دفتر طراحی لندن Child Studio، نازک کاری به سبک ویکتوریایی را با لمس مدرنیستی و آرت دکو در داخل فروشگاه عینک Cubitts در لیدز ترکیب کرده است.


کوبیت یک واحد گوشه ای از مرکز خرید کانتی آرکید شهر را اشغال می کند که در سال 1898 ساخته شد و مجموعه ای از جزئیات اصلی از ستون های مرمر صورتی تا سقف های موزاییک را حفظ کرده است.

نمای بیرونی فروشگاه Cubitts در لیدز در کنار ستون‌های مرمر صورتی با آرم شیشه‌ای طلاکاری شده
فروشگاه Cubitts’ Leeds در داخل یک پاساژ فروشگاهی قرن نوزدهمی قرار دارد

استودیو کودک برای طراحی فضای داخلی فروشگاه عینک با هدف ارج نهادن به ریشه های ویکتوریایی این آرکید و در عین حال برانگیختن نوستالژی برای دوره های طراحی بعدی وارد هیئت شد.

چه هوانگ و الکسی کوس که یکی از بنیانگذاران استودیوی کودک هستند، توضیح دادند: «داخلهای جدید در ساختارهای تاریخی اغلب به صورت چسبناک می‌افتند یا ظاهری مینیمالیستی استریل ارائه می‌دهند که سعی در درگیر شدن با زمینه ندارد».

ستون مرمر صورتی و ورودی موزاییک فروشگاه عینک لیدز توسط Child Studio
این پاساژ هنوز دارای تعدادی جزئیات اصلی مانند ستون های مرمری است

این دو نفر افزودند: «ما می‌خواستیم رویکردی ظریف‌تر داشته باشیم و روایتی لایه‌بندی بسازیم که فصل‌های مختلف تاریخ ساختمان را تصدیق کند.

ما سعی کردیم تصور کنیم که چگونه فضا می تواند در طول زمان به طور ارگانیک تکامل یابد و ویژگی های کابینت ویکتوریایی را با عناصر آرت دکو و ارجاعات مدرنیستی ترکیب کند.

فروشگاه عینک Leeds توسط Child Studio با کف کاشی موزاییک و کابینت چوبی
کابینت‌های ویکتوریایی در کنار دیوارهای فروشگاه قرار گرفته‌اند

این فروشگاه با کابینت‌های سه متری با حاشیه‌های قهوه‌ای لاکی و مدل‌های مختلف عینک در قفسه‌های دارای نور پس‌زمینه پر شده است.

یک ساعت باکلیت دهه 1930 که توسط شرکت انگلیسی Genalex تولید شده بود، که برای تامین ساعت کارخانه ها و مدارس استفاده می شد، در بالای کابینت ها قرار داده شده است.

READ  صفحه نمایش 32 اینچی 4 در فلکس سفارشی سامسونگ در آشپزخانه IMAX است
لامپ ایلین گری و صندلی راهب از افرا و توبیا اسکارپا در فروشگاه Cubitts
اثاثیه قدیمی در مرکز فروشگاه قرار داده شده است

در مرکز اتاق یک پیشخوان خدمات سفارشی قرار دارد. بر اساس میزهای تحریری که توسط طراح بریتانیایی رابین دی در اواسط قرن بیستم رایج شد، یک میز شیشه ای مشکی با پایه های فولادی که روی یک کمد نگهداری از چوب گیلاس قرار گرفته است.

در کنار پیشخوان، نسخه چرمی مشکی صندلی Monk توسط دو طراح ایتالیایی Afra و Tobia Scarpa قرار دارد که در ابتدا در دهه 1970 ساخته شد.

یک لامپ گنبدی ساخته شده توسط مدرنیست ایرلندی، آیلین گری، بالای پیشخوان قرار دارد.

رنگ شاه بلوطی براق سقف فروشگاه را می پوشاند، در حالی که کاشی هایی به رنگ های بژ، سفالی و خاکستری در طرحی هندسی در سراسر کف چیده شده اند.

استودیو Child گفت که این کاشی‌ها را برای ادای احترام به جزئیات سرامیکی با لعاب قلع که زمانی در داخل کانتی آرکید دیده می‌شد، ترکیب کرده است.

شیشه در کابینت‌های سبک ویکتوریایی با نور پس‌زمینه در فروشگاه Cubitts در لیدز به نمایش گذاشته شده است
کاشی ها یک الگوی هندسی روی زمین تشکیل می دهند

کل فضای داخلی از طریق ویترین مغازه چوب ماهون پرآذین Cubitts قابل مشاهده است که با پنجره‌های وسیع پوشیده شده است.

درست بالای لنگه، لوگوی برند عینک با استفاده از تکنیک سنتی به نام verre églomisé در شیشه های طلاکاری شده رندر شده است که در آن ورقه طلا بر روی صفحه پشتی شیشه اعمال می شود تا یک روکش آینه ای به جا بگذارد.

شیشه ای که در کابینت های سبک ویکتوریایی با نور پس زمینه در فروشگاه عینک توسط Child Studio به نمایش گذاشته شده است
عینک ها در قفسه هایی با نور پس زمینه نمایش داده می شوند

این اولین فضای خرده فروشی نیست که Child Studio برای Cubitts طراحی کرده است.

این استودیو همچنین مسئول شعبه برند عینک در سوهو، لندن بود، که دارای تابلوهای نئونی زیبا و یک زیرزمین قرمز تیره است که به باشگاه‌های جنسی و سینماهای بزرگسالان اشاره می‌کند که زمانی در این محله پرجمعیت بودند.

READ  Brasserie des Pres از تاریخ پر جنب و جوش محله لاتین پاریس استفاده می کند

عکاسی توسط استودیو کودک و فلیکس اسپلر.

دیدگاهتان را بنویسید