استودیوی دانمارکی Norm Architects یک کتابفروشی شاخص برای توزیع کننده New Mags طراحی کرده که دارای پایه های سنگی و دیوارهای چوبی گردان است.


معماران نرم از کتابخانه های کلاسیک برای الهام گرفتن از این پروژه که توسط توزیع کننده کتاب های میز قهوه ای اسکاندیناوی سفارش شده بود ، دیدن کرد.

Mags جدید در کپنهاگ
برای نمایش کتاب در فروشگاه New Mags از قفسه های چوبی و پایه های سنگی استفاده می شود

یوناس بجره پولسن ، یکی از بنیانگذاران معماران Norm به دزین گفت: “به عنوان الهام بخش برای پروژه ، ما به طور کامل به فضاهایی که بهشت ​​کتابخانه ها هستند ، نگاه کردیم.”

“ما کتابخانه های قدیمی را با قفسه های چوبی بزرگ ، میزهای مطالعه طولانی و چراغهای کتابخانه در ساختمانهای قدیمی بررسی کردیم ، جایی که حجمهای زیبا و بزرگی در قفسه ها در کنار مجسمه های برجسته و قالبهای زینتی بسته بندی شده بود.”

نمای داخلی کتابفروشی دانمارکی
این کتابفروشی در مرکز کپنهاگ واقع شده است

استودیوی معماری محلی می خواست فضای داخلی “شبیه سیلو” در فضای 100 متر مربعی را که در یک ساختمان جدید در داخل شهر کپنهاگ قرار دارد ، به فضایی راحت تر مدیریت کند که به عنوان یک دفتر برای Mags جدید‘ واحد بازاریابی.

بیجر پولسن می گوید: “فضا نسبتاً کوچک بود و با سقف های بلند ، تقریباً شبیه سیلو بود.”

“فضا بی نظمی داشت و کاملاً باریک و عمیق بود اما پنجره های بزرگی رو به خیابان داشت.”

جزئیات میز سنگی در کتابفروشی
دارای کف و دیوارهای بتنی می باشد

وی افزود: “تنها چیزی که باید از معماری موجود با آن کار می کردیم ، بنابراین ماسه سنگ طلایی روشن استفاده شده در نمای ساختمان و چیدمان تا حدودی نامنظم و ثابت دیوارهای بتنی باربر بود.”

READ  سفر 3 ساله آرلین برای یافتن لباس های قدیمی رویایی اش (با قیمت زیر 500 دلار) + به روز رسانی MOTO اتاق خواب

معماران معمار برای اتصال فضای داخلی و خارجی فروشگاه ، یک کف چدنی با رنگ یکسان و هم سطح با سنگ فرش بیرون مغازه طراحی کردند.

استودیو همچنین رنگ مرمر را انتخاب کرد سنت لئو به دیوارهای فروشگاه یک شخصیت گرم و لمسی “سنگی” بدهید که به نمای ماسه سنگ اشاره دارد.

مجسمه سنگ در کتابفروشی با چوب
صفحات بلوط به این فضا حس ارگانیک می بخشد

از صفحات چوبی بلوط طبیعی برای دیوارهای نمایشی به ارتفاع 2.8 متر و تقسیم بندی فروشگاه استفاده شد.

بیجر پولسن گفت: “صفحات چوبی که از یک سر فضا جمع می شوند و در امتداد تمام دیوارها ادامه می یابد ، نه تنها تقسیم عمودی مورد نیاز را ایجاد می کند ، بلکه فضای فروشگاه را در عمق فضا تقسیم می کند.”

Mags جدید در کپنهاگ توسط معماران Norm
مجسمه ها در سراسر فروشگاه به نمایش گذاشته شده است

در یک مکان ، پانل ها چرخانده می شوند و به اتاقی باز می شوند که دارای دو محل کار و همچنین موجودی فروشگاه است.

این فضا می تواند برای عموم باز یا بسته شود.

Bjerre-Poulsen گفت: “ایده این است که عنصر خرده فروشی را با هسته اصلی شرکت وصل کنید و فضایی برای محل های کار گاه به گاه برای کارکنان New Mags ، برای جلسات و یا برای نشستن مشتریان در آرامش و ورق زدن یک کتاب ایجاد کنید.” به

معماران معمار علاوه بر چوب فراوان از سنگ نیز استفاده کردند – شامل مجسمه ای بزرگ توسط ژوزفین ویندینگ – ایجاد حس ارگانیک به فضا

چرخاندن صفحات چوبی
پانل های محوری به یک اتاق مخفی باز می شوند

بیجر پولسن در مورد مجسمه ها می گوید: “اول ، این برداشت معاصر ما از برخی تصاویر مرجع بود که ما در مرحله طراحی از کتابخانه های قدیمی بررسی کردیم ، جایی که می توانید مجسمه هایی را بر روی پایه ها در میان میزهای مطالعه و ردیف قفسه ها مشاهده کنید.”

READ  مفهوم جوهر الکترونیکی ماشین تحریر Flowo همه چیز درباره نوستالژی سازنده است

“در مرحله دوم ، این راهی برای ایجاد یک حرکت استقبال از فضا ، ایجاد کمی تقسیم و تغییر در ارتفاعات و همچنین اضافه کردن تضادی نرم و ارگانیک به عناصر خط مستقیم و معماری قفسه بندی دیوار ، پایه های سنگی بود و جداول تیرچه “.

فضای کاری در فروشگاه کتاب کپنهاگ
استودیو هنگام طراحی فضا به کتابخانه های قدیمی نگاه کرد

ازاره های سنگی بزرگ در زیر قفسه های چوبی برای نمایش بیشتر استفاده می شود.

معماران Norm همچنین یک میز مطالعه بلند بلوط را به عنوان مکانی برای خواندن مشتریان و نمایش کتابها ، و همچنین میز آلومینیومی برس دار و فضای نشیمن با صندلی اضافه کردند.

میز مطالعه بلوط در فروشگاه New Mags
یک میز بلند بلوط کتاب ها را نمایش می دهد

“ما قصد داریم نسخه ای معاصر و مینیمالیستی را طراحی کنیم [of a library]Bjerre-Poulsen توضیح داد ، جایی که همه کتاب ها می توانند به طرق مختلف در فضایی گرم ، دنج و جالب نمایش داده شوند.

از دیگر پروژه های این استودیو در کپنهاگ ، طراحی داخلی جواهرات بر اساس استودیوهای پیکاسو و ماگریت و هتلی است که به عنوان نمایشگاه نیز فعالیت می کند.

عکاسی توسط Jonas Bjerre-Poulsen و Sandie Lykke Nolsøe انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید