درختان پارک شده است.

عکس‌ها نمی‌توانند شیمی رنگ منحصربه‌فردی را که در توسعه رنگ آبی سایه کاوش شده است، ثبت کنند، رنگی که بسته به فاصله دید به لطف مخلوطی از نانولوله‌های کربنی، شیشه و تکه‌های طلا تغییر می‌کند تا حس عمق و رمز را به ارمغان بیاورد. INFINITI می‌گوید هدف از این رنگ برای برانگیختن حس عمقی است که فرد در حین خیره شدن به “یک کهکشان دور” تجربه می‌کند.

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe در فضایی طلایی رنگ از درختان پارک شده است.

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe در فضایی طلایی رنگ از درختان پارک شده است.

طراحان INFINITI همچنین جلوپنجره رادیاتور دو قوس مشخص این برند را با یک نمای جلوی گرافیکی حجاری شده با خطوطی که توسط چراغ های LED برجسته تر شده است، جایگزین کردند.

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe که روی آسفالت مشکی با دیوار سفید در پس زمینه پارک شده است.

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe که روی آسفالت مشکی با دیوار سفید در پس زمینه پارک شده است.

سدان فست بک تمام الکتریکی Vision Qe که روی آسفالت مشکی با دیوار سفید در پس زمینه پارک شده است.

رنگ آبی سایه Vision Qe با تضاد در برابر چرخ‌های پره‌های طلایی پویا و گرافیکی آن بیشتر تقویت می‌شود، طرحی که دارای درجه‌بندی ظریفی است که از قسمت بیرونی به درونی پره‌ها اعمال می‌شود.

چرخ‌های پره‌دار پیچیده سدان فست‌بک INFINITI Vision Qe تمام الکتریکی.

نمای زاویه‌دار عقب سدان فست‌بک تمام الکتریکی INFINITI Vision Qe با چراغ‌های عقب طلایی روشن.

هنگامی که در حالت آماده به کار پارک می شود، Vision Qe با نور گرم و طلایی رنگی می درخشد. هنگامی که راننده دکمه استارت خودرو را فشار می‌دهد، خودرو را به حالت رانندگی تغییر می‌دهد، نور جلو به رنگ سفید تغییر می‌کند، در حالی که کلیدهای دیجیتال پیانو عقب به رنگ قرمز پر جنب و جوش تبدیل می‌شوند.

کانسپت Vision Qe در حال حاضر در مقر جهانی INFINITI در یوکوهاما، ژاپن به نمایش گذاشته شده است و قرار است در سال 2024 در نمایشگاهی که هنوز اعلام نشده است، رونمایی عمومی شود. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که به زودی پس از آن شاهد ورود برخی از مشخصات سدان فست بک شیک به شکل یک خودروی تولیدی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید