در این شکلات فروشی سائوپائولو که توسط Matheus Farah e Manoel Maia Arquitetura طراحی شده است ، سرسره ای شفاف که کاکائو را تکان می دهد ، بالای سر مشتریان می پیچد.


مغازه در چهار طبقه قرار دارد کارخانه دنگو در Avenida Brigadeiro Faria Lima ، یک خیابان اصلی در سائوپائولو که در برخی از مرفه ترین محله های شهر کشیده شده است.

نمای بیرونی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
لعاب زدن در نمای فروشگاه دنگو به نمایش روند تولید مارک کمک می کند

استودیوی محلی ماتئوس فراه و مانوئل مایا آرکیتیتورا طراحی آن متهم شد ، زیرا دنگو برای ایجاد مقصدی که بینش دقیق تری از دنیای نام تجاری شکلات ارائه می دهد ، مطلع شد.

این روش توضیح داد: “معماری به دنبال ایجاد یک کارخانه شکلات سازی به شیوه ای جذاب و آموزشی بود تا بتواند تفاوت دیگو را برجسته کند: کنترل هر مرحله از فرآیند تولید.”

فضای داخلی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
این ساختمان دارای چارچوب چوبی چوبی است

ساختمان کارخانه با مساحت 1500 متر مربع ، مجموعه ای از چارچوب های انباشته و راست خطی ساخته شده از چوب چند لایه را تشکیل می دهد.

قاب ها با تیرهای آلومینیومی قرمز رنگ و صفحات شیشه ای وسیع روبرو هستند ، بدین معنا که از بدو ورود مهمانان می توانند به داخل نگاه کرده و نیم نگاهی به محصولات دنگو که در حال ساخت هستند ، بیاندازند.

فضای داخلی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
یک شوت که کاکائو حمل می کند در طبقه همکف فروشگاه خم می شود

در داخل طبقه همکف ، دیوارهای پارتیشن تا حد زیادی حذف شده اند تا راه را برای مجرای شفافی که مار را از طریق سقف مار می زند ایجاد کنند.

این نشان می دهد که نوک سینه های کاکائو به آسیاب بازسازی شده در دهه 1940 منتقل می شوند ، که در یک قاب شفاف نمایش داده می شود.

READ  انتخاب چهارپایه های پیشخوان آشپزخانه ما - انتخاب بی نظیر (و پایدار) ما
فضای داخلی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
کاکائو سرانجام به آسیابی می رسد که در فروشگاه نمایش داده می شود

در طبقه بالا در طبقه اول Meu Dengo یا “من دنگو” قرار دارد ، فضایی که توسط یک پیشخوان حلقه ای لنگر انداخته شده است که در آن مردم می توانند بایستند و تماشا کنند که کارکنان چگونه شکلات های شکلاتی شخصی درست می کنند.

مشتریان می توانند زمان دیگری را در کافه ، بستنی فروشی یا کتابخانه شکلات در طبقه دوم بگذرانند.

فضای داخلی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
علاوه بر تماشای شکلات سازی ، مشتریان می توانند وقت خود را در کافه دنگو بگذرانند

بیشتر سطوح فروشگاه با چوب پوشانده شده است به طوری که فضای داخلی آن همان رنگ قهوه ای گرم دانه های کاکائو را دارد.

در همین حال ، کف با تکه های ناهمواری از کاشی و سرامیک قرمز تزیین شده است که به یکی از محبوب ترین محصولات دنگو ، Quebra-Quebra-تخته های شکلات با طعم و تکه تکه تزیین شده است.

استودیو هدفمند روشنایی را در سراسر فروشگاه کم نگه داشت.

این شبیه سازی شرایط کابروکاس است ، یک سیستم کشاورزی که در شمال شرقی برزیل استفاده می شود و در آنجا کاکائو زیر سایه درختان جنگلی پرورش می یابد.

فضای داخلی فروشگاه شکلات دنگو در سائوپائولو ، برزیل
موادی که در سراسر فروشگاه استفاده می شود به منظور تقلید از رنگ کاکائو است

Matheus Farah e Manoel Maia Arquitetura در سال 2017 تأسیس شد. فروشگاه شکلات Dengo این تمرین در جوایز Dezeen امسال در رده بزرگ خرده فروشی داخلی قرار گرفته است و در مقابل چهار پروژه دیگر به مصاف هم می رود.

آنها شامل جعبه ، محل جمع آوری بسته های روشن در هلسینکی ، و نمایشگاه Sculptform در ملبورن ، که دارای مجموعه ای از تونل های چوبی خم شده با بخار است.

READ  جس برای اولین بار "رنگ" رومن خاک رس را امتحان کرد و در اینجا چگونه پیش رفت

عکاسی توسط فران پرنتهبه

دیدگاهتان را بنویسید