شرکت فنلاندی رنگ بدون پلاستیک داستان جلد اولین مغازه خود را افتتاح کرد: “استودیوی رنگ آمیزی” که توسط طراح داخلی لیندا برگروت نصب شده است تا چندین روش برای کشف رنگ به مشتریان ارائه دهد.


این داستان جلد استودیو رنگ در یک مغازه کوچک در مرکز هلسینکی واقع شده است. این برند یکی از نقاط تمایز خود با نحوه فروش سنتی رنگ در حومه شهر در فروشگاه های سخت افزاری ماموت است.

میز فولادی گالوانیزه در فضایی کم ، با پنجره ای قوسی مشرف به خیابان
استودیو رنگ توسط لیندا برگروت اولین فروشگاه Cover Story از آجر و ملات است

در عوض ، Cover Story سعی می کند “روشی دلپذیر و الهام بخش برای خرید رنگ” ایجاد کند و از زمان راه اندازی آن در ژانویه 2021 ، یک فروشگاه آنلاین با تحویل در سراسر جهان به راه انداخته است.

این نام تجاری مجموعه ای از 32 رنگ را انتخاب می کند که به دلیل مناسب بودن آنها با شرایط نوری شمال اروپا انتخاب شده است ، با محدوده های ویژه محدود برای طراحان مهمان.

بلوک های رنگارنگ در اشکال مختلف بر روی یک میز فولادی قرار می گیرند ، درب پوسیده ای که منجر به تعداد زیادی قوطی رنگ در پس زمینه می شود
طراحی برگروت شامل برجسته سازی ویژگی های تاریخی ، مانند یک درب دو نفره بین اتاق ها بود

برای جلوگیری از آلودگی ریزپلاستیک ناشی از رنگ دیوار معمولی ، که از پلاستیک به عنوان چسب استفاده می کند ، Cover Story در عوض یک رنگ محلول در آب با روغن کرچک به عنوان بخشی از چسباننده تولید می کند. فاقد VOC و بدون بو است.

فروشگاه جدید هلسینکی به مشتریان این امکان را می دهد تا نمونه های رنگ را به شیوه ای متفاوت از آنچه در خانه انجام می دهند ، کاوش کنند و همچنین یک نقطه کلیک و جمع آوری را ارائه می دهند.

اجاق گاز کاشی تاریخی در دیوار پشتی یک اتاق با رنگ صورتی کم رنگ ، با قفسه های صنعتی که قلع های رنگ را روی دیوار کنار آن نگه داشته اند
این فروشگاه هم برای نمایشگاه و هم برای کلیک و جمع آوری نقاط برای مشتریان عمل می کند

برگروت هر دو فضای داخلی را طراحی کردند و اولین مجموعه کپسول مارک را با شش رنگ ایجاد کردند.

READ  Neuhäusl Hunal آپارتمان با پلان باز را با استفاده از دیوارهای شیشه ای منحنی تقسیم می کند

برگروت به دیزین گفت: “این فضا در ابتدا برای نمایشگاه و دفتر طراحی شده بود ، اما با توجه به علاقه طراحان و مشتریان خصوصی به مرور زمان ، این مکان بیشتر به عنوان یک نمایشگاه و محل انتخاب رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.”

قفسه های قوطی رنگ در یک اتاق صورتی کم رنگ در پنجره قوسی بزرگ در مغازه Cover Story روشن شده است
این مغازه در یک ساختمان تاریخی 1905 واقع شده است

“توسعه محصول در زیرزمین ها اتفاق می افتد ، همچنین از خیابان قابل مشاهده است.”

به گفته برگروت ، این مغازه در بلواردی در یک ساختمان تاریخی 1905 واقع شده است ، که تحت تأثیر آثار بازسازی شده در دهه 1980 است که شامل کاشی های مشکی و سفید لعاب دار ، فرش دیوار به دیوار و “مقدار قابل توجهی سیم کشی برق” است.

بلوک های رنگارنگ در اشکال مختلف در 32 رنگ رنگ Cover Story نقاشی شده است
مشتریان تشویق می شوند که با بلوک های رنگی بازی کنند و ترکیب رنگ های مختلف را امتحان کنند و تأثیر نور را روی رنگ تجربه کنند

رویکرد وی بازگرداندن ویژگی های قدیمی ساختمان در عین معرفی نمایشگرهای جدید ابتکاری بود.

عناصری مانند درهای قدیمی که فضای دو اتاق را تقسیم می کنند عمداً بدون درمان رها شده اند ، رنگ سفید لایه برداری تاریخ ساختمان را در زیر نشان می دهد.

برگروت همچنین معتقد است که ظاهر ناتمام فرآیند بازسازی را به ذهن متبادر می کند و حال و هوایی مناسب فروشگاه ایجاد می کند.

در امتداد یک دیوار نمونه های رنگی چسبی وجود دارد که با محصولات واقعی رنگ آمیزی شده اند. رویکرد Cover Story این است که آنها را با قطعات کوچکی از روایت ، چاپ شده در زیر نمونه ، که چیزی از روحیه رنگ را تداعی می کند ، گروه بندی کند.

READ  چگونه لیا یک اتاق نشیمن گرم و جذاب برای خانه چند نسلی همسایه خود ایجاد کرد
میز فولادی گالوانیزه جلوی دیوار نمونه های رنگی در فروشگاه Cover Story Helsinki
نمونه های رنگی چسبانده شده روی یک دیوار ، و با تکه های کوچکی از متن روایت همراه است

در مرکز هر اتاق یک نمایشگر از بلوک های رنگ شده در اشکال مختلف قرار دارد که به مشتریان امکان می دهد ترکیب رنگ های مختلف را امتحان کنند.

سه بعدی بودن ، آنها همچنین به مشتریان اجازه می دهند تا جنبه های مختلف یک رنگ را تجربه کنند.

ابزار رنگ آمیزی چوب و فلز در فروشگاه Cover Story به نمایش گذاشته شده است
بسته بندی و ابزار Cover Story و رنگ های آن فاقد پلاستیک است

برگروت می گوید: “شکل مکعب به ما اجازه می دهد تا تن های مختلف را در یک رنگ ببینیم ، زیرا نور به طور متفاوتی برخورد می کند.” “این یک نکته مهم در انتخاب رنگ دیوار است: آیا سطح رنگ آمیزی شده در مقابل یا در برابر منبع نور در اتاق است.”

دیوارهای یک اتاق به صورت افقی به دو رنگ تقسیم شده اند تا مشتریان را برانگیزد تا با چندین رنگ در یک اتاق بازی کنند ، در حالی که اتاق دیگر حاوی انبارهای قوطی رنگ در امتداد یک دیوار قفسه های صنعتی است.

چهارپایه جلوی نیمکت های فولادی با بلوک های رنگارنگ رنگ آمیزی شده
Cover Story طیف کاملی از 32 رنگ را تنظیم می کند و طراحان مهمان در مجموعه های کپسول اضافی مشارکت می کنند

Cover Story فقط از فلز و چوب در بسته بندی و ابزار خود استفاده می کند و نمای داخلی مغازه این را با مواد محدود به فولاد گالوانیزه ، چوب ، بتن و رنگ آینه می کند.

Cover Story در سال 2020 توسط کارآفرین آنسی جوکینن و بانک سرمایه گذاری سابق Tommi Saarnio تاسیس شد.

علامت فلزی Cover Story از دیوار سنگی بیرون ساختمان هلسینکی آویزان شده است
این مغازه در مرکز هلسینکی در یک ساختمان تاریخی واقع شده است

مدیر طراحی Päivi Häikiö 32 رنگ از مجموعه اصلی مارک را ایجاد کرد و به دنبال پالت رنگی غنی از طراحی داخلی فنلاندی به عنوان مرجع بود.

کارهای قبلی برگروت شامل نمای داخلی Zero Waste Bistro در نمایشگاه WantedDesign منهتن در سال 2018 بود.

او همچنین هتل کوتی در پاریس را طراحی کرد ، که مهمانان را در تجربه فنلاندی در خوابیدن در کابین های چوبی و اشتراک غذا در کنار یک میز مشترک غرق می کند.

READ  ورق های فلزی پانچ شده دور انداخته به کابینت های جواهری تبدیل می شوند

دیدگاهتان را بنویسید