استودیوی استکهلم Halleroed فروشگاه برجسته برند مد Totême را در لندن طراحی کرده است که مجسمه‌ای از هنرمند کارل میلز و یک مبل استیل توسط طراح مارک نیوسون را نشان می‌دهد.

هالرد این فروشگاه را که در خیابان ماونت در منطقه لوکس مایفر واقع شده است، طراحی کرد توتم بنیانگذاران الین کلینگ و کارل لیندمن. این دو می خواستند سومین پرچمدار خود به میراث برند اشاره کند.

لیندمن در مراسم راه اندازی فروشگاه به Dezeen گفت: “ما ایده حفظ عناصر خاصی را که در میراث سوئدی خود می یابیم دوست داریم.”

“این می تواند با استفاده از قطعات خاص وینتیج یا مانند آن باشد [the brand’s Mercer Street store] در نیویورک، ما با Svenskt Tenn همکاری داشتیم، او افزود: “این در مورد برداشتن این مفهوم از طراحی اسکاندیناوی یا طراحی سوئدی است.”

فضای داخلی فروشگاه توتم در لندنفضای داخلی فروشگاه توتم در لندن
مبل فلزی مارک نیوسون از جمله جزئیات مجسمه سازی در فروشگاه است

هالروئد هنگام طراحی فضای داخلی، با تمرکز بر نحوه ریزش نور، از خود فضا استفاده کرد.

روکساندرا هالروئد، یکی از بنیانگذاران Halleored به Dezeen گفت: «ما از خود فضا با پنجره‌های اصلی زیبا که نور روز را به داخل می‌دهد الهام گرفتیم.

قسمت بالایی پنجره ها تا حدی مخفی بود که مایه شرمساری بود، بنابراین سقف را با نیم طاق به سمت جلو طراحی کردیم تا ارتفاع کامل پنجره ها را نشان دهیم.

فروشگاه توتم لندنفروشگاه توتم لندن
قطعه ای از مجسمه ساز کارل میلز در کنار ورودی قرار دارد

این طرح همچنین به آثار معمار ایتالیایی کارلو اسکارپا و همچنین اشاره دارد گریس سوئدی جنبش.

کریستین هالروئد، یکی از بنیانگذاران هالروئد، به Dezeen گفت: “ما همچنین از دوره گریس سوئدی – حدود دهه 1920 تا 1930 – الهام گرفتیم که طراحی ظریف و خالصی دارد، چیزی که فکر می کنیم برای توتمه به عنوان یک برند خوب عمل می کند.”

READ  ظاهر آرایش "طبیعی پیشرفته" Em به گفته آرایشگرش (با محصولات دقیق)

همچنین کار کارلو اسکارپا برای ما جالب است، بیشتر به عنوان یک طرز فکر در مورد نحوه کار با جزئیات و بافت ها برای ایجاد ظرافت و تجملات ظریف.

مکعب داخل فروشگاه مد در میفرمکعب داخل فروشگاه مد در میفر
یک مکعب آینه ای مشکی در پشت فروشگاه دیده می شود

کلینگ و لیندمن می‌خواستند حس خیابان کوهستانی «بسیار شیک» را که فروشگاه در آن قرار دارد حفظ کنند و در عین حال بر حس مینیمالیستی فضا تأکید کنند.

برای انجام این کار، تلاش زیادی برای پالت رنگ و مواد بافت مختلف مورد استفاده برای فروشگاه پرچمدار انجام شد.

روکساندرا هالروئد گفت: «ما با یک پالت مایل به سفید در رنگ‌های مختلف و بافت‌های مختلف کار کردیم.

“بافت ها به اندازه رنگ و مواد مهم هستند. برای دیوارها، ما یک گچ براق سفید کم رنگ، سقفی به همان رنگ اما مات داریم. کف آن به رنگ بژ، سنگ آهک تراشیده شده با طرحی به اصطلاح Opus است.”

مجسمه Milles در فروشگاه Totêmeمجسمه Milles در فروشگاه Totême
Halleroed تصمیم گرفت تا سقف فروشگاه را دوباره طراحی کند تا پنجره های آن نمایان شود

هالروئد در وسط فروشگاه توتم، مکعبی با سنگ‌پوش ایجاد کرد که قفسه‌ها، شیشه‌ها و طاقچه‌های پر از آثار هنری را در خود جای می‌دهد.

کریستین هالروید گفت: “حجم در وسط با همان سنگ آهک پوشانده شده است، اما در سه بافت مختلف: تراش خورده، بافت بوته ای و میخ دار، ترکیب شده با برنج تیره اکسید شده.”

این فروشگاه همچنین دارای حجم مشکی مربعی در پشت است که از گچ براق و برنج تیره ساخته شده است.

فضای داخلی بژ و سفید فروشگاه مد لندنفضای داخلی بژ و سفید فروشگاه مد لندن
فضای داخلی مینیمالیستی دارای پالت رنگی بژ، سفید و سیاه است

برای تضاد با فضای داخلی مینیمالیستی، فروشگاه با چندین اثر هنری تزئین شده است، از جمله مجسمه‌ای از میلز و مبل دوقلوی فولادی پیچیده بافته شده از جنس استیل Random Pak Twin که لیندمن آن را به صورت آنلاین پیدا کرده است.

READ  ده خانه با فضاهای داخلی برای نمایش هنر

کلینگ به Dezeen گفت: “او برده خانه های حراج است.”

او افزود: “بنابراین او آن را پیدا کرد و برای من فرستاد و من آن را دوست داشتم، و ما همچنین یک قطعه مارک نیوزوم را در هر فروشگاه داریم.” “بنابراین ما فکر کردیم، “این یکی برای فروشگاه ماونت استریت است”. در آن زمان فقط قرارداد امضا شده داشتیم، نه چیز دیگری.”

خارج از فروشگاه Mount Street علامت بزنیدخارج از فروشگاه Mount Street علامت بزنید
این فروشگاه در خیابان مانت در مرکز لندن واقع شده است

دو بنیانگذار و هالروید با هم تصمیم گرفتند مجسمه میلز گچی را برای فروشگاه توتمه انتخاب کنند و هالروید یک طاقچه سفارشی برای قرار دادن آن در آن طراحی کرد که از گچ براق مشکی ساخته شده بود تا آثار هنری کم رنگ را تضاد کند.

Halleroed همچنین مبلمان قدیمی گریس سوئدی را به فروشگاه اضافه کرده است، از جمله صندلی های راحتی و میز قهوه توسط طراح مبلمان اتو شولز، یک تخت خواب و یک آینه در اسپند ساخته شده برای فروشگاه. نمایشگاه استکهلم 1930.

این استودیو تعدادی دیگر از فضای داخلی فروشگاه را طراحی کرده است، از جمله یک بوتیک پاریس برای برند فرانسوی L/Uniform و یک فروشگاه Acne Studios در چنگدو که هدف آن ترکیبی از آینده‌نگر و ابتدایی است.

دیدگاهتان را بنویسید