در ابتدا چیزی فریبنده در مورد هنرمند فنلاندی وجود دارد ماریان هووتاری کار از دور، شاید مانند پرها یا گلبرگ‌ها – شاید حتی فلس‌ها – به نظر می‌رسد که فرم‌های مجسمه‌سازی و آثار دیواری او را می‌پوشاند. با این حال، نزدیک تر شوید و خواهید دید که هر قطعه کوچک – از هزاران قطعه – سرامیک است که با دست ساخته شده است. این بدان معناست که کار در مقیاس بزرگتر او – مانند ماندارینیتاراها، یک قطعه دیواری با ابعاد دو متر در 140 سانتی متر – ماه ها طول می کشد تا تمام شود. (این یکی شش ماه طول کشید؛ او فکر می‌کند که بعد از آن که درس‌های آموخته‌شده از اولی را عملی کند، پنج ماه طول می‌کشد.) او از استودیوی خود در هلسینکی می‌گوید: «روند من بسیار کند است، اما بسیار مراقبه‌کننده است. “هیجان در ایجاد طرح برای اثر هنری است – من باید مطمئن باشم که بتوانم ماه ها جلوی کار بنشینم. در طول یک سال می توانم سه یا چهار اثر بزرگتر خلق کنم.»

?????????????????

در این هفته میلک شیک، با هم صحبت کردیم ماریان در مورد اینکه چگونه او زمانی گفته بود که کارش “سرودی برای کندی مهارت” است – و اینکه آیا او تا به حال به ساخت کاری فکر کرده است که شامل قطعات جزئی و دقیق نباشد و همه با دست ساخته شده باشند. با خنده می گوید: آره. من خیلی به آن فکر می کنم، اگر بتوانم چیز دیگری یا تکنیک دیگری خلق کنم. اما برای من، این یک چالش خوب است و من چالش ها را دوست دارم. من سعی کردم چیز دیگری بسازم، اما شاید این کار من نباشد. شاید در آینده روندم را توسعه دهم و [change] مقیاس کمی – اما من فکر می کنم هسته اصلی کار من روند کند است. من برای فکر کردن در طول فرآیند وقت دارم و این برای من بسیار ارزشمند است.»

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Mandariinitarha \ عکس: Jefunne Gimpel

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Mandariinitarha \ عکس: Jefunne Gimpel

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Ananasakäämä \ عکس: Anna Autio

صحبت از آن فرآیند: ما از ماریان خواستیم تمام مراحل مورد نیاز برای ایجاد چیزی با چنین پیچیدگی باورنکردنی را با جزئیات توضیح دهد. او می‌گوید: «ایجاد یک مجسمه ابتدا فکر کردن به شکل است – طرح، رنگ‌ها و نوع قطعاتی که قرار است استفاده کنم. “ابتدا من در حال جوشکاری و ایجاد ساختار به عنوان پایه هستم، با مقداری توری فلزی در بالا برای ایجاد شکل مناسب. و سپس ایجاد قطعات، بسیار کند است. ابتدا قطعات را با دست فرم می دهم، سپس می گذارم خشک شوند، سپس لعاب می زنم یا داخل کوره می گذارم که حدود دو روز طول می کشد. کندترین فرآیند انتخاب رنگ ها است – مخلوط کردن مقداری رنگدانه با خاک رس سفید برای ایجاد برخی سایه های خاص. برای لعاب، باید آنها را یکی یکی آویزان کنم تا در آتش زدن به هم نچسبند. بعد از آن قسمت هنری شروع می شود که دست دوخت قطعات به پایه است.

READ  ادای احترام معاصر به تاریخ و طبیعت

برای نگاهی دقیق تر به نحوه کار او، هماهنگ کنید!

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Ananasakäämä \ عکس: Anna Autio

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

بدجنس و خیره شده \ عکس: Anna Autio

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Summer Nights Oasis \ عکس: Anna Autio

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Summer Nights Oasis \ عکس: Hanna Kaketti

میلک شیک DMTV ماریان هووتاری

Summer Nights Oasis \ عکس: Hanna Kaketti

دایانا اوستروم که برای کاغذ دیواری، طراحی داخلی، ID، وال استریت ژورنال و سایر رسانه ها نوشته است، همچنین نویسنده کتاب است. جاهای خیلی دور، یک خبرنامه در مورد سفر.

Milkshake، اولین سریال معمولی DMTV (Design Milk TV)، با درخواست از طراحان، خلاقان، مربیان و متخصصان صنعت برای انتخاب سوالات مصاحبه به صورت تصادفی از کاسه یا ظرف مورد علاقه خود، فرمت مصاحبه سنتی را تغییر می دهد. در طول بحث های صریح آنها، شما نه تنها نگاهی به مجموعه لوازم خانگی شخصی آنها خواهید داشت، بلکه بینش ارزشمندی در مورد کار، زندگی و علایق آنها نیز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید