REDO Architects هنگام طراحی مجدد فضای داخلی برای یک جفت خانه در محله قبلی عروسک گردان ها در سینترا ، پرتغال ، صحنه های صحنه ای را در نظر داشت.


این دو خانه که اکنون به نام خانه puppeteers شناخته می شوند ، بخشی از مجموعه ساختمانهایی هستند که در ابتدا برای خانواده یک عروسک باز محلی ساخته شده اند ، اما اخیراً به عنوان محل نگهداری ابزارهای کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته اند.

صندلی پنجره طبقه اول در خانه Puppeteers توسط معماران REDO
یک نیمکت چوبی منحنی ، صندلی پنجره ای را در فرود طبقه اول ایجاد می کند

با بازسازی آن ، مستقر در لیسبون معماران REDO ساختمان ها را به عنوان خانه دو نوه بزرگ توله سگ به کاربری مسکونی آورده است.

ساختمانهای نوسازی شده برای جلب روح میراث آنها ، با ساخت و سازهای نازک کاری چوبی سبک ، که صحنه نویسی نمایشی و جزئیات دایره ای را القا می کند ، نشان می دهد یک شخصیت بازیگوش است.

صندلی پنجره در خانه puppeteers توسط معماران REDO
حمام ها در نازک کاری چوبی پنهان شده اند

یک طرح داخلی کاملاً جدید مورد نیاز بود ، بنابراین این طراحی شده است تا احساس تئاتر را تقویت کند.

عناصری مانند راه پله و صندلی پنجره طبقه اول دارای کیفیت مرحله ای هستند ، در حالی که فضاهای ثانویه مانند حمام در داخل دیوارها پنهان شده اند.

Puppeteers House توسط معماران REDO
خانه بزرگتر شامل یک آشپزخانه و فضای غذاخوری اختصاصی است

Diogo Figueiredo ، بنیانگذار استودیو ، توضیح داد: “رابطه بین دیوارهای خارجی موجود و دیوارهای داخلی جدید – دو پوسته متفاوت – در طول پروژه در مقیاس های مختلف کاوش و نمایشی شد.”

وی به دزین گفت: “این اصطكاك باعث ایجاد ناهماهنگی هایی شده است كه در پنجره ها به صورت پانل های مات بیان می شود” و همچنین باعث ایجاد فضاهایی برای مبلمان داخلی و سرویس بهداشتی مانند یك قسمت پشت صحنه می شود.

READ  پانل های شیشه ای قوسی پنجره هایی را در غذاخوری زیرزمین توسط SHH نشان می دهد
حیاط در خانه puppeteers توسط معماران REDO
خانه ها در دو طرف حیاط باغ نشسته اند

یکی از خانه ها یک طبقه ، دیگری دو طبقه است و در دو طرف یک حیاط خصوصی واقع شده اند.

این ساختمان ها به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان خواصی مستقل عمل می کنند ، اما در مقابل یکدیگر بسیار باز هستند و پنجره های بزرگی رو به باغ حیاط مشترک دارند.

اتاق خواب در خانه puppeteers توسط معماران REDO
ملک کوچکتر شامل یک اتاق خواب در طبقه همکف است

کوچکتر از این دو خانه شامل یک فضای زندگی با یک آشپزخانه ، یک اتاق خواب جداگانه و یک حمام است.

خانه دیگر نیز با چیدمان مشابه ، دارای یک اتاق نشیمن و فضای آشپزخانه و غذاخوری جداگانه در طبقه همکف و دو اتاق خواب اختصاصی در طبقه بالا است.

دیوار منحنی در خانه Puppeteers توسط معماران REDO
فضای زندگی دارای کف سنگ لیوز است

ویژگی های پالت مواد سازگار در کل. از سنگ منطقه ای به رنگ عاج معروف به lioz از کفپوش در فضای اصلی و سطح زندگی برای آشپزخانه و حمام استفاده شده است.

کف اتاق خواب چوبی است ، متناسب با درها ، مبلمان و قفسه هایی که در دو خانه وجود دارد.

جزئیات دایره ای در طیف وسیعی از مقیاس ها در کل فضای داخلی وجود دارد. بعضی از آنها دایره های کامل هستند ، مانند دستگیره های پنجره سوراخ دار و کابینت ، در حالی که برخی دیگر منحنی های بزرگ هستند ، مانند صندلی پنجره یا پارتیشن های دیوار گرد.

فیگوئیدرو توضیح داد: “ما از یک چهارم دایره دقیق به عنوان ابزاری – مانند قطب نما – در شعاع ، جهت گیری ، ترکیب و مواد مختلف استفاده کردیم.”

READ  کف تاسیسات لبنی خود را برای تاسیسات لبنی انتخاب کنید
اتاق خواب در خانه puppeteers توسط معماران REDO
اتاق خواب اصلی طبقه اول دارای یک پنجره گوشه ای است

وی گفت: “در لحظات مختلف پروژه مورد بررسی قرار گرفت: برای تمایز و قطع لایه داخلی جدید از دیوارهای موجود ، اتصال اتاقهای مختلف و ایجاد مسیرهای گردش خون روان.”

بسیاری از این منحنی ها در جزئیات سقف به طور مستقیم در بالای سر منعکس شده اند ، که با خطی بودن تیرهای سقف در معرض تضاد است.

پنجره سوراخ در خانه Puppeteers توسط معماران REDO
اتاق خواب طبقه دوم دوم دارای یک پنجره سوراخ دار است

از دیگر نمونه های اخیر بازسازی خانه در پرتغال می توان به خانه در فونتاینهاس ، خانه ای با جزئیات آبنبات رنگ و خانه روستایی در پرتغال اشاره کرد ، خانه ای که در اجاق گاز گرانیت قدیمی ایجاد شده است.

عکاسی توسط از شر یا کمتر.


اعتبار پروژه

معمار: معماران REDO
تیم پروژه: دیوگو فیگوئیدرو ، پدرو فرانچا خورخه

دیدگاهتان را بنویسید