استودیوی معماری Rafael Viñoly Architects از طرح هایی برای یک ساختمان مسکونی پلکانی در اروگوئه رونمایی کرده است که آخرین پروژه طراحی شده توسط موسس استودیو است.

مجتمع آپارتمانی Médano El Pinar که در خارج از مونته ویدئو در یک سایت ساحلی واقع شده است، از حدود 120 اقامتگاه لوکس و چند خانواده از یک تا پنج اتاق خواب تشکیل شده است. این آخرین پروژه طراحی شده توسط معمار رافائل وینولی است که سال گذشته درگذشت.

آپارتمان های تراس دار آپارتمان های تراس دار
معماران رافائل وینولی از طرح‌هایی برای مجتمع مسکونی پلکانی در اروگوئه رونمایی کرده است.

این استودیو گفت: «آخرین پروژه طراحی شده توسط معمار مشهور رافائل وینولی، Médano El Pinar، یک توسعه مسکونی نوآورانه، فوق العاده پایدار، لوکس و چند خانواده است.

“شکل بلند، کم شیب و سیخ دار ساختمان، آن را با چشم انداز ارگانیک محیط بکر خود ادغام می کند تا تاثیر بصری آن بر محله را به حداقل برساند و آن را از ساحل عمومی کاملا نامرئی کند.”

یک هتل تراس داریک هتل تراس دار
به گفته این استودیو، این آخرین پروژه طراحی شده توسط معمار فقید است

رندرها که در پشت تپه‌های ماسه‌ای قرار دارند، ساختمانی موج‌دار با نمای پلکانی را نشان می‌دهند که منحنی‌های محل ساحلی آن را منعکس می‌کند.

خانه ها در طول 1394 فوت (425 متر) آن توزیع می شوند و دارای نماهای لعابدار هستند که به تراس ها باز می شوند.

اتاق نشیمن با شومینهاتاق نشیمن با شومینه
این اقامتگاه ها دارای نماهای لعابدار و تراس های خصوصی خواهند بود

این استودیو گفت: «فضای داخلی با تناسب سخاوتمندانه به باغ‌های خصوصی مرتفع بزرگ با منظره‌های پانوراما باز می‌شود و حسی از «لوکس بودن آگاهانه» ایجاد می‌کند.

بنا به گفته این استودیو، این ساختمان از یک سازه چوبی انبوه محلی ساخته خواهد شد و هدف آن این است که «نخستین ساختمان تقریباً صفر انرژی» باشد.

سایر استراتژی‌های پایداری که در طراحی آن ادغام شده‌اند شامل استفاده از پنل‌های خورشیدی، جذب آب باران، سقف سبز و تهویه متقابل است.

READ  در مزرعه چه اتفاقی می افتد؟ همه چیز

رندرهای داخلی فضاهای نشیمن با ارتفاع دوبل را با تیرهای چوبی که در سرتاسر پراکنده شده و با سقفی با تخته سنگ پوشانده شده نشان می دهد.

ساختمانی با نمای شیشه ایساختمانی با نمای شیشه ای
این ساختمان از یک سازه چوبی انبوه ساخته خواهد شد

دیواری از پنجره‌های کف تا سقف و درهای شیشه‌ای کشویی به تراس همراه باز می‌شود که میزبان یک استخر یا باغ کوچک و قسمت‌های نشیمن اضافی است.

استخر بزرگی که در جلوی ساختمان قرار دارد نیز به تصویر کشیده شده است که ورودی های سطح زمین به ساختمان در طول آن تعبیه شده است.

معمار اروگوئه ای وینولی، که در سن 78 سالگی درگذشت، ساختمان های متعددی را در سراسر جهان طراحی کرد، از جمله خیابان پارک 432 در نیویورک و واکی تاکی در لندن.

معماران و منتقدان از جمله نورمن فاستر و مایکل کیملمن پس از درگذشت وینولی را ادای احترام کردند و پسرش رومان وینولی در مصاحبه ای با Dezeen درباره میراث او صحبت کرد.

دیگر پروژه های اخیر در مونته ویدئو شامل یک بلوک مسکونی پشته ای طراحی شده توسط MVRDV و یک پارکینگ چند طبقه پیش ساخته توسط MAPA است.

این تصاویر توسط معماران رافائل وینولی ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید