Lukstudio یک آپارتمان سابق با شکوه در گوانگژو چین را بازسازی کرده است تا مجموعه ای از فضاهای زندگی آرام را که در صنوبر داگلاس قرار گرفته اند ، نشان دهد.


این آپارتمان متعلق به تاجر پیتر فونگ است ، که قبلاً با لوکستودیو در طراحی فضایی در نزدیکی کافه-تقدیر همکاری کرده است. او استودیو را دوباره به خانه آورد تا آپارتمانی را که با شریکش و فرزند خردسالش به اشتراک می گذارد ، بازسازی کند.

خانه 180 متری که ملقب به کلبه شهری است ، تقریباً کاملاً با چوب صنوبر کم رنگ داگلاس هماهنگ است ، که در تضاد مستقیم با آنچه در چین به عنوان یک فضای داخلی گران قیمت در نظر گرفته می شود ، قرار دارد.

اتاق ناهارخوری آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
صفحات کاشی داگلاس در سراسر اتاق خواب آپارتمان (بالا) و ناهار خوری (بالا)

“این آپارتمان در اصل دارای سنگ مرمر براق و چوب تیره بود ، فرمولی که معمولاً در بازار املاک چین” لوکس “شناخته می شود.” لوکستودیوبه

استودیو ادامه داد: “برای پیتر و لوکستودیو ، تخته های محکم صنوبر دید ما را از تجمل تعریف می کند ، زیرا رنگ ، الگوی دانه و بوی آن خاطره ای از روستا را به یاد می آورد.”

“برای اکثر شهرنشینان شلوغ ، خانه یک پناهگاه موقت است و برای تجدید قوا به روستا نیاز است.”

آشپزخانه آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
اکنون فضای نشیمن از آشپزخانه باز قابل مشاهده است

استودیو مجبور شد تعدادی تغییر ساختاری ایجاد کند زیرا اتاقهای آپارتمان به طرز ناخوشایندی در اطراف یک فضای ناهار خوری تاریک چیده شده بود که به چیزی جز یک گذرگاه تبدیل نشده بود.

در یک مطالعه قبلی یک منطقه غذاخوری جدید ایجاد شده است که برای بازکردن یک پنجره و غرق شدن مرکز طرح با نور طبیعی باز شده است. این فضا همچنین دارای میز بلند صنوبر داگلاس و نیمکت بالشتکی است که در دیوار نصب شده است.

READ  10 پست برتر در دفتر + طراحی تجاری در سال 2022
دیوار انبار در داخل آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
یک دیوار انبار در ورودی شامل طاقچه هایی است که در صنوبر داگلاس قرار گرفته است

برای حفظ فضا بدون قفسه های بزرگ ، استودیو یک دیوار ذخیره سازی دو طرفه در ورودی خانه ساخته است.

در اینجا دیوار با دو طاق نما با روکش صنوبر داگلاس و همچنین یک گوشه نشیمن درج شده است که مشتری و خانواده اش می توانند برای برداشتن کفش های خود در آنجا نشسته باشند.

اتاق نشیمن آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
تقریباً تمام سطوح اتاق نشیمن با چوب صنوبر داگلاس پوشیده شده است

پارتیشن های اطراف آشپزخانه به منظور ایجاد خطوط دید به قسمت نشیمن ، جایی که سقف ، کف و کل دیوار عقب از چوب پوشانده شده است ، برداشته شد.

اتاق با یک مبل کرم رنگ ، کیسه لوبیای چرمی هلویی و میز قهوه سفید مرمر پوشیده شده است.

یک صفحه گسترده از صنوبر داگلاس در امتداد پشت اتاق خواب اصلی قرار می گیرد و یک تخت جلوی سر را تشکیل می دهد. همین چوب برای قاب بندی پنجره های عمیق خلیج اتاق نیز استفاده شده است و طاقچه های دنجی ایجاد کرده است که ساکنان می توانند در طول روز بخوانند یا استراحت کنند.

این استودیو توضیح داد: “در حالی که فضاهای باز باعث می شود خانواده با هم وقت با کیفیتی را سپری کنند ، گوشه گوشه ها برای هر فرد به همان اندازه مهم است که احساس آرامش کند.”

اتاق خواب اصلی آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
گوشه های مطالعه با صنوبر داگلاس در اتاق خواب اصلی قرار دارد

پالت مواد در داخل خانه ، جایی که سطوح آن از سنگ مرمر خاکستری Ceppo پوشیده شده است ، در حالی که صفحه های شیشه ای هوشمند می توانند از شفاف به مات تبدیل شوند ، باعث حفظ حریم خصوصی هنگام استفاده از اتاق می شود.

READ  خانه‌ای در دریاچه زاویه‌دار در کانادا با استخری سرپوش‌دار

صنوبر داگلاس دوباره در اتاق خواب کودک ظاهر می شود و یک فرورفتگی به شکل خانه قرار می دهد که تخت را در خود جای می دهد.

اتاق کودکان آپارتمان کلبه شهری توسط Lukstudio
یک حفره به شکل خانه ، تخت را در اتاق بچه ها جای می دهد

لوکستودیو پروژه کلبه شهری آن در فهرست داخلی آپارتمان جوایز Dezeen امسال قرار گرفته است.

پروژه های دیگر در دست اجرا عبارتند از خانه مرده ، دوبلکس آرام کنار ساحل در ونکوور و معماران Toledano + تخت روبان چوبی در پاریس ، که دارای دیوار تخته سه لا سینوسی است.

عکاسی توسط استودیو ونبه

دیدگاهتان را بنویسید