میشل اوگوندهین در گزارش سالانه ترندهای خود می نویسد، طراحی داخلی باید در سال 2024 با حقایق ناراحت کننده در مورد سیاره و سلامت ما روبرو شود.


امسال باید سال حقیقت باشد. وقت آن نیست که با صحبت در مورد ترندها، ظاهر جدید یا جدیدترین حواس پرت شوید. تاکتیک نگه داشتن حقایق در کنار دست تنها باعث انکار، مبهم سازی و جعل و همچنین تحریک تعهد اخلاقی ما به تغییر شده است. مارک تواین به درستی ناراحتی فعلی ما را با این جمله خلاصه می کند: “آنچه ما را به دردسر می اندازد چیزی نیست که نمی دانیم، بلکه چیزی است که مطمئناً می دانیم که اینطور نیست.”

خوشبختانه، ذات در حال تغییر است. ما آن را در برنامه‌های تلویزیونی کنونی می‌بینیم، که همیشه بازتابی از خلق و خوی عمومی است. نبرد بزرگ آب و هوای کانال 4 را در نظر بگیرید، که به طور ارادی دولت بریتانیا را به بی کفایتی متهم می کند، تا سریال آقای بیتس در مقابل اداره پست از تلویزیون ITV، که نهفته های رسوایی پشت یک اشتباه بزرگ عدالت را نمایش می دهد.

وقت آن نیست که با صحبت در مورد ترندها، ظاهر جدید یا جدیدترین حواس پرت شوید

میل به صحت بدون رنگ در قسمت جدید مستندهای نتفلیکس وجود دارد. به رابی ویلیامز فکر کنید: پشت صحنه و افشاگری جفری اپستاین. حتی خودروی واگاتا کریستی دیزنی نیز در مورد حقیقت گفتن بود.

این نشان دهنده شکسته شدن هر نمای مداوم است که همه چیز خوب است. در مواجهه با الگوهای آب و هوایی شدید – از گردباد در منچستر در شمال انگلستان به رکوردشکنی باران های موسمی در پاکستان – و نرخ فزاینده بیماری‌های مزمن، اضطراب، افسردگی، اپیدمی‌های تنهایی، و سایر اختلالات روانی که در سرتاسر جهان دیده می‌شوند، مطمئناً بالاخره چشم‌های ما باز می‌شود؟

در غیر این صورت، در اینجا چند حقیقت وجود دارد که ممکن است نیاز به یادآوری داشته باشیم.

یک: تلاش همیشگی برای رشد اقتصادی در یک سیاره محدود ناپایدار است، با این حال غالب است زیرا ما به این باور رسیده ایم که بهتر همیشه به معنای جدیدتر، سریعتر یا بیشتر است. از ما می‌خواهند که به نفع اقتصاد مصرف کنیم – چرخه کار به هزینه. مفهوم آن این است که اگر این کار را نکنیم، ما مسئول بیکاری گسترده و شکست مشاغل صادق هستیم.

بنابراین، اقتصادهای مبتنی بر مصرف‌کننده به طور معمول بر رفاه شهروندان اولویت دارند، و کالاهای مادی به نمایندگانی برای رویاها و آرزوهای ما، حتی ابراز عشق ما تبدیل شده‌اند.

READ  Jonathan Wajskol در مورد سادگی + پیچیدگی در طراحی مدرن

دو: محیط هایی که در آن زندگی می کنیم به طور فزاینده ای سمی هستند – از نظر فیزیکی، اجتماعی و روانی. با این حال، با این فرض اشتباه که صنایع بزرگ هرگز محصولات خطرناکی برای سلامت انسان تولید نمی‌کنند و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی ما در آنجا هستند تا در صورت انجام این کار، از مسئولیت شخصی خود در مورد رفاه خود صرف نظر کنند. ما باید به جای جستجوی سودآور (اما بیهوده) برای درمان بیماری هایی مانند سرطان، روی علل و پیشگیری تمرکز کنیم.

خیلی وقت پیش نبود که میل به ورزش کردن، به دنبال رفاه یا اجتماعی بودن دلایلی برای ترک خانه بود.

مشکل این است که راه‌حل‌های بالقوه برای موارد فوق با قانون‌گذاران یا بسیاری از سیاستمداران خوب نمی‌آیند، زیرا به نظر کند، محدودکننده، دشوار یا ناخوشایند هستند. نتایج فوری (به عنوان مثال در یک دوره منفرد) به ندرت به دست می‌آیند، بنابراین موضع سر در شن، یا پیش‌فرض برای رفع سریع، به عنوان اقدام پیشرو تثبیت می‌شود.

و با این حال، تحقیقات نشان می دهد که ما، مردم، احساس متفاوتی داریم. مطابق با دهمین گزارش سالانه زندگی در خانه در سال جاری توسط IKEA (یکی از بزرگترین نظرسنجی‌های خانگی جهان، که دیدگاه‌های 37428 نفر بالای 18 سال در 38 کشور را در بر می‌گیرد)، جست‌وجوها برای “زندگی آهسته” از سال 2015 دو برابر شده است.

پس این ما را کجا رها می کند؟

ما به جهات متناقض زیادی تحت فشار قرار می گیریم و کشیده می شویم. خیلی وقت پیش نبود که میل به ورزش کردن، به دنبال رفاه یا اجتماعی بودن دلیلی برای ترک خانه بود. حالا این فعالیت ها همه در همان چهار دیواری اتفاق می افتد.

این تنش های زیادی ایجاد می کند. آیا غارهای داخلی ما باید از طریق جدیدترین ابزارهای فناوری پیشرفته به جهان مرتبط شوند یا مهلت عمدی ما در برابر فرسایش فناوری باشد؟ چگونه یک آرزو برای حفظ حریم خصوصی شخصی را با احساس زندگی در فضاهای بازتر ترکیب کنیم؟ آیا می توانیم بدون اینکه احساس کنیم در محل کار زندگی می کنیم، از خانه کار کنیم؟

این برای من تعجبی نداشت اسکوئیشمالو بهترین اسباب بازی سال 2023 بود. این بالشتک‌های نرم و انعطاف‌پذیر با شخصیت زیبا در دست گرفتن بسیار راحت هستند. حتی سرمایه گذار محترم وارن بافت اکنون این شرکت را در کارنامه خود دارد. آنها نمادی قوی از یک نیاز هستند.

READ  مجموعه کاشی کف و دیوار Ubik توسط Ceramiche Keope

در پاسخ، مطبوعات محبوب از تکیه‌گاه‌های حجیم به سبک La-Z-Boy به‌عنوان چیز بزرگ بعدی یاد می‌کنند، اما آیا واقعاً چیزی که مورد نیاز است، انگیزه‌ای برای انکار بیشتر است؟

توانایی ما برای پیشرفت باید به اصل راهنمای همه طراحی تبدیل شود

انسان ها سازگار نهایی هستند، اما ما برای یادگیری و رشد، اگر عنصری از ناراحتی نباشد، به محرک نیاز داریم. در حالی که ژن های شما ممکن است اسلحه را پر کنند، محیط شما ماشه را می کشد. در حال حاضر، برای بسیاری، این جایی بیش از حد به هم متصل است و در عین حال از نظر فیزیکی نیز قطع، دما کنترل شده و بی تحرک است.

این را با فرقه راحتی فعلی همسو کنید – چیزی که راحتی یا مزیت شخصی را نسبت به هر چیز دیگری افزایش می دهد و مارپیچ رو به پایین در آن نهفته است.

ما باید سلیقه و راحتی منظم، منطقی و آموخته شده را که به آن عادت کرده ایم، به نفع چیزی غریزی تر و خشن تر کنار بگذاریم. کمتر یک طراحی منحصر به فرد از یک میل عمیق حسی به لمس، بوییدن و احساس شدید است. این امر شخصی بیش از قابل پیش بینی است. اومامی در ظرف. ایده ای که جنس خود را مدیون لحظه ای منحصر به فرد از بینش خلاقانه یا نوآوری منحصر به فرد است.

اگر می‌خواهیم در مقیاس زیست‌محیطی باقی بمانیم، باید ثبات اجتماعی را هدف قرار دهیم که متکی به بت‌آوری مداوم «تازه» نباشد تا مصرف روزافزون برای فعالیت‌های اقتصادی را هدایت کند. توانایی ما برای پیشرفت باید به اصل راهنمای همه طراحی ها تبدیل شود، اگر نگوییم درک موفقیت.

مهمتر از همه، ما دیگر نمی‌توانیم از گفتن یا شنیدن این حقایق، از خانه شروع کنیم – محیطی که بیشترین اختیار را داریم.

پس در اینجا برخی از حقایق نهایی “خانه” وجود دارد که قابل تکرار هستند.

اکثر خانه ها هستند در داخل بیشتر از گوشه خیابان شلوغ بیرون آلوده است به دلیل تجمع سموم نامرئی در آن، ما 90 درصد از زمان خود را در داخل خانه می گذرانیم. برخی از مثال‌ها: اجاق‌های گاز گاز بنزن نشت می‌کنند، یک ماده سرطان‌زای شناخته شده، حتی زمانی که خاموش هستند – این مورد با یک مورد از هر هشت مورد آسم دوران کودکی مرتبط است.

ما در زمان داستان سرایی خارق العاده زندگی می کنیم

میکروپلاستیک ها در جفت نوزادان متولد نشده یافت شده است. مواد شیمیایی در محصولات مراقبت شخصی روزمره می تواند باعث اختلال مزمن هورمونی شود که منجر به سرطان سینه می شود. مواد بازدارنده شعله شیمیایی از نظر قانونی برای استفاده در اثاثه یا لوازم داخلی شما الزامی هستند سمیت دود را بیش از کاهش رشد آتش افزایش می دهند.

READ  کریسمس مبارک از Dezeen!

و وای فای ممکن است آنقدرها هم که فکر می کنید خوب نباشد. سازمان بهداشت جهانی با همکاری آژانس بین المللی سرطان، تشعشعات میدان الکترومغناطیسی به طور رسمی (آنطور که توسط دستگاه های متصل به Wi-Fi ساطع می شود) به عنوان یک سرطان زا برای انسان کلاس 2B طبقه بندی شده است. (بالقوه مضر برای سلامتی) بیش از یک دهه پیش.

به طور خلاصه، ما در دوران داستان سرایی خارق‌العاده زندگی می‌کنیم، افسانه‌های مثبت هذیانی که حقیقت را پنهان می‌کند. افلاطون معتقد بود که حقیقت مطابقت بین باور و واقعیت است. اگر می‌خواهیم شانسی برای زنده ماندن داشته باشیم، وقت آن است که بیدار شویم، زیرا واقعیت کنونی ما تقریباً اعتقاد راسخ دارد.

میشل اوگوندهین یک رهبر فکری در زمینه دکوراسیون داخلی، روندها، سبک و رفاه است. او که در ابتدا به عنوان معمار و سردبیر سابق ELLE Decoration انگلستان آموزش دیده بود، داور ارشد استادان طراحی داخلی بی‌بی‌سی است و نویسنده کتاب Happy Inside: چگونه از قدرت خانه برای سلامتی و شادی استفاده کنیم. راهنمای خوب زندگی کردن او همچنین به طور منظم در نشریاتی از جمله Vogue Living، FT How to Spend It و Dezeen همکاری می کند.

عکس، از آپارتمانی در کیف که توسط اولگا فرادینا طراحی شده است، توسط Yevhenii Avramenko است.

Dezeen در عمق
اگر از خواندن مصاحبه ها، نظرات و ویژگی های Dezeen لذت می برید، در Dezeen In Depth مشترک شوید. این خبرنامه که در آخرین جمعه هر ماه ارسال می‌شود، مکانی واحد برای خواندن داستان‌های طراحی و معماری در پشت سرفصل‌ها فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید