چمن های بافته شده “Tiki Totems” ، چارچوب های چوبی و اشکال هندسی جسورانه که فرهنگ گشت و گذار را به یاد می آورد ، آخرین فروشگاه استودیوی طراحی مستقر در لس آنجلس Perron-Roettinger را برای فروشگاه لباس Stüssy در توکیو تشکیل می دهد.


این فروشگاه که Stüssy Shibuya Chapter نامیده می شود ، در یک قطعه گوشه ای در بخش شلوغ شهر Shibuya واقع شده است.

قفسه بندی سبز و انبار آینه در فروشگاه Stüssy Shibuya
ویژگی های ذخیره سازی چوب سبز در فضای داخلی فروشگاه

پرون-روتینگر، که توسط ویلو پرون و برایان روتینگر تاسیس شد ، می خواست یک فضای داخلی فروشگاه ایجاد کند که گردش و تعامل را تشویق کند.

به جای پلان بزرگ و باز که معمولاً در فروشگاه های لباس لوکس وجود دارد ، این استودیو یک سری فضاهای صمیمی را تقسیم شده با چارچوب های چوبی ایجاد کرده است که دو برابر نمایشگرهای دارای ریل و قفسه هستند.

ملاقه های نقره ای سوراخ دار و کمدهای آینه دار در فضای داخلی خرده فروشی توسط Perron-Roettinger
میز نقدی منحنی از فولاد ضد زنگ با پوشش آینه پوشانده شده است

ویلو پرون به دزین گفت: “برای چیدمان این فروشگاه ما می خواستیم از یک طبقه طبقه خطی دور بمانیم و مردم همیشه با گزینه های مختلف در مورد نحوه سفر در فضا روبرو شوند.”

وی ادامه داد: “هیچ راهی برای پیمایش و خرید فضا وجود ندارد.” “علی رغم این واقعیت که یک فروشگاه بزرگ نیست ، هر زمان که می آیید می توانید چیز متفاوتی را کشف کنید.”

“چیدمان سنتی فضاها بسیار کسل کننده است و به نظر می رسد مسیر از قبل برای شما انتخاب شده است. من این ایده را دوست دارم که فضاهای مختلف خود را در فروشگاه ایجاد کنند و شما هر بار گزینه هایی در سفر خود دارید.”

READ  اکنون می توانید یخچال های سفارشی سامسونگ را با تصاویر سفارشی کنید
قفسه بندی سبز و چوبی با گلدان مرمر سبز در فروشگاه Stüssy Shibuya
گلدان های مرمر با سیستم ذخیره سازی سبز مطابقت دارند

یک میز نقدی منحنی که در قسمت بیرونی آن از جنس استنلس استیل با آینه تمام شده و در قسمت داخلی آن فلز گالوانیزه قرار دارد ، در سمت چپ ورودی قرار دارد. در پشت میز ، دیواری از مش ضد زنگ سوراخ دار برای ایجاد سیستم لوور استفاده می شود که به عنوان یک دیوار حریم خصوصی عمل می کند.

یک اتاق مناسب که با پانل های چوب سبز پیچیده شده و داخل آن با مواد پشم چوب و رنگ آمیزی صوتی پوشانده شده ، در مرکز فروشگاه نشسته است.

قفسه بندی سبز و پیشخوان آینه ای در فروشگاه Stüssy Shibuya
قسمت فوقانی میز نقدی با فلز گالوانیزه به پایان رسیده است

“از نظر رنگ و مواد ، [the store is] واقعاً بر اساس یک پالت رنگ صنعتی ساخته شده است. “

“ما تمایل داریم همیشه از رنگهای خاکستری ، آبی و سبز انباری که در کارخانه ها یا فضاهای مشابه مشاهده می کنید استفاده کنیم. مواد نیز مشابه هستند ؛ یک نمونه تصفیه شده از مصالح ساختمانی پایه با مقدار مناسب لهستانی.”

کف مغازه با یک سری گیاهان زاویه دار ساخته شده از سنگ مرمر سبز و پر از گیاهان خرما و همچنین یک خانواده از Tiki Totems در هم آمیخته است.

این مجسمه ها توسط پرون روتینگر طراحی و از علف های بافته شده در لس آنجلس ساخته شده اند و به ریشه های موج سواری کالیفرنیایی استوسی اشاره می کنند.

قفسه های سبز و چوبی در فضای خرده فروشی توسط Perron-Roettinger
قفسه های چوبی توکار دیوار پشت فروشگاه را می پوشاند

پررون با اشاره به Tiki گفت: “فضاهای خرده فروشی ذاتاً به عملکرد نیاز دارند ؛ شما باید بتوانید لباس ها را ارائه دهید ، آنها را جمع کنید و ذخیره کنید ، اتاق رختکن و میز نقدی داشته باشید ، اما ما همچنین در تلاش هستیم که شمایل نگاری را در هر فروشگاه بسازیم.” توتم ها

READ  دفتر مهمان نوازی گرمای دنج را با ظرافت نوردیک ساطع می کند

“DNA از استوسی، به ویژه در اوایل دوره گرافیک تی شرت ، از منابع tiki زیادی استفاده شده است. من فکر کردم که مدرن سازی و ترکیبی شدن آن با هندسه پست مدرن بسیار خوب است. همچنین کمی شوخ طبعی است و به فروشگاه هویتی می بخشد. “

پیشخوان آینه ای ، مجسمه های قارچ و قفسه های سبز در فروشگاه Stüssy Shibuya
“Tiki Totems” اشاره ای به ریشه های استوسی در فرهنگ موج سواری می کند

فروشگاه Stüssy Shibuya Chapter به شبکه جهانی Chapter این مارک آمریکایی می پیوندد. این توسط Perron Roettinger مفهوم سازی شده و جهت طراحی مکان های شانگهای ، ناگویا و کیوتو را تعریف می کند ، همچنین توسط استودیوی طراحی مستقر در LA طراحی شده است.

Perron-Roettinger ، که همچنین ایستگاه های Stüssy’s Milan و London را طراحی کرده است ، در فضای داخلی ، مارک تجاری و هویت ، چاپ و رویدادهای زنده کار می کند.

این استودیو ذهن خلاق پشت نمایش Savage X Fenti ریحانا ، مرحله تور 3D Drake و جلد آلبوم Jay-Z & St Vincent بود. نمونه کارهای داخلی آن شامل پروژه هایی برای Fenti ، SKIMS و اقامتگاه های خصوصی است.

ورود به فضای داخلی خرده فروشی توسط Perron-Roettinger
این فروشگاه در Shibuya واقع شده است

یکی دیگر از بوتیک های لباس خیابانی لوکس که اخیراً افتتاح شده پرچمدار پاریسی Axel Arigato است ، جایی که استودیوی طراحی Halleroed از تریبون های تراورتن برای نمایش کفش های کتانی مانند مجسمه استفاده کرده است.

عکاسی توسط مونتاکا اونودرا.

دیدگاهتان را بنویسید