آشغال های به روز شده و زباله های ساخت و ساز سایت تقریباً همه عناصر داخلی رستوران Mo de Movimiento مادرید را تشکیل می دهند که توسط طراح لوکاس مونوز ساخته شده است تا تا حد امکان پایدار باشد.


مونیوز ایجاد شده جنبش موکه در خیابان اسپرونسدا در فضایی قرار دارد که قبلا یک استودیوی تئاتر و ضبط صدا بوده است، از طریق آزمایش طرح هایی که تأثیر کمی بر محیط زیست دارند اما تأثیر مثبتی بر جامعه اطراف خود دارند.

فضای داخلی رستوران Mo de Movimiento اثر لوکاس مونوز
فضای داخلی Mo de Movimiento تقریباً به طور کامل از زباله های بازسازی شده و زباله های ساخت و ساز سایت ساخته شده است

Mo de Movimiento با مساحت 1000 مترمربع تا حدودی از 1700 کیلوگرم قلوه سنگ ساختمانی استفاده مجدد ساخته شده است که بیشتر آن به کاشی‌های ضخیم تبدیل شده است که نیمکت‌های پیوسته رستوران را تشکیل می‌دهند.

سایر مبلمان از سازه های چوبی که قبلاً در سایت قرار داشتند، دوباره مونتاژ شدند.

یک تیم اختصاصی پایداری در مورد هر خرید جدید با در نظر گرفتن عواملی مانند مصرف انرژی در کارخانه‌های تولید تامین‌کنندگان و شرایط اشتغال آنها توصیه می‌کرد.

حیاط داخلی Mo de Movimiento با میز، نیمکت و درخت
حیاط داخلی با برداشتن سقف اما حفظ دیوارهای موجود ساخته شده است

این رستوران دارای یک حیاط داخلی است که با برداشتن سقف استودیوی ضبط سابق و تثبیت دیوارهای آن با سیم مرغی ساخته شده است که از مزایای حمایت از گیاهان بالارونده نیز برخوردار است.

در داخل، دیوارهای داخلی Mo de Movimiento تا حدی با گچ خشن تکمیل شده است – یک افزودنی ضروری برای مقاوم کردن آتش، زیرا Muñoz سعی کرد از افزودنی‌های تزئینی یا اضافی اجتناب کند.

داخل رستوران Mo de Movimiento با مبلمان چوبی و وسایل روشنایی ساخته شده از پوشش نور فلورسنت ارتقا یافته
تمام تکمیل‌ها به‌جای تزیین، ناشی از ضرورت هستند

برخی از عناصر ایجاد شده در محل عبارتند از روشنایی، رادیاتورهای فنری پیچدار ساخته شده از لوله لوله کشی، دستگیره در اصلی ساخته شده از دسته ای از سیم های برق و سایر دستگیره های در ساخته شده از کلیدهای آلن.

READ  سوپرمارکت ICA Stop به عنوان یک "رویای آشپزی محقق شده" طراحی شده است.

چراغ‌های دیواری از عناصر استاندارد به اشیایی تقریباً مجسمه‌سازی تبدیل شده‌اند، یا از محفظه‌های لامپ‌های فلورسنت ساخته شده‌اند که از یک انبار زباله بازیابی شده و با LED‌ها سیم‌کشی مجدد شده‌اند.

اجاق‌های پیتزا در آشپزخانه رستوران به سیم‌کشی با میله‌های روشنایی در بالای سرشان متصل است
آب رستوران توسط سیستمی که به فرهای پیتزای رستوران متصل است گرم می شود

لوله‌های مرده آن چراغ‌ها در یک لوستر مرتب شده‌اند که با باقیمانده‌های رول LED دوباره سیم‌کشی شده است. عناصر روشنایی با طناب به دیوار یا سقف متصل شدند تا در صورت نیاز به جابجایی آنها آسیبی نبیند.

این فضا همچنین دارای تعدادی گلدان سفالی آویزان است که به عنوان یک سیستم خنک کننده آدیاباتیک عمل می کند.

در داخل ظروف، آب هوای گرم را خنک می کند که از طریق یک سیستم تهویه در بالا به داخل گلدان ها کشیده می شود. یک پمپ در پایین رگ ها، آب باقی مانده را به سمت باغ رستوران هدایت می کند.

این گلدان ها بر اساس پروژه ای بتنی ساخته شده اند که مونوز در ابتدا در دوره کارشناسی ارشد خود در طراحی زمینه ای در آکادمی طراحی آیندهوون به پایان رسید و توسط صنعتگر آنتونیو مورنو آریاس با استفاده از یک کوره زیرزمینی 500 ساله ساخته شد.

رادیاتور مارپیچ مسی و لامپ گرد روی دیوار خاکستری صاف
رادیاتورها و چراغ ها از اجزای ساده و احیا شده ساخته شده بودند

همچنین سیستمی برای گرم کردن آب رستوران با استفاده از انرژی تولید شده توسط دو اجاق پیتزا وجود دارد، در حالی که آب فیلتر شده از دستشویی ها به سمت شستشوی توالت ها هدایت می شود.

مونوز گفت: «این یک پروژه مرمتی است که طراحی را به عنوان تمرینی برای بازاندیشی در راه‌های ساختمانی در نظر گرفته است.

READ  AHMM برای تبدیل دفتر به فضای زندگی مشترک در کنار املاک باربیکن

“نتیجه پروژه ای است که ساخت و ساز، معماری و طراحی داخلی را به عنوان فرصتی برای نمونه سازی استراتژی های پایدار برای تولید، مصرف، اشتغال و زنجیره تامین می گیرد.”

فضای داخلی رستوران Mo de Movimiento با لوستر ساخته شده از لوله های نور فلورسنت ارتقا یافته در کنار یک میز بلند و بلند آویزان شده است.
برخی از روشنایی ها از لوله های فلورسنت و کیس هایی ساخته شده است که با LED ها سیم کشی شده اند

او گفت که رویکرد او با Mo de Movimiento به مواد درگیر در هر مرحله از چرخه زندگی آنها احترام می گذارد.

او گفت: “همه عناصر برای یک چرخه حیاتی که شامل تعمیر و نگهداری و تعمیر در طراحی آنها می شود، و همچنین پوسیدگی و تخریب را به عنوان عناصر و متغیرها در فرآیند طراحی در نظر می گیرند.”

این مداخله از پیری به عنوان منبعی استفاده می‌کند و فضا به گونه‌ای در نظر گرفته می‌شود که به طراحی نهایی خود تبدیل شود و به طبیعت و استفاده انسان اجازه دهد تا برخی از بازیگران اصلی تکمیل آن باشند.»

Muñoz یک طراح مفهومی و تجربی است و Mo de Movimiento اولین پروژه داخلی او است. کار قبلی او شامل صندلی لوله ای است که از لوله های تهویه فولادی صنعتی ساخته شده است.

Mo de Movimiento در بخش داخلی پایدار جوایز Dezeen 2021 نامزد شده است. دیگر نامزدها عبارتند از: هتل Bermonds Locke با الهام از صحرای کالیفرنیا توسط Holloway Li و تخته سه لا Furniture Pavilion S by Rooi که به صندلی و میز بازیافت شد.

دیدگاهتان را بنویسید