استودیوی محلی SODA از رنگ های گرم و مواد طبیعی برای ایجاد اولین فروشگاه چای با نام تجاری Chai Guys در خیابان پورتوبلو در محله ناتین هیل لندن استفاده کرده است.

این استودیو هنگام طراحی فضای داخلی کافه از “طبیعت غیررسمی” نوشیدن چای ماسالا چای استفاده کرد – اولین مورد برای کافه بچه های چای برندی که قبلا از غرفه های بازار فعالیت می کرد.

کافه Chai Guys در ناتینگ هیلکافه Chai Guys در ناتینگ هیل
کافه Chai Guys در خیابان پورتوبلو در لندن واقع شده است

ما می‌خواستیم با ایجاد فضایی زمین‌دار با صندلی‌های سطح پایین که در آن با بالا کشیدن چهارپایه، جایی برای یک نفر دیگر وجود داشته باشد، به ماهیت غیررسمی نوشیدن چای پایبند باشیم.» جوش شیرین طراح داخلی ماتیلد منزز به Dezeen گفت.

“پیشخوان نیز بسیار پایین نگه داشته شد تا عمل سرو چای را به نمایش بگذارد که کاملاً نمایشی است.”

روبروی کافه Chai Guysروبروی کافه Chai Guys
فضای داخلی دارای دیوارهای گچی و صندلی های بوکل است

کافه Chai Guys Portobello شامل یک قسمت نشیمن و یک میز جلوی خانه است که در آن چای آماده می شود، و همچنین یک نانوایی در پشت که شیرینی می فروشد.

از آنجایی که بسیاری از بازدیدکنندگان نوشیدنی‌های آماده دریافت می‌کنند، منزز می‌گوید که می‌خواست “تصویر تاثیرگذاری که در عین حال ساده و ظریف بود” ارائه دهد.

تابلوهای چوبی در کافه لندنتابلوهای چوبی در کافه لندن
صفحات چوبی بخشی از دیوارها را می پوشاند

هدف این استودیو نیز این بود که فضای 55 متر مربعی پناهگاهی آرام از جاده پرهیجان پورتوبلو باشد و به برند Chai Guys اشاره کند.

Menezes توضیح داد: “این برند یک برداشت مدرن از چای با تایپوگرافی پویا سیاه خود است که روی طراحی تمیز و مینیمال قرار گرفته است.”

او افزود: «ما می‌خواستیم پالت رنگ عقب بماند و اجازه دهیم برند و محصول در لحظاتی مانند پیشخوان، ویترین مغازه و قفسه‌های خرده‌فروشی رویداد اصلی باشد.

READ  ستاره های شعله ور نورپردازی سرامیکی ترکیبی از عشق ممفیس است

“در مناطقی که نام تجاری وجود نداشت، ما می‌خواستیم پالت رنگ‌های ادویه جات ترشی جات را تداعی کند و به‌عنوان یک اشاره مستقیم اما کم بیان به چای به صورت مستقل باشد.”

نشستن در کافه Chai Guysنشستن در کافه Chai Guys
SODA از مواد طبیعی مانند چرم و چوب برای کافه استفاده کرد

این استودیو عمدتاً با مواد طبیعی برای فضای داخلی کار کرد که دارای دیوارهایی با گچ Clayworks است.

منزز گفت: «کارهای رسی غیر سمی هستند، انرژی و کربن اندکی دارند، قابل تنفس هستند، رطوبت را به صورت غیر فعال تنظیم می کنند و در بریتانیا تولید می شوند.

“علاوه بر این، کیفیت دست ساز هر ضربه و کیفیت زنده مکمل زیبایی شناسی بود که ما در تلاش برای رسیدن به آن بودیم.”

نمای کافه توسط سودانمای کافه توسط سودا
یک پیشخوان چای چای و شیرینی سرو می کند

SODA همچنین دیوارها را با صفحات چوبی پوشانده و از بوکل و چرم برای نشیمنگاه انتخاب کرده است که به حس لمسی فروشگاه افزوده است.

منزز گفت: “الوار دانه و غنای ذاتی خود را دارد، چرم قدیمی می شود و درخشندگی ایجاد می کند و بوکل برای لمس جذاب است و در تن ماسالا کاملاً چشمگیر است.”

“همه این نقاط لمسی به گونه ای انتخاب شده اند که در یک فضای تجاری پرترافیک انعطاف پذیر باشند.”

دیگر پروژه‌های اخیر SODA، که توسط لورا سانجوان و راسل پاتر در سال 2012 تأسیس شد، شامل فضای داخلی رنگارنگ برای گروه آفیس و یک تئاتر با یک سالن گردان است.

دیدگاهتان را بنویسید