آشپزخانه اوپن و قفسه‌بندی ساخته شده از سنگ آتشفشانی ایتالیایی در پیتزافروشی روستای گرینویچ که توسط شرکت معماری Büro Koray Duman طراحی شده است.


پیتزا SIMÒ در سال 2018 توسط سرآشپز متولد ناپل، Simone Falco راه اندازی شد و پیتزای ناپلی و سایر غذاهای تهیه شده با مواد با کیفیت بالا را ارائه می دهد. این دومین مکان غذاخوری است، و دیگری در منطقه Meatpacking در شهر نیویورک است.

آشپزخانه اوپن در SIMÒ
Büro Koray Duman یک آشپزخانه اوپن را به طراحی پیتزا فروشی اضافه کرد

این فروشگاه جدید که در دانشگاه پلیس واقع شده است، طبقه همکف یک ساختمان قرن نوزدهمی را که زمانی هتل مشهور آلبرت را در خود جای داده بود، اشغال می کند. فضای مستطیل شکل در مجموع 1400 فوت مربع (130 متر مربع) است.

دفتر کورای دومان – که دارای دفاتری در منهتن و استانبول است – با هدف طراحی فضایی که نیویورک و ناپل تاریخی را جشن می گیرد، در عین حال مظهر ماموریت سیما برای تبدیل شدن به یک پیتزا فروشی معتبر و مقرون به صرفه است. طراحی به گونه ای است که هم پیچیده و هم دلپذیر باشد.

کاغذ دیواری طرح دار
مفهوم “الگو به عنوان میراث” فضای داخلی رستوران را معرفی کرد

این شرکت گفت: «این طراحی حول سه مفهوم متمرکز است: آشپزی به عنوان عملکرد، الگو به عنوان میراث، و میدان به عنوان فضای اجتماعی».

یک دیوار لعابدار مناظری را به مغازه روشن و دلباز ارائه می دهد. در قسمت جلو، تیم یک آشپزخانه اوپن قرار داد که از کیوسک های سنتی در فضای باز موجود در ناپل الهام گرفته شده بود.

پیشخوان سرآشپز مرمر سبز
سنگ مرمر سبز ایتالیایی بالای پیشخوان سرآشپز است

معماران می‌گویند: «باز کردن چشم‌انداز آماده‌سازی غذا به مهمانان فرصتی می‌دهد تا در اجرای آشپزی شرکت کنند».

READ  ظروف چاپ سه بعدی، گل های مدرن سه راه + بیشتر

شبکه ای مورب از چراغ های رشته ای آشپزخانه را روشن می کند و ارجاع به فضاهای اجتماعی حیاط را بیشتر تقویت می کند.

قفسه بندی سنگ آتشفشانی در SIMÒ
قفسه های نئوپلیتین سنگ آتشفشانی دیوار را می پوشاند

قسمت پخت و پز تا حدی توسط دیوارهای چوب آسیاب شده با یک نقش هندسی بر اساس آرم سیما احاطه شده است. روی پیشخوان یک سرآشپز سنگ مرمر سبز ایتالیایی پوشیده شده است.

روبروی آشپزخانه قفسه های بلند ساخته شده از سنگ آتشفشانی ناپل است – ماده ای که معمولاً برای نمای ساختمان استفاده می شود.

این تیم گفت: “الگوی سه بعدی و زاویه دار قفسه بندی یک لایه بافتی به فضا اضافه می کند.”

بافت اضافی توسط سقف قلع غذاخوری و کفپوش کاشی موزاییکی ایجاد شده است که هر دو به فضا اصالت دارند.

کاغذ دیواری گرافیکی آرد کاپوتو
فضای ناهار خوری دارای کاغذ دیواری هایی است که با گرافیک آرد کاپوتو طرح ریزی شده است

فراتر از آشپزخانه، ناهارخوری است، جایی که می‌توانید صندلی‌های ضیافتی را می‌بینید که از تخته چندلای توس ساخته شده است. کاغذ دیواری رنگارنگ با گرافیک آرد کاپوتو حسی صمیمی به فضا می بخشد.

صندلی های بیشتری در فضای باز فراهم شده است، جایی که میزهای سرو گرد با گلدان هایی از گیاهان و گیاهان مدیترانه ای احاطه شده است.

پیتزا فروشی گرینویچ ویلیج
مکان در روستای گرینویچ دومین پیتزای سیما است که در شهر نیویورک افتتاح می شود

بورو کورای دومان پروژه‌های مختلفی را در نیویورک و فراتر از آن به پایان رسانده است، از جمله یک آپارتمان ویلیامزبورگ با قفسه‌های کتاب پلکانی و یک غذاخوری وست ویلج با شبکه‌ای سه‌بعدی ساخته شده از صنوبر رنگ‌آمیزی.

عکاسی توسط بلین دیویس.

دیدگاهتان را بنویسید