در حالی که معمار برنده جایزه پریتزکر، سر نورمن فاستر، بنیانگذار شرکت جهانی معماری فاستر + شرکا، معمولاً به دلیل سازه های منحصر به فرد خود در سراسر جهان شناخته می شود، او همچنین زمان و مهارت های خود را به پروژه های بسیار کوچکتر اختصاص می دهد. به عنوان رئیس جمهور بنیاد نورمن فاستر، او شریک شد هولسیم طراحی یک مفهوم مسکن با هدف رفع نیازهای اساسی انسان، مانند ایمنی، آسایش و رفاه برای افراد در جوامع آواره. را پروژه تحقیقاتی خانه های ضروری به تازگی نمونه اولیه خود را که با استفاده از شیوه های ساختمان پایدار Holcim ساخته شده است، پرده برداری کرد تا آن را کم کربن، کم مصرف و دایره ای کند. این مدل در ونیز، ایتالیا در طول دوسالانه معماری 2023 تا نوامبر 2023 در معرض دید قرار دارد.

را

نمای بیرونی زاویه دار خانه پایدار فلزی

نورمن فاستر می‌گوید: «چگونه می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه، از جمله برخی از آسیب‌پذیرترین جمعیت‌های جهان، می‌توانند به شرایط زندگی مناسب دسترسی داشته باشند؟ در طول دوسالانه ونیز، ما کارهای در حال پیشرفت خود را در مورد این ایده نشان می دهیم. نتیجه چند ماه فعالیت فشرده با همکاری Holcim.

نمای بیرونی زاویه دار خانه پایدار فلزی

نمای بیرونی زاویه دار خانه پایدار فلزی

نمونه اولیه پروژه تحقیقاتی Essential Homes ثابت می کند که مسکن اضطراری می تواند با 70 درصد ردپای CO2 کمتر در مقایسه با ساختمان های سنتی پایدار باشد. پوسته خارجی سازه از ورقه های بتنی کم کربن و غلتشی ساخته شده است که ایمنی فیزیکی را ارائه می دهد. این واحد مجهز به سیستم‌های عایق کم مصرف، از جمله تخته‌های Elevate و فوم کم کربن Airium برای راحتی حرارتی و صوتی است. برای اطمینان از اینکه دستگاه در برابر آب و هوا مقاوم تر است، پایه از ECOCycle® Holcim ساخته شده است که مواد نمایشی ساخت و ساز بازیافتی هستند.

READ  مجموعه کاشی کف و دیوار انیس توسط Ceramiche Keope

نمای بیرونی جلوی خانه پایدار فلزی

Jan Jenisch، رئیس و مدیر عامل Holcim می‌گوید: «من از پتانسیل تأثیرگذاری حاصل از این همکاری بسیار هیجان‌زده هستم. این خانه‌های ضروری را قادر می‌سازد که با برخی از راه‌حل‌های ساختمانی کم کربن، انرژی کارآمد و دایره‌ای ساخته شده‌اند، و نشان می‌دهد که چگونه ساختمان‌های پایدار برای همه امکان‌پذیر است.»

نمای بیرونی بالای خانه فلزی پایدار

نمای بیرونی زاویه دار خانه پایدار فلزی

هنگامی که چندین واحد در یک روستا در کنار هم قرار می گیرند، می توان آنها را با مسیرهای ساخته شده از بتن ECOPact با سنگدانه های جاذب نور که نور طبیعی را در شب برای ایمنی بیشتر منعکس می کند، متصل کرد.

نمای بیرونی زاویه دار از خانه پایدار فلزی

در پایان عمر، هر یک از اجزای ماژول می تواند مورد استفاده مجدد یا بازیافت قرار گیرد.

نمای داخلی خانه پایدار مدرن

نمای داخلی خانه پایدار مدرن

نمای داخلی خانه پایدار مدرن

عکس کارخانه ساخت خانه پایدار

عکس کارخانه ساخت خانه پایدار

نمای نزدیک خانه پایدار از سقف

عکس اداری داخلی از طرح های مسکن پایدار مدل a

عکس اداری داخلی از طرح های مسکن پایدار مدل a

نمای نزدیک از مدل خانه پایدار

طرحی برای طراحی خانه پایدار

طرحی برای طراحی خانه پایدار

اجرای روستای مسکن پایدار

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه تحقیقاتی خانه های ضروری، مراجعه کنید holcim.com.

عکاسی توسط کیارا بکتینی و میکا کارتیه

کارولین ویلیامسون سردبیر دیزاین میلک است. او دارای مدرک BFA در عکاسی از SCAD است و معمولاً می‌توان او را در جستجوی کالاهای قدیمی، انجام جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز با قلم، یا بازسازی فهرست‌های پخش در Spotify پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید