چه زمانی یک طرح به وضعیت نمادین می رسد؟ ما می‌توانیم حدس بزنیم این زمانی است که نسل‌های بعدی اصل را شایسته جشن گرفتن از طریق راه‌اندازی مجدد، انتشار مجدد یا تفسیر مجدد بدانند. طراح صنعتی مستقر در شانگهای ونچنگ ژانگ ادای احترام می کند لایکا ام با یکبار خودش لایکا ام Reimagined مفهوم، فرم و عملکرد درست به شارژر آن را تجزیه می کند.

یک دوربین مفهومی لایکا M Reimagined نقره‌ای روی پس‌زمینه سفید.

تصویر سیاه و سفید از گروهی از بدنه های آلومینیومی سیاه و سفید Leica M Reimagined Concept دوربین.

اگر تا به حال این فرصت را داشته‌اید که دوربین‌های سری M لایکا را در دست بگیرید و با آن عکس بگیرید، چیزی که اغلب به یاد می‌آید، استحکام و سادگی دستگاه است. دوربین‌های لایکا به کمترین زمان برای آشنایی نیاز دارند و به جای جبران ویژگی‌های فراوان، یک عکس فوق‌العاده را در اولویت قرار می‌دهند.

در همین راستا، تصور می‌شود که نسخه ژانگ از لایکا M دقیقاً از یک بلوک آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است، و فرمی با اعتماد به نفس یکپارچه مشابه با چیزی که به نظر می‌رسد تلاقی بین Leica M11 و ماشین‌کاری‌شده کوچک‌تر است، ایجاد می‌کند. TL2. خود طراح می گوید فرم مینیمالیستی این مفهوم در واقع از یک دوربین فیلمی با منشأ بسیار قدیمی الهام گرفته شده است: اولین دوربین لایکا، ماکت Ur-Leica.

صفحه شاتر گوشه ای و دکمه روی صفحه بالایی دوربین مفهومی مشکی Leica M Reimagined با لوگوی لایکا در وسط

نمای پایین یک دوربین مفهومی مشکی رنگ Leica M Reimagined با لنز متصل به آن.

کانسپت M Reimagined Zhang از چیدمان کنترلی کلاسیک Leica M در تلاش برای بهبود ارگونومی در دست با افزودن صفحه بالایی زاویه‌دار به نسخه مینیمالیستی بدنه لایکا متفاوت است. این کانسپت همچنین دارای منظره یاب و صفحه نمایش لمسی بزرگی مانند همتای واقعی M11 خود است، اما ژانگ به دنبال سادگی، سه دکمه عملکرد قابل تنظیم M11 را ویرایش می کند.

READ  مجموعه برش چوبی به هوا + نور آزادی می دهد

یک دوربین مفهومی لایکا M Reimagined روی یک سطح سفید با سمت چپ تا حدی از لبه آویزان شده است.

یک دوربین مفهومی Leica M Reimagined با تصویری از کوه ها بر روی صفحه نمایش لمسی خود.

تمام کنترل‌های فیزیکی ضروری مانند M کلاسیک روی صفحه بالایی آن قرار گرفته‌اند، با اعداد برجسته که بافت بسیار مورد نیاز را به صفحه سرعت شاتر نصب‌شده در بالا اضافه می‌کنند. در حالی که عملکرد چرخش راحت را فراهم می کند، رابط کلی، در کنار دکمه شاتر نزدیک، هر دو کاملاً با قسمت بالای دوربین همسطح هستند.

لوازم جانبی برقی پلاگین دوربین دیجیتال Black Leica M Reimagined Concept.

شارژر با دو اسلات تجربه عمر باتری جمع و جور و راحت را در سفر به ارمغان می آورد.

تصویری از لنز دوربین Leica M Reimagined Concept 2.0 با دیافراگم در پس زمینه سفید.

یک دوربین مفهومی لایکا M Reimagined که در بالای قفسه و قسمتی از آن قرار دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های لایکا و سایر راه حل های تصویربرداری، آرشیو ما را بررسی کنید.

گرگوری هان سردبیر ارشد دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید