گوگل اولین فضای خرده فروشی فیزیکی خود را در چلسی نیویورک افتتاح کرده است که توسط استودیوی معماری Reddymade طراحی شده است تا شامل مبلمان چوب پنبه و مواد بازیافتی باشد.


Google Store با استقبال از اولین بازدید کنندگان خود در 17 ژوئن 2021 ، یک طبقه همکف در ساختمان سابق بندر را اشغال می کند – یک ساختار دکوراسیون هنری بزرگ که مقر اصلی NYC شرکت فناوری است.

پنجره های فروشگاه Google
پنجره های بزرگ اولین فروشگاه Google به خیابان نهم در چلسی نگاه می کنند

نمای شیشه ای فروشگاه که در نبش خیابان 15 و خیابان نهم واقع شده است ، به ورودی بازار محبوب چلسی واقع در روبرو نگاه می کند.

معمار سوچی ردی از Reddymade با Ivy Ross ، معاون طراحی ، UX و تحقیقات Google Hardware همکاری کرد تا تجربه ای خرده فروشی را بر اساس همکاری آنها در Salone del Mobile میلان در سال 2019 ایجاد کند.

فضای داخلی فروشگاه Google
فضای داخلی فروشگاه Google از مواد گرم و روشنایی برخوردار است

عناصر نمایشگاه ، فضایی برای بودن ، از جمله اصول اصلی زیبایی عصبی – شاخه ای از علم که بررسی می کند زیبایی شناسی بصری چگونه می تواند بر بدن و ذهن ما تأثیر بگذارد – از طراحی فروشگاه خبر می دهند.

مواد گرم و لمسی مانند تخته های چوبی ، و مبلمان چوب پنبه توسط دانیل میشالیک، برای ایجاد روحیه ای دعوت کننده در منطقه اصلی انتخاب شدند. در بیانیه ای از طرف استودیو آمده است: “طراحی Reddymade بازدید کننده را راحت می کند ، ضمن استقبال از کسانی که در جستجوی کمک هستند و همچنین کنجکاوی خود را دنبال می کنند.”

READ  12 بهترین ایده برای هدیه عروسی که هر زوجی عاشق آن خواهد شد
صندلی در Google Store
مبلمان چوب پنبه ای ساخته شده توسط Daniel Michalik در اطراف فضا منقوش است

در ورودی ، لوله های شیشه اکسترود شده بین کف و سقف معلق هستند تا فضای تصور را تشکیل دهند ، جایی که از بازدیدکنندگان دعوت می شود تا از طریق یک سری صفحه ها با محصولات و فن آوری های Google ارتباط برقرار کنند.

در این بیانیه آمده است که هدف “بیدار کردن دوباره بازدیدکنندگان از شگفتی کودکانه است که در فناوری و نوآوری دیجیتال به نمایش درآمده”.

در اطراف فروشگاه ، یک خط فلزی سیاه و سفید نازک یک مسیر مایع را دنبال می کند ، و چشم را در بین نمایشگرهای مختلف محصول جلب می کند.

یک پیشخوان دایره ای مرکزی که به عنوان میز پشتیبانی عمل می کند دارای یک هاله نئون است که چندین بار در حلقه “اینجا برای کمک” را هجی می کند.

صندلی های گاه به گاه در فروشگاه Google
صندلی های گاه به گاه برای مشتریانی که به دنبال پشتیبانی محصول هستند ارائه می شود

صندلی های گاه به گاه به صورت نیمکت ، پاکت و چهارپایه می توانند توسط خریداران و کسانی که به دنبال مشاوره یا کمک در مورد محصول هستند استفاده کنند.

در پنجره ها ، “جعبه های کشف” روشن محصولات Google را نشان می دهد و به رهگذران اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری واقعیت افزوده با آنها تعامل داشته باشند.

فضای تخیل
Imagination Space یک محوطه بسته را برای خریداران فراهم می کند تا محصولات و فن آوری های Google را تجربه کنند

بسیاری از مطالب موجود در فروشگاه Google برای اعتبار پایدار انتخاب شده اند و این پروژه را قادر می سازد تا به گواهینامه LEED Platinum دست یابد.

در این میان کف سازی از 100 درصد زباله کارخانه بازیافت شده توسط شرکت سوئدی ساخته شده است بولون، و پانل های صوتی با یک پوشش شبیه مانند ساخته شده از 100 درصد پلاستیک PET ، و حاوی حداقل 60 درصد محتوای پس از مصرف ، توسط تولید کننده آمریکایی کیری.

READ  خانه رودخانه ای "ساخت جدید" برادرم - پروژه بزرگ ما در سال 2024
جعبه های پنجره از قسمت بیرونی
جعبه های کشف در پنجره های فروشگاه Google به رهگذران امکان تعامل با استفاده از فناوری واقعیت افزوده را می دهد

راس در سال 2019 با دزین در مورد چگونگی “تعهد” شرکت هایی مانند گوگل برای پایداری بیشتر صحبت کرد.

او همچنین مسئول ایجاد آزمایشگاه طراحی گوگل در دفتر مرکزی شرکت سیلیکون ولی و همچنین گسترش خط سخت افزاری آن است که از سال 2016 نظارت بر آن را بر عهده دارد.

عکاسی توسط پل وارچولبا مجوز از Google.


اعتبار پروژه:

معمار: Reddymade
تیم Reddymade: سالی لئونگ ، سوها سامارا ، مگان اوبراین ، تیم لیو ، عزرا وو ، مورگان دوگاس ، دیوید کوک
پیمانکار: میشیلی
مهندس نماینده مجلس: مهندسی روزینی
مهندس سازه: مهندسی استراتفورد
مشاور دسترسی و LEED: همکاران استیون وینترز
طراح روشنایی: گروه طراحی آشکار
مشاور صوتی: مشاوره صوتی لالی
مصلح: قلاب و لوگوزو
آسیابکاری / سازنده: استودیو Bednark
آسیاب کاری: ویریدیس
سازنده شیشه (فضای جادویی): فناوری شیشه AMG
مبلمان چوب پنبه: دانیل میشالیک
فروشنده مبلمان: حتی بهترین
اثاثه یا لوازم داخلی: اتاق کار
نئون: بگذار نئون باشد

دیدگاهتان را بنویسید