سنگ مرمر، چوب و برنج از جمله مواد التقاطی هستند که در یک غذاخوری مجلل در واشنگتن دی سی که توسط استودیوی یونانی-سوئدی OOAK Architects طراحی شده است، یافت می شود.


واقع در محله West End پایتخت ایالات متحده، ناقص تلفیقی از غذاهای مدیترانه ای و آمریکای لاتین را سرو می کند.

رستوران ناقص
Imperfecto یک رستوران مدیترانه ای و آمریکای لاتین است

طراحی رستوران توسط معماران OOAK، یک استودیو مستقر در آتن و استکهلم، با نظرات عکاس و کارگردان هنری یورگوس کرداکیس. OOAK از طریق یک مسابقه دعوت شده برنده کمیسیون شد.

در هنگام طراحی فضا، تیم از نقوش مدیترانه ای، مانند طرح رنگ آبی و سفید، همراه با ماهیت کلی رستوران الهام گرفت.

استند چوبی master-d
به محض ورود، یک پایه بزرگ از چوب برف را می بینید

Imperfecto به عنوان یک تجربه آشپزی توصیف می شود که نقص آن از ترکیب الهی عناصر، جهان ها و هویت های زیبایی شناختی به ظاهر ناسازگار ناشی می شود.

این رستوران در پلان مستطیلی، 98 مهمان را در خود جای می دهد. جلوی خانه به سه منطقه تقسیم می شود: یک بار، یک اتاق غذاخوری اصلی و یک میز سرآشپز.

دکوراسیون داخلی توسط OOAK
OOAK رنگ‌های خنثی را با پاشیدن آبی ترکیب می‌کند

اخیراً یک اتاق ناهار خوری خصوصی و صندلی در فضای باز اضافه شده است.

در سرتاسر غذاخوری، تیم رنگ‌های خنثی را با رنگ‌های آبی و سفید ترکیب می‌کرد. در هر فضا، دیوارها و پارتیشن های سفید دارای بافت های متفاوتی هستند و نور را به روش های مختلف منعکس می کنند.

وسایل شیشه ای قطره ای شکل
وسایل شیشه ای قطره ای بالای سر آویزان است

این رستوران دارای پالت مواد ترکیبی است که شامل چوب، سفال و سنگ مرمر است. اتاق‌ها با مبلمان سفارشی OOAK و قطعاتی از برندها و هنرمندان برجسته مانند Verpan و Marset مجهز شده‌اند.

READ  Limdim House Studio از آپارتمانهای منحنی و طاقچه های قوسی در آپارتمان ویتنام استفاده می کند

این تیم گفت: «معماران OOAK از پرداخت‌های متنوع و باکیفیت و مواد معتبر از جمله مرمرهای یونانی و ایتالیایی و همچنین برنج و چوب از نقاط مختلف جهان استفاده کرده‌اند و بافت‌های متضادی را در سراسر فضا ایجاد کرده‌اند.

به محض ورود، می توان یک پایه چوبی ساخته شده از چوب برف را به همراه قطعات سرامیکی دست ساز هنرمند ساکن آتن و لندن پیدا کرد. ملینا زناکی.

در یک طرف لابی نوار وجود دارد که دارای طاق های بزرگ و وسایل روشنایی سفارشی است گوی ها، به همراه یک عکس دیواری انتزاعی از یک معدن یونانی توسط کرداکیس. نوار مرمری و سفید برفی اتاق با چهارپایه های قرمز زرشکی پوشیده شده است.

نوار مرمر سفید برفی
یک نوار مرمر سفید با چهارپایه های قرمز زرشکی پوشیده شده است

در سمت دیگر لابی، اتاق غذاخوری اصلی قرار دارد که با میز و صندلی های چوبی پوشیده شده از پارچه کوادرات تزئین شده است.

بالای سر، وسایل قطره ای شکل و شیشه ای توسط هنرمند سوئدی است سایمون کلنل. وسایل روشنایی درخششی گرم از خود ساطع می کنند که به منظور شبیه سازی “آرامش خورشید بر فراز دریای اژه” است.

رستوران توسط OOAK
ضیافت های چرمی منحنی دیوار پشتی را می پوشانند

در امتداد یک دیوار پشتی در اتاق اصلی، تیم یک ردیف “سیلو” با ضیافت های چرمی و میزهای گرد قرار داد. بالای سر محفظه های منحنی هستند که به ایجاد حسی شبیه به غلاف کمک می کنند.

در مجاورت اتاق اصلی، قسمت میز سرآشپز قرار دارد که با یک میز مشترک ساخته شده از نارون، صندلی هایی با پشتی چرمی و یک چراغ روشنایی استوانه ای برنجی تعبیه شده است. گوی ها. دیوار پشتی با صفحه ای با طرح زیگزاگ ساخته شده از کاشی سفالی از Mutina پوشانده شده است.

READ  لورا اپلتون از kinder MODERN در مورد راز طراحی برای کودکان

OOAK که مخفف One of a Kind است توسط ماریا پاپافیگو و یوهان آنرهد رهبری می شود. پروژه های دیگر این استودیو شامل یک خانه بتنی است که بر فراز یک صخره سنگی در جزیره یونانی کارپاتوس قرار دارد.

عکاسی توسط جنیفر چیس و یورگوس کرداکیس.

دیدگاهتان را بنویسید