برند مد Balenciaga اولین فروشگاه خرده‌فروشی خود را در برلین افتتاح کرده است، که همچنان زیبایی‌شناسی معماری خام برند را ادامه می‌دهد و دارای صفحات بتنی یکپارچه و سطوح آسیب‌دیده است.


واقع در شارلوتنبرگ در غرب برلین در درجه دوم فهرست شده است هاوس کامبرلند ساختمان، فروشگاه 296 متر مربع در سراسر طبقه همکف را اشغال می کند.

در تضاد شدید با نمای بیرونی نئوکلاسیک ساختمان، ویژگی های داخلی فروشگاه بالنسیاگامفهوم Raw Architecture، که این برند در پرده برداری اخیر از فروشگاه Sloane Street خود در لندن به مکان های خرده فروشی خود معرفی کرد.

تصویر داخلی فروشگاه Balenciaga Berlin
Balenciaga فروشگاه را با مفهومی که به عنوان معماری خام توصیف می کند تزئین کرد

مفهوم Raw Architecture با هدف تولید یک کیفیت “ناتمام” طراحی شده در کنار هم با محیط های معمولاً تصفیه شده خرده فروشی طراحی شده است.

بالنسیاگا گفت: «فضای جدید طراحی شده، مفهوم معماری خام Balenciaga را ادامه می‌دهد، که سایت‌های موجود را حفظ می‌کند و به آن پاسخ می‌دهد، کیفیتی ناتمام یا در حال پیشرفت را ایجاد می‌کند، ناهمواری و عدم انطباق آن با محیط عمدتاً صیقلی یک فروشگاه در تضاد است.»

نمای سنگی فروشگاه Balenciaga برلین و پنجره های قوسی و سایبان های آن با نشان sans-serif Balenciaga تزئین شده بود. در داخل، صفحات دیجیتالی تصاویر و محتوای کمپین خانه مد را نمایش می دهند.

تصویر داخلی فروشگاه Balenciaga Berlin
پانل های بتنی قدیمی به تاریخ مدرنیستی برلین اشاره می کنند

کف فروشگاه با صفحات بتن ریخته شده مربعی پوشیده شده است که نمای بیرونی پیاده رو را منعکس می کند.

پانل های بتنی لکه دار و ترک خورده دیوارهای زیر یک سقف افتاده را می پوشانند، که عمداً بدون پوشش رها شده بود تا تأسیسات صنعتی و ساختار صد ساله ای را که در بالا پنهان می شود، آشکار کند.

READ  معماران Kyriakos Tsolakis ، تفرجگاه سلامتی ورزشکاران را در دامنه تپه ترکیب می کنند

Balenciaga توضیح داد که از بتن کهنه و فرسوده در تلاشی برای “انعکاس میراث معماری مدرنیستی برلین” استفاده کرده است.

شیشه‌های آینه‌ای، پرده‌های خاکستری و قفسه‌های آلومینیومی دیوارهای جلو و بین بتن قدیمی را می‌پوشانند، در حالی که نرده‌های فلزی نازک لباس‌ها ظرافتی را به آن اضافه می‌کنند، اما بر فضای صنعتی فروشگاه تأکید می‌کنند.

دیوارها ظاهری ترک خورده و مضطرب در فروشگاه Balenciaga برلین دارند
در این فروشگاه از وسایل و وسایل قدیمی استفاده شده است

خانه مد گفت: «میله‌های آویزان قدیمی به پالت مواد کاهش یافته و بررسی عناصر معرف دوره‌های مختلف می‌افزایند، و به یکباره بر وسعت فضای آن‌ها و پیچیدگی تجربه شهری تأکید می‌کنند».

زیبایی‌شناسی Raw Architecture به اثاثیه فروشگاه منتقل می‌شود، با صندلی‌های چرمی فرسوده و مضطرب که در گروه‌های چهارتایی در سرتاسر فروشگاه قرار گرفته‌اند تا به ظاهر پوسیده آن بیافزایند.

تصویر داخلی فروشگاه Balenciaga
فروشگاه از بتن پوشانده شده است

در دیگر اخبار اخیر Balenciaga، این برند مد، پنج مخزن سوخت هواپیمای سابق را در Tank Shanghai به سالن‌های لباس پوشیده در پرده‌های کرم رنگ تبدیل کرد.

در طول هفته مد پاریس در اکتبر 2021، Balenciaga با مجموعه بهار تابستان 2022 خود، که شامل یک فیلم کوتاه با حضور سیمپسون ها بود، خبرساز شد.

دیدگاهتان را بنویسید