فروشگاه مد در شرق لندن به رنگ پاستلی Aro Archive توسط بنیانگذار آریانا وایاتا شیهان طراحی شده است تا “حس ماورایی” را القا کند.

این فروشگاه، واقع در شوردیچ، جایگزین فروشگاه قبلی و صنعتی تر این برند در بازار برادوی مجاور است و قرار بود حسی بیهوده داشته باشد.

فروشگاه مد با رنگ پاستلیفروشگاه مد با رنگ پاستلی
فروشگاه آرو آرشیو دارای کفپوش های پاستلی به رنگ های صورتی و آبی است

وایاتا شیهان توضیح می‌دهد که فضای داخلی «حس ماورایی، گریز و سرگرمی» است و آن را با «آمیزی بین سفر قارچ و رفتن به دیدار عمه ثروتمند کسی که یک گالری دارد» مقایسه می‌کند.

او به Dezeen گفت: «ما همیشه فضاهای صنعتی بسیار خنثی داشته ایم. |اما این روزها می‌توانید یک زارای صنعتی تهیه کنید، پس وقت آن است که آن را تغییر دهید و شخصیت کامل داشته باشید، که ترسناک بوده اما ارزشش را دارد.”

طبقه صورتی در آرشیو آروطبقه صورتی در آرشیو آرو
در داخل یک انبار قدیمی ویکتوریایی واقع شده است

واقع در یک انبار پنج طبقه سابق ویکتوریایی، آرشیو آروکه لباس های پیش ساخته توسط طراحان آوانگارد را به فروش می رساند، به گونه ای سازماندهی شد که هر طبقه رنگ متفاوتی داشته باشد.

رنگ‌های صورتی، آبی و سفید پاستلی تک رنگ سطوح مختلف را تزئین می‌کنند که همچنین دارای طیف گسترده‌ای از مواد، مبلمان و آثار هنری بازیافتی و بازیافتی است.

طبقه آبی در آرشیو آروطبقه آبی در آرشیو آرو
بنیانگذار آریانا وایاتا شیهان طراحی داخلی را ایجاد کرده است

وایاتا شیهان گفت: «کف صورتی قرار است بسیار گرم، رحم مانند و محصور باشد. “کف آبی سبک تر و ماورایی است. و دو طبقه سفید بسیار اثیری و آرام هستند.”

لحاف سفید توسط خانه مد Maison Martin Margiela برای ایجاد پرده برای اتاق‌های رختکن استفاده شد، در حالی که ستون‌های داخلی از پایه‌های لامپ فلزی بازسازی‌شده دهه 1990 ساخته شده‌اند که طراح آن را از حیاط ضایعاتی در پرستون تهیه کرده است.

READ  اولین فهرست رسمی EHD "بهترین های دکور" - نسخه 2023
اتاق های تعویض لحاف مارتین مارجیلااتاق های تعویض لحاف مارتین مارجیلا
روکش های لحاف ساخته Maison Martin Margiela اتاق های رختکن را قاب می کنند

وایاتا شیهان می‌گوید: «ساختمان و منطقه اطراف آن حس لندن را به‌وجود می‌آورد، بنابراین ما می‌خواستیم این حس را به‌عنوان مثال با ستون‌های لامپ، آثار فلزی و جزئیات، چراغ‌های نئونی درخشان و غیره به آن بیاوریم».

او تعدادی اثاثیه غیرمعمول برای فروشگاه آرو آرشیو تهیه کرد، از جمله یک ایستگاه کنترل صنعتی از یک کارخانه تولید کاغذ که اکنون به‌عنوان کاشی استفاده می‌شود.

وایاتا شیهان توضیح داد: «ایستگاه کنترل کاغذ صنعتی که من نزدیک به 4 سال است که در eBay تماشا می‌کنم، منتظر زمانی هستم که فضای لازم برای خرید آن را داشته باشم. “من چیزی متفاوت از حالت عادی می خواستم تا اینکه، همه آنها خیلی خسته کننده و مربع هستند.”

این فروشگاه همچنین دارای کشوهای فلزی بزرگ دیگری است که در اصل از فروشگاه Mary Quant در دهه 1980 آمده بود و از چمباتمه زدن در Hackney Wick نجات یافت.

فلز تا از مری کوانتفلز تا از مری کوانت
یک تایل فلزی بزرگ در اصل از فروشگاه مری کوانت بود

Waiata Sheehan همچنین چندین قطعه کوچکتر را برای این بوتیک تهیه کرد، جایی که مشتریان می توانند همه چیز را تا آثار هنری، مبلمان و لوازم جانبی خریداری کنند.

او توضیح داد: “من همه خریدها را انجام می دهم، بنابراین همه چیز اینجا است زیرا به نوعی آن را دوست دارم.” “اما از نظر قطعات مورد علاقه در فروشگاه در حال حاضر؟”

“برای مد، ژیلت ماسک شیلینگ نارنجی ریک اونز، برای اشیاء نگهدارنده عود سرامیکی انجمن صنفی شیرین و برای مبلمان میز شیشه ای لرزان با قفسه های مجله است.”

ایستگاه کنترل صنعتیایستگاه کنترل صنعتی
Waiata Sheehan یک ایستگاه کنترل صنعتی قدیمی از eBay خرید

Waiata Sheehan امیدوار است که بوتیک Aro Archive مانند یک خانه دور از خانه احساس کند و به ایجاد حس اجتماعی در منطقه کمک کند.

READ  ما ظرف 3 هفته از آشپزخانه کیتلین عکس می گیریم - اما چگونه می خواهید بالای اجاق گاز تزئین کنید؟ (+ 5 گزینه استایل)

او گفت: “من فکر می کنم شوردیچ فاقد حس اجتماعی است و می خواستم آن را در فضا کار کنم.” “احساس یک خانه خانوادگی آشفته و احساس با هم بودن.”

ستون های ساخته شده از تیر چراغ در آرشیو آروستون های ساخته شده از تیر چراغ در آرشیو آرو
تیرهای چراغ از حیاط ضایعات ستون هایی را در داخل فروشگاه تشکیل می دهند

دیگر فروشگاه‌های لندن با طراحی داخلی قابل‌توجهی که اخیراً در Dezeen پوشش داده شده‌اند عبارتند از فروشگاه تازه افتتاح شده Mayfair برند سوئدی Toteme و یک فروشگاه پاپ آپ Coach در Selfridges که دارای وسایل ساخته شده از مواد قابل بازیافت بود.

عکاسی توسط جان مونرو.

دیدگاهتان را بنویسید