در آخرین کتاب نگاه ما ، نگاهی داریم به 10 فضای داخلی خاکی از بایگانی Dezeen که دارای مواد زیستی مانند چوب پنبه ، کنف و میسلیوم هستند.

مواد زیستی یا مواد زیست پایه از مواد زنده قابل تجزیه زیست ساخته می شوند. نمونه های دیگر شامل چوب ، کاغذ و پلاستیک های زیستی است که از گیاهانی مانند جلبک ساخته شده است.

آنها به طور فزاینده ای برای کمک به ایجاد فضاهای داخلی خاکی و با ظاهری طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما همچنین تعدادی مزایای سالم و زیست محیطی از جمله خنک کننده طبیعی ، قابلیت تنفس و ذخیره کربن را ارائه می دهند.

این آخرین اطلاعات سری Dezeen Lookbooks است که الهام بصری برای فضای داخلی است. مقالات قبلی شامل تبدیل زیر شیروانی ، آشپزخانه های L شکل و اتاق نشیمن Scandi است.


دفتری با دیوارهای کنفراکت در معرض دید

کنف

دیوارهای Flat House خارج از شبکه توسط Practice Architecture از صفحات بزرگی از کنفراش ساخته شده است – ترکیبی از چسب آهک و کنف.

کنف یک سویه رشد سریع گیاه شاهدانه است که اغلب به عنوان ماده ساختمانی سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد زیرا قادر به جداسازی کربن است. برای این پروژه ، آن را در مزرعه Margent در کمبریج شایر ، انگلیس و برای اطمینان از اینکه کربن تجسم کم در خانه وجود دارد.

پانل ها در فضای داخلی قرار گرفته اند تا پوشش داخلی گرم و لمسی را ارائه دهند ، که با عناصر چوبی تکمیل می شود.

درباره خانه تخت بیشتر بدانید ›


جایزه استرلینگ در فهرست انتخابی خانه چوب پنبه توسط متیو بارنت هوولند به همراه Dido Milne و Oliver Wilton در برکشایر انگلیس

چوب پنبه

چوب پنبه ماده ای تجدید پذیر ، مقاوم و عایق است که از پوست درخت بلوط چوب پنبه برداشت می شود. در معماری ، به طور معمول به صورت بلوک های جامد ساخته شده با حرارت دادن و ترکیب گرانول چوب پنبه ، مانند مورد استفاده در خانه چوب پنبه توسط متیو بارنت هوولند با دیدو میلن و الیور ویلتون استفاده می شود.

در این پروژه ، بلوک ها در نمای داخلی ساختمان برای ظاهری طبیعی و بافتی بدون پوشش باقی مانده اند. این امر همچنین تضمین می کند که ساختار پس از عمر مفید مسکن قابل بازیافت است.

READ  استودیوپه سری به ایستگاه های میلان در فروشگاه بزرگ La Rinascente می زند

به گفته معماران ، استفاده از چوب پنبه همچنین به این معنی است که خانه دارای کربن تجسم منفی است ، زیرا دی اکسید کربن بیشتری از میزان تولید خود در هنگام ساخت جذب می کند.

درباره Cork House بیشتر بدانید ›


غرفه ای با ساختار بامبو

بامبو

بامبو علفی با رشد سریع است که به دلیل استحکام و انعطاف پذیری ، توسط معمار سیمون ولز به عنوان “فولاد سبزیجات” توصیف شده است.

استودیوی معماری Brio از این مواد برای حمایت از سقف Bumbai Artist Retreat در هند استفاده کرد. این ماده همزمان با فولاد برای ایجاد ساختاری به راحتی تخریب پذیر و قابل ساخت مجدد استفاده می شود. بامبو در معرض داخلی قرار گرفت اما به صورت زیگ زاگ مرتب شد تا “بی نظمی طبیعی” خود را پنهان کند.

درباره اقامتگاه هنرمندان بمبئی بیشتر بدانید ›


معماری ایالات متحده Agg Hab توسط شما و Roundhouse Platform

کاغذ شکن

Papier-mache ماده کامپوزیتی است که از کاغذ یا خمیر بسته شده با چسب ساخته شده است. در سال 2020 ، استودیوی طراحی I / شما از آن برای ایجاد نمونه اولیه خانه به نام Agg Hab استفاده کرد. این سازه ترکیبی از تقریباً 300 پوند کاغذ بازیافتی با 200 لیتر چسب غیر سمی است که توسط استودیو ساخته شده است.

روزنه های موجود در سطح مسکن ، نور را معرفی می کند و براق بودن آن را برجسته می کند. توسط استودیو به عنوان نمونه ای از خانه های دارای اثر کم محیط زیست و برای ارائه “یک تجربه اولیه” به سرنشینان طراحی شده است.

درباره Agg Hab بیشتر بدانید ›


یک چراغ آویز میسلیوم

میسلیوم

این چراغ آویز در میان چندین مبلمان ساخته شده از ساخته شده است میسلیوم – قسمت رویشی قارچ ها – برای تزئین رستوران بدون زباله Silo در لندن استفاده می شود.

توسط نینا + شرکت برای انعکاس اخلاق پایدار رستوران نصب شده است. در کنار سایه های روشن ، میزها و پاف های میسلیوم وجود دارد که به دلیل نرم بودن لمس ، قوی و زیست تخریب پذیر بودن ، انتخاب شده اند.

READ  دانشکده طراحی اینچبالد ده پروژه معماری را مورد توجه قرار می دهد

میسلیوم همچنین قادر به جداسازی کربن است و توسط متخصص پایداری دیوید چشایر به عنوان “بخشی از راه حل” برای ایجاد ساختمانهای منفی کربن ذکر شده است.

درباره سیلو بیشتر بدانید ›


دیوارهای کاشی کاری شده و پوشیده از رافیا

رافیا

رستوران سوشی Kaikaya در والنسیا ، اسپانیا ، دارای صفحات بزرگ دایره ای از رافیا در سراسر دیواره های خود است ، که Masquespacio به عنوان یک اشاره به کلاه های کارگران مزارع برنج در ژاپن طراحی کرد.

رافیا یک الیاف با دوام ، تجدید پذیر و قابل تجزیه بیولوژیکی است که از درخت نخل رافیا به دست می آید و به طور معمول برای ساخت منسوجات ، سبد و کلاه های بافته شده استفاده می شود. در این رستوران با مبلمان چوبی ، کاشی های رنگارنگ و گیاهان آبشار همراه است تا زیبایی گرمسیری را ارائه دهد.

درباره Kaikaya بیشتر بدانید ›


O'Sullivan Skoufoglou فروشگاه مراقبت از پوست با رنگ هلو را در انگلستان ایجاد می کند

نیشکر

عصا یکی از چندین ماده طبیعی است که در فروشگاه پوسته RÖ Skin توسط معماران O’Sullivan Skoufoglou استفاده می شود. این ماده از قسمت خارجی درخت خیزران تجدید پذیر طبیعی تهیه می شود و به طور معمول برای ایجاد الگوهای تار بافته می شود.

در اینجا در چارچوب خاکستر نصب شده است تا واحدهای نمایشگر و صفحه نمایش شفاف برای اتاق های درمان ایجاد کند ، ضمن حفظ فضای باز ، سبک و خاکی ، حریم خصوصی را ایجاد می کند.

درباره RÖ Skin بیشتر بدانید ›


یک فضای داخلی کاغذی

کاغذ

فضای دنج و غاری مانند نوار پاپ آپ یورونوما در ژاپن توسط Naoya Matsumoto Design با استفاده از تعداد زیادی کاغذ ردیابی شکننده به دست آمد.

این استودیو با همکاری ساکنان محلی این کاغذ را مچاله کرد و ظاهری زیبا و بافتی به وجود آورد. همانطور که میله به عنوان یک مکان پاپ آپ ایجاد شد ، استفاده از کاغذ اطمینان حاصل کرد که پس از بسته شدن به راحتی بازیافت وسایل بازیافت می شود.

درباره یورونوما بیشتر بدانید ›


Ashen Cabin توسط هانا

چوب

READ  Sabine Finkenauer x Marimekko در مجموعه گرافیکی همکاری می کنند

چوب متداول ترین ماده زیستی در بین همه است. صدها نمونه از چگونگی استفاده از انواع مختلف الوار توسط معماران و طراحان در راهنمای ما برای چوب وجود دارد.

در این مثال ، استودیوی معماری ایالات متحده هانا از خاکستر آسیب دیده توسط سوسک مهاجم برای ایجاد عناصر این کابین کوچک Ashen در Upstate New York استفاده کرد. هدف نشان دادن پتانسیل مواد آلوده بود كه معمولاً رد می شوند.

این استودیو به دزین گفت: “مزیت استفاده از خاکستر به خطر افتاده برای ساخت و ساز این است که هم کربن را به زمین متصل می کند و هم برداشت گونه های چوبی که بیشتر استفاده می شود را خنثی می کند.”

درباره کابین آشن اطلاعات بیشتری کسب کنید ›


کاشی جلبک

جلبک ها

هزاران کاشی جلبکی تزریق شده حمامهای برج فرانک گری را برای بنیاد Luma در آرل فرانسه قرار داده اند.

آنها توسط Atelier Luma در 20 رنگ با برداشت جلبکهای منتسب به آب از محلات نمک موجود در ذخیره گاه طبیعت کامارگ ساخته شده اند. از آنجا که جلبک ها همزمان با رشد CO2 را مصرف و ذخیره می کنند ، کاشی ها به کاهش اثر کربن در فضای داخلی ساختمان کمک می کنند. این پروژه همچنین از کاشی های ساخته شده از نمک و صفحات صوتی ساخته شده از آفتابگردان استفاده می کند.

درباره فضای داخلی آتلیه لوما اطلاعات بیشتری کسب کنید ›


این جدیدترین مجموعه کتابهای ماست که از آرشیو تصویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر به کتابهای جلوی قبلی مراجعه کنید که آشپزخانه های L شکل ، اتاق های نشیمن آرام و آشپزخانه های رنگارنگ را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید