وسایل استیل ، پرده های PVC شفاف و آینه هایی که روی قرقره ها آویزان شده اند به این آرایشگاه ژاپنی توسط Schemata Architects حس یک انبار صنعتی را می دهد.


فراخوانده شد LI، سالن در منطقه شینسایباشی اوزاکا واقع شده است و یک فضای خرده فروشی وسیع به مساحت 563 متر مربع را با یک طرح باز و با ستون ها و تیرهای بتنی نمایان شده ، اشغال کرده است.

مجموعه آرایش مو با آینه های معلق و کف بتنی توسط Schemata Architects
ایستگاه های طراحی LIM در اطراف آینه های مستطیلی معلق چیده شده اند

“مشتری ما به ما توضیح داد که نام LIM از” کمتر بیشتر است “گرفته شده است – یک نقل قول معروف از معمار مدرنیست میس وان در روه ،” معماران Schemata، که توسط نا ناگاساکا رهبری می شود.

“برای ما معماران ، کلمات استاد مانند یک مانترا مقدس است که حتی از بیان آن نیز خجالت می کشیم. اما مشتری به طور غیر منتظره آن را به عنوان یک موضوع به ما پیشنهاد کرد.”

آینه از سیستم قرقره در سالن LIM
آینه ها با استفاده از سیستم قرقره از سقف آویزان شده اند

استودیو با بودجه محدود ، واحدهای ذخیره سازی فولادی خارج از قفسه را با روکش نیکل رنگین کمانی تغییر داد و از آنها برای ایجاد همه وسایل سالن استفاده کرد.

آینه های مستطیلی بزرگ بر روی یک سیستم قرقره ای که روی سقف نصب شده است ، ایستگاه های طراحی منحصر به فرد را ایجاد می کند. آینه ها به عنوان تقسیم کننده اتاق عمل می کنند که به راحتی می توان آنها را جابجا کرد و فضای بزرگ را برای رویدادها خالی کرد.

واحدهای حالت دهنده مو با آینه های معلق و صندلی های چرمی و استیل توسط معماران Schemata
صندلی های فولادی و چرمی در هر ایستگاه در کنار یک واگن برقی متحرک برای استایلیست قرار دارند

معماران Schemata از پرده های پلاستیکی استفاده می کنند ، که معمولاً در ساختمانهای صنعتی مانند انبارها و کارخانه ها یافت می شود تا قسمت جلو و عقب خانه را تقسیم کنند.

READ  صفحه های چوبی پرینت سه بعدی واقعی حتی بوی چوب واقعی می دهند

این شرکت مستقر در توکیو توضیح داد: “ما فضایی ایجاد کرده ایم که در آن مردم می توانند شاداب ترین و بازترین فضای را در کانسای تجربه کنند.”

دومین سالن کوچکتر به نام Loji در پشت فضای LIM قرار دارد و خدمات مد روز را با قیمت پایین ارائه می دهد.

این تمرین توضیح داد: “این یک سنگ پله برای سبک طلبان جوان است.” “کسانی که مشتریان جوان به دست می آورند و مهارت های حرفه ای خود را در آنجا تقویت می کنند ، به LIM می روند.”

ذخیره سازی فولادی معلق در آرایشگاه های LIM و Loji
واحدهای ذخیره سازی فولادی از سقف معلق هستند

فضای لوجی ، که از دو بانک ایستگاه های یکپارچه سازی تشکیل شده است ، از وسایل ذخیره سازی خارج از قفسه مانند LIM استفاده می کند اما بدون روکش نیکل ، جلوه سبز سبز کف دریایی آنها را در معرض دید قرار می دهد.

این باعث ایجاد قوام و تمایز بصری بین دو سالن می شود و در هزینه نیز صرفه جویی می شود.

ایستگاه های آرایشگری سبز Seafoam با صندلی های چرمی مشکی و پرده های PVC شفاف در آرایشگاه Loji توسط معماران Schemata
پرده وینیل شفاف قسمت جلو و پشت سالن را از هم جدا می کند

همچنین در اوزاکا اما در مقیاس بسیار کوچکتر این سالن زیبایی 59 متر مربع توسط استودیوی طراحی Sides Core قرار دارد. معماران که در یک مکان باریک بین دو ساختمان فشرده شده اند ، یک طرح طبقه باریک هوشمندانه ایجاد کرده اند که از تناسب باریک آن بیشترین استفاده را می کند.

عکاسی توسط تاکومی اوتا.

دیدگاهتان را بنویسید