یک تراس خصوصی روی پشت بام محصور در فضای سبز در خانه Hidden Garden House، خانه ای در سیدنی که توسط استودیوی استرالیایی Sam Crawford Architects بازسازی شده است.

این خانه در یک منطقه حفاظت شده قرار دارد و توسط آن به روز شده است معماران سام کرافورد تا فضای داخلی تاریک آن را روشن کند و آن را به یک “محرم” شهری تبدیل کند.

ورودی خانه باغ پنهان توسط معماران سام کرافوردورودی خانه باغ پنهان توسط معماران سام کرافورد
یک راه پله روباز به راهرو اضافه شده است

تغییرات در فضای داخلی خانه 198 متر مربعی برای اولین بار در ورودی آن دیده می شود، جایی که یک پله با آج های باز و یک نرده فولادی سفید جایگزین ساختار چوبی جامد می شود که قبلاً نور نورگیر بالا را محدود می کرد.

پایین از سالن ورودی یک آشپزخانه و ناهار خوری در طبقه همکف بزرگ قرار دارد که با دهانه های شیشه ای به ارتفاع 4.5 متر روشن می شود که به یک پاسیو محوطه سازی شده منتهی می شود. پاسیو با کاشی های آهکی که از داخل بیرون آمده اند، سنگ فرش شده است.

آشپزخانه و ناهارخوری بازسازی شده در خانه سیدنی توسط معماران سم کرافوردآشپزخانه و ناهارخوری بازسازی شده در خانه سیدنی توسط معماران سم کرافورد
سقف بتنی منحنی در آشپزخانه دیده می شود

سام کرافورد، مدیر استودیو، به Dezeen گفت: «با گسترش سطوح کف همکف از طریق درهای تمام عرض به داخل حیاط عقب، باغ و نرده‌های سبز سطح بالا در عقب سایت، دیوار چهارم را تا بال عقب تشکیل می‌دهند.

“آنها حسی از محصور شدن ایجاد می کنند که چشم ساکنان را به سمت وسعت آسمان می کشاند تا حومه اطراف.”

فضای داخلی حمام در خانه باغ مخفی در استرالیافضای داخلی حمام در خانه باغ مخفی در استرالیا
صفحه های چوبی زاویه دار و فضای سبز، حریم خصوصی حمام را تضمین می کند

سقف بتنی در آشپزخانه هیدن گاردن هاوس به سمت بالا منحنی می شود تا به ترسیم آفتاب زمستانی کمک کند و سایه تابستانی را فراهم کند، در حالی که پنجره های سفالی قابل اجرا اجازه تهویه طبیعی را می دهند.

READ  وکتور از مسیرهای دقیق برای ایجاد یک مجموعه نورپردازی بروتالیست استفاده می کند

در بالا، این سقف منحنی یک تراس سقف شیبدار پر از گیاهان را تشکیل می دهد که در خارج از اتاق خواب اصلی در طبقه بالا قرار دارد.

یک حمام اختصاصی، که با کاشی‌های کف سنگ آهکی نیز پوشیده شده است، دارای دهانه‌های وسیعی است که تجربه حمام منظره و در عین حال خصوصی را ارائه می‌کند که با صفحه‌های چوبی زاویه‌دار و فضای سبز تراس امکان‌پذیر است.

کرافورد افزود: «بام سبز رول به عنوان یک مانع بصری برای حومه اطراف عمل می‌کند، در حالی که به ساکنان این امکان را می‌دهد تا در واحه باغ خصوصی خود اشغال کنند.

فضای داخلی فضای نشیمن خانه باغ مخفی در سیدنیفضای داخلی فضای نشیمن خانه باغ مخفی در سیدنی
دیوارهای سفید و مبلمان چوبی در تمام فضای داخلی به چشم می خورد

پالت متریال ثابت خانه باغ پنهان از دیوارهای سفید روشن و مبلمان چوبی فضاهای نشیمن آن را به هم متصل می کند، در حالی که کاشی های مربع تزئینی هم آشپزخانه و هم حمام را پوشانده اند.

جزئیات منحنی مانند شکل پاسیو و جزیره آشپزخانه و اسپلش بک نیز در سرتاسر آن دیده می شود.

تراس خانه باغ پنهان در سیدنی توسط معماران سم کرافورد طراحی شده استتراس خانه باغ پنهان در سیدنی توسط معماران سم کرافورد طراحی شده است
هدف خانه این است که یک “پناهگاه” شهری باشد

تغییرات دیگری که برای بهبود چیدمان خانه باغ مخفی انجام شد شامل جابجایی ورودی ها به اتاق رختشویی و حمام طبقه همکف است.

در جاهای دیگر، معماران سام کرافورد همچنین رستورانی با سقف فولادی بزرگ و پلی با الگوبرداری از شکل خمیده مارماهی ها ایجاد کرده است.

عکاسی توسط تام فرگوسن.


اعتبار پروژه:

معمار: معماران سام کرافورد
سازنده:
مطمئن
مهندس سازه: مهندسین کنسول
مهندس عمران و هیدرولیک: کبک
مهندس آکوستیک: منطق آکوستیک
مشاور میراث فرهنگی: برنامه ریزی شهری دامیان اوتول
نقشه بردار کمیت: QS Plus
طراحی منظر: گابریل پلتیه، SCA
تامین کننده روف گاردن: فیتوگرین استرالیا

READ  تشک میز شارژ بی سیم ALTI صاف، نرم و برقی

دیدگاهتان را بنویسید