یک نوار قرمز خون و اتاق سینمای تمام آبی در مقر کمبریج توسعه دهنده بازی Ninja Theory برنده BAFTA ، با فضاهای داخلی توسط استودیوی لندن Tala Fustok طراحی شده است.


این دفتر با مساحت 2325 متر مربع در چهار طبقه طراحی شده است تا مانند یک خانه مجلل یا محل تفریح ​​به نظر برسد تا کارکنان را تشویق کند تا پس از یک سال کار از خانه به محل کار بازگردند.

یک میز جلسه بزرگ با صندلی های ناهار خوری
دفتر مرکزی تئوری نینجا با رنگهای جواهرات تیره از جمله پرده های سبز جنگلی (بالا و بالا) تأکید شده است.

“با محو شدن مرزهای کار و زندگی ، و با راحت تر شدن کارکنان در خانه ، انتظارات برای راحتی و انعطاف پذیری در محیط اداری به سرعت در حال افزایش است.” طلا فوستوک توضیح داد

این استودیو از یک پالت تن جواهرات تیره برای تأکید بر فضای داخلی استفاده می کرد ، حتی گاهی اوقات کل اتاق ها را پوشش می داد تا محیط های همه جانبه ای را یادآور دنیای مجازی ایجاد شده توسط شرکت بازی سازی شود.

یک منطقه بار در کنار یک میز بزرگ جلسات قرار گرفته است
این دفتر دارای چندین میله برای معاشرت است

کارمندان از طریق یک لابی کم نور با کفپوش بتنی سیاه و صاف و نورپردازی نئون وارد دفتر می شوند که به گفته تالا فوستوک احساس قدم گذاشتن در بعد دیگری را ایجاد می کند.

سایر فضاهای کدگذاری شده شامل یک اتاق سبز برای ضبط حرکات ، سینمای تمام آبی و نوار قرمز است ، جایی که فرش ابریشمی کف ، دیوارها و سقف را برای ادامه موضوع دیگر دنیا پوشش می دهد.

فضای بار دارای رنگ قرمز روشن است
فرش کف ، دیوارها و سقف نوار قرمز را می پوشاند

مطابق با طلا فوستوک، رنگهای مختلف نه تنها برای تأثیر بصری آنها بلکه به این امید که تأثیر مثبتی بر خلق و خوی افرادی که در فضاها اشغال می کنند ، داشته باشند.

READ  دکوراسیون داخلی خانه هولبورو در لس فلیز یک غذای ساخارین است

استودیو به دیزین گفت: “رنگ قرمز برای انرژی است و سبز یک عنصر طبیعی را به ارمغان می آورد.” “ما این را در اتاق جلسات و در سراسر تراس قرار دادیم. و رنگ آبی ، که در اتاق سینما و ادارات استفاده می کردیم ، احساس آرامش می دهد.”

یک اتاق سینما کم نور است
دفتر اتاق سینما دارد

طیف گسترده ای از فضاهای کاری ، که در دو طبقه گسترده شده اند ، برای تشویق فرهنگ مشارکت و در عین حال ارائه سطوح مختلف حریم خصوصی طراحی شده اند.

میزهای سفارشی ، فضاهای آشپزخانه با چوب و اتاقهایی که شبیه باشگاههای خصوصی طراحی شده اند ، فضایی آرام و خانگی را تداعی می کند.

در طبقه اول ، در قلب ساختمان ، ترکیبی از مناطق کار خلوت و با نقشه باز در کنار فضاهای عمومی مانند اتاق سینما و باشگاه اجتماعی نشسته است.

یک تراس یک طرف ساختمان را می پوشاند و فضاهای آرام و آرام در فضای باز را فراهم می کند.

اثاثیه آبی و ماهی قزل آلا که در اتاقی با رنگ تیره نشان داده شده است
در طبقه اول یک فضای بریکت مشخص می شود

فضای داخلی نیز دارای دیوارهای متحرک است که اجازه می دهد اتاق های جلسات برای نیازهای مختلف گسترش یافته یا پیکربندی شوند.

طلا فوستوک توضیح داد: “کار در طول بیماری همه گیر و درک تأثیر آن بر صنایع خلاق ، واقعاً اهمیت دفتر و نقش محوری را که در پویایی کار اجتماعی و ایجاد کار قدرتمند ایفا می کند ، افزایش داده است.”

راهروی تاریک با دیوارهای آینه ای و وسایل آبی
اتاقها به گونه ای طراحی شده اند که احساس حضور در باشگاه اعضا را ایجاد کنند

دزین به تازگی نیازهای کارگران اداری را پس از همه گیری در یک گفتگوی زنده با شرکت معماری J Mayer H و نام تجاری طراحی دفتر Steelcase بررسی کرده است.

READ  دانشگاه نیو ساوت ولز 10 پروژه معماری را ارائه می دهد

در این میزگرد بررسی شد که چگونه بیماری همه گیر نیاز به فضاهای اداری با طراحی بهتر را نشان داده است و چگونه هندسه ساختمان انعطاف پذیر می تواند فضاهای اداری را در پاسخ به کووید -19 تطبیق دهد.

عکاسی توسط گیلبرت مک کارگربه

دیدگاهتان را بنویسید