طراح اوکراینی اولگا فرادینا یک فضای داخلی تک رنگ را برای Space تکمیل کرده است، یک مرکز سلامتی در کیف، که در آن بافت‌ها به جای رنگ‌ها جذابیت ایجاد می‌کنند و فضایی آرام‌بخش ایجاد می‌کنند.

فضا یک مرکز سلامتی جامع است که شامل مناطقی برای تمرین یوگا، مدیتیشن و طب سوزنی و همچنین شیوه‌های درمانی سنتی مانند ریکی و چی‌گونگ است.

اتاق ورزش گروهی با دیوار شیب دار و آینه ای در داخل مرکز سلامتی اسپیس اتاق ورزش گروهی با دیوار شیب دار و آینه ای در داخل مرکز سلامتی اسپیس
فضا دارای یک استودیوی یوگا (بالا) و اتاق‌های ماساژ (تصویر بالا)

این پروژه درست قبل از حمله روسیه به اوکراین با موسس شرکت – کارآفرین و علاقه مندان به سلامتی آغاز شد. کاترینا باخیرکا – در نهایت تصمیم به حرکت رو به جلو، زیرا احساس می کرد فضایی برای اقدامات درمانی در زمان آشفتگی جهانی مهم بود.

باخیرکا قبلاً به فرادینا سفارش داده بود تا آپارتمان شخصی خود را در شهر طراحی کند و از طراح خواسته بود که مسیر مشابهی را دنبال کند، هرچند با پالت گرمتر از خانه تاریک دنج.

اتاق ماساژ داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینااتاق ماساژ داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینا
آثار هنری نیکیتا ولاسوف اتاق های ماساژ را تزئین می کند

“من قصد داشتم فضا را تا حد امکان راحت کنم، جایی را ایجاد کنم که مردم دوست دارند بیشتر بمانند و بتوانند به راحتی استراحت کنند.” فرادینا به دیزین گفت.

اسپیس در طبقه همکف ساختمانی متعلق به اوایل قرن بیستم در منطقه پودیل کیف قرار دارد که زمانی به عنوان کارخانه شمع سازی کار می کرد.

ساختمان چهار طبقه قبلا به چند آپارتمان تقسیم شده بود و فرادینا با برداشتن پارتیشن های داخلی برای باز کردن فضای سلولی شروع به کار کرد.

دو صندلی طبقه داخل مرکز سلامتی اسپیسدو صندلی طبقه داخل مرکز سلامتی اسپیس
مرکز سلامتی دارای پالت رنگی کم صدا است

فضای داخلی بازسازی شده شامل چندین منطقه کاربردی است – یک سالن ورودی کوچک، یک اتاق رختکن، یک اتاق برای کلاس های گروهی، دو اتاق ماساژ، یک سالن چای و یک اتاق با یک وان حمام که برای اقدامات درمانی خاص استفاده می شود.

READ  فراتر از فضای یک کیلومتر پارچه را از طریق دفتر آمستردام می پوشاند

سالن روشن و مطبوع مورد استفاده برای جلسات گروهی با آینه ها در یک طرف پوشانده شده است، در حالی که دیوار مقابل با یک شیب ظریف رنگ آمیزی شده است تا غروب خورشید را تداعی کند.

اتاق چای با میز چوبی بلند در داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینااتاق چای با میز چوبی بلند در داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینا
یک میز چوبی لبه‌های خام اتاق چای را لنگر می‌اندازد

پالت تیره‌تری در اتاق‌های ماساژ به کار می‌رود تا محیطی آرام‌تر و صمیمی‌تر ایجاد کند. تنها لمس روشنایی توسط یک پانل برنجی است که با یک نماد پویا توسط هنرمند اوکراینی نقاشی شده است نیکیتا ولاسوف.

چایخانه همچنین در سایه های خاموش ارائه می شود و یک میز چوبی با لبه های خام سه متری را در خود جای می دهد که سفارشی توسط کارگاه محلی ساخته شده است. Staritska Maysternya.

میله‌ای در نزدیکی آن با آجرهایی پوشیده شده است که از یک خانه قدیمی نجات یافته‌اند و بالای آن گرانیت سیاه کامبرین است. اشیایی که باخیرکا در سفرهایش در آسیا و آمریکای جنوبی خریداری کرده در قفسه هایی با نور پس زمینه نمایش داده می شود.

مواد اصلی مورد استفاده در طول پروژه میکرو سیمان، گچ، چوب، مس و آجر قدیمی است که فرادینا به دلیل علاقه‌اش به “داخل‌های تک رنگ که در آن لهجه‌های اصلی بافت است” انتخاب کرد.

این طراح افزود: من عاشق مواد طبیعی و لمسی هستم و کمی با تضاد جزئی بافت هایی مانند چوب، سنگ و گچ خشن بازی می کنم. “هر کدام ساختار، بازتاب، ناهمواری خاص خود را دارند. در کنار هم قرار گرفتن آنها یک احساس رسا اما نه پر زرق و برق ایجاد می کند.”

READ  انبار قدیمی فرانسوی به خانه ای مدرن برای خانواده بزرگ تبدیل می شود
پیشخوان بار و چهارپایه در اتاق چای مرکز سلامت اسپیس پیشخوان بار و چهارپایه در اتاق چای مرکز سلامت اسپیس
نوار مجاور از آجرهای نجات یافته ساخته شده است

به گفته فرادینا، خاموشی های منظم در کیف به دلیل جنگ مداوم، کار ساخت و ساز را چالش برانگیز کرده است، به طوری که پیمانکاران اغلب باید ژنراتورهای خود را برای تامین برق بیاورند.

خود طراح به طور مرتب مجبور بود در هنگام بازدید از محل در ایستگاه مترو در هنگام گلوله باران پوشش دهد. فرادینا فاش کرد که جنگ نیز تلفات عاطفی داشته و رویکرد او را نسبت به عملکرد خود تغییر داده است.

اشیاء نمایش داده شده در قفسه چوبی در داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینااشیاء نمایش داده شده در قفسه چوبی در داخل مرکز سلامتی کیف توسط اولگا فرادینا
اشیاء یافت شده در قفسه هایی با نور پس زمینه نمایش داده می شوند

او گفت: «الان طراحی کردن برای من به اندازه کافی سخت است، احساس می کنم ارتباطم را با دنیای فیزیکی از دست داده ام. در این سال‌های جنگ فعال، بیشتر درگیر هنر دیجیتال بوده‌ام و اکنون بهتر می‌توانم با ماده انتزاعی ارتباط برقرار کنم.»

همچنین در کیف، Yana Molodykh یک فضای داخلی پر نور برای یک آپارتمان جمع و جور اتاق زیر شیروانی طراحی کرده است، در حالی که استودیو Makhno یک اقامتگاه کاملا بژ با بافت های ناهموار و دیوارهای سرامیکی پیچیده ایجاد کرده است.

عکاسی توسط یوهنی آورامنکو.

دیدگاهتان را بنویسید