مرجان ون اوبل انرژی خورشیدی را به عنوان یک طراح خورشیدی برنده جایزه وارد زندگی روزمره ما می کند. او با ترکیب زمینه‌های پایداری، طراحی و فناوری، آینده‌ای مثبت را برای ما و کسانی که دنبال می‌کنند خلق می‌کند.

«وقتی کتاب را خواندم انقلاب خورشیدی (توسط تراویس برادفورد)، جایی که گفته شد، هر ساعت به اندازه‌ای نور خورشید دریافت می‌کنیم که برای یک سال تمام انرژی کافی برای جهان فراهم کنیم.» مرجان به اشتراک گذاشت. این لحظه ای بود که متوجه شدم باید کار انجام شود، زیرا ما به اندازه کافی از این پتانسیل استفاده نمی کنیم.»

هدف این مبتکر این است که در نهایت انرژی خورشیدی را در دسترس توده ها بیشتر کند. مرجان قبلاً با ادغام یکپارچه انرژی خورشیدی در ساختمان ها و اشیایی که هر روز ما را احاطه کرده اند، تغییرات پایداری را از طریق طراحی خورشیدی ایجاد کرده است. تا این مرحله از حرفه او، مهمترین پروژه های Sunne، Current Table، نیروگاه و سقف پاویون هلند در نمایشگاه جهانی 2020 در دبی هستند. ما می دانیم که حتی چیزهای بیشتری در راه است.

زنی با پوست روشن با موهای بلند و فرفری که برای پرتره پست می کند

Marjan van Aubel \ عکس: Sander Plug

مرجان فرصت های زیادی برای همکاری با برندهای جهانی مانند Cos، Timberland و Swarovski با هدف سرعت بخشیدن به انتقال انرژی جهانی هر یک به انرژی خورشیدی داشته است. آثار او بخشی از مجموعه‌های دائمی در موما، موزه ویکتوریا و آلبرت، موزه طراحی ویترا، موزه بویمانس ون بونینگن، موزه Stedelijk، و موزه هنر مونترال و گالری ملی ویکتوریا است. مرجان همچنین جوایز متعددی از جمله جایزه افزایش عمر کاغذ دیواری در سال 2022 را دریافت کرده است.

READ  LED مغناطیسی Lexon Orbe هر کجا که بخواهید روشن می شود

امروز، ما خوشحالیم که Marjan van Aubel به ما ملحق شده است جمعه پنج!

دستی که پوست روشنی دارد، تکه ای از پارچه خاکستری روشن را بررسی می کند

Pauline van Dongen با همکاری Tentech \ عکس: Anna Wetzel + Ellen Britton

1. SunTex

SunTex فتوولتائیک های آلی یا پانل های خورشیدی لایه نازک را مستقیماً در منسوجات می بافد. به این ترتیب تقریباً شبیه یک ماده هیبریدی می شود. از یک سو، فناوری خورشیدی را می توان از طریق کیفیت نساجی گسترش داد، و از سوی دیگر، خواص منسوجات را می توان با انرژی تولید شده گسترش داد.

مشخصات یک ماشین نقره ای مدرن

عکس از لایت یر

2. سال نوری

لایت یر در حال توسعه اولین خودروی چهار چرخ محرک جهان است که به طور کامل از انرژی خورشیدی نیرو می گیرد. یکی از اهداف این شرکت ساخت وسایل نقلیه برقی خورشیدی دوربرد کارآمد بر اساس یک فلسفه طراحی جامع است که به کاربران اجازه می دهد در هر کجا رانندگی کنند.

پشت یک فایل رژه زنان با پوشیدن توتوس

عکس: Benoît Maubrey

3. بالرین های خورشیدی

هنرمند Benoît Maubrey اولین توتو با انرژی خورشیدی را در سال 1989 برای جشنواره Les Arts au Soleil در لیل فرانسه ساخت. بالرین‌های خورشیدی او از توتی پلی کربنات انعطاف‌پذیر حاوی سلول‌های خورشیدی و وسایل الکترونیکی مرتبط با آن‌ها و همچنین بلندگوها، بردهای مدار، جک‌های میکروفون و تقویت‌کننده استفاده می‌کردند. ابزارهای قابل حمل که قادر به دریافت صداهای محیط بودند، به رقصندگان این امکان را می دادند که صدای منتشر شده را با حرکات و موقعیت خود نسبت به خورشید تغییر دهند.

دو ساختمان بلند و آینه‌کاری مدرن که در مقابل یکدیگر تکیه داده‌اند

عکس: © L’Autre

4. خورشیدی

در آینده، ساختمانی شکسته تلقی می شود که انرژی خود را تولید نکند. وقتی هر سطحی از خورشید انرژی می گیرد، شهرهای آینده چگونه خواهند بود؟ خورشیدی تبدیل به یک بلوک ساختمانی، ماده ای برای کار با آن خواهد شد. برخلاف نما یا افزودنی های سطحی، مانند یک آجر رفتار می شود – چیزی ضروری و بخشی از مونتاژ ساختمان. اگرچه ممکن است این یک آینده آرمان‌شهری به نظر برسد، ساخت فتوولتائیک یکپارچه (BIPV) در حال حاضر یک واقعیت است. به عنوان مثال، Ateliers Jean Nouvel با همکاری Solar Visuals یک نمای طلایی طراحی کرده است که به طور فعال برای پروژه ای در پاریس انرژی تولید می کند. Tours Duo که در منطقه 13 واقع شده است، از دو بلندمرتبه تشکیل شده است – یکی به ارتفاع 180 متر و دیگری 125 متر ارتفاع دارد و در سال 2023 تکمیل خواهد شد.

عکس سیاه و سفید که به تماشاگران نورهای سفید نگاه می کند

عکس: © Steven Sebring

5. خورشید کوچک

پروژه ای که توسط هنرمند اولافور الیسون و مهندس فردریک اوتسن آغاز شد، خورشید کوچک در سال 2012 به عنوان یک لامپ خورشیدی کوچک قابل حمل برای افرادی که بدون برق زندگی می کنند آغاز شد، اما تبدیل به نمادی از ارتباط ما با خورشید شد. هدف Little Sun جمع آوری بودجه برای ارائه انرژی خورشیدی – جایگزینی پاک برای روشنایی مبتنی بر سوخت سمی و گران قیمت – به کسانی است که برق ندارند، به ویژه در جنوب صحرای آفریقا. Little Sun با ظرفیت 0.5 وات برای پنل خورشیدی و LED، از حداقل انرژی خورشیدی مورد نیاز برای یک ابزار کار استفاده می کند. این طرح بر اساس گل مسکل اتیوپیایی است.

READ  دفتر بالبک در تالار خالکوبی استودیویی 6:19 از دیوارها عبور می کند

اثر مرجان ون اوبل:

لنز وجهی توسط یک قاب سیاه در جای خود نگه داشته شده است

سیانومتر یک نصب سبک است که از کریستال ها برای کارآمدتر کردن سلول های خورشیدی استفاده می کند. یک کریستال خورشیدی قابل حمل نور را در ساعات روشنایی روز برداشت می کند. هنگامی که در یک ایستگاه اتصال قرار می گیرد، یک تاسیسات سبک را نیرو می دهد که حس “گرفتن آسمان در داخل خانه” را ارائه می دهد. سنگ هایی که برای نصب حلقه ای استفاده می شوند عقیق هستند که نور را به همان شکلی که آسمان پراکنده می کند. هر چه کریستال های خورشیدی در طول روز نور بیشتری دریافت کنند، نصب با شدت بیشتری روشن می شود. کارایی سلول‌های فتوولتائیک (PV) در سیانومتر با نصب آن‌ها در پشت کریستالی افزایش می‌یابد که به طور خاص برای تمرکز نور بر روی سلول‌ها بریده شده است. سیانومتر برگرفته از نام خود از اختراع سال 1789 که برای اندازه گیری رنگ آسمان استفاده شد، با همکاری کارشناسان کریستال در Swarovski و Design Miami در رابطه با برنده شدن جایزه طراح آینده در سال 2017 ساخته شد. سلول های خورشیدی پشت کریستال های سواروسکی توسط ECN، مرکز انرژی هلندی توسعه یافته اند.

منظره شهری

نیروگاه \ عکس: اما الستون

نصب هنر خورشیدی

را به نام خدای مصر باستان که خالق خورشید در نظر گرفته می شد، انرژی خورشیدی را به نوعی هنر تبدیل می کند. درست همانطور که شیشه های رنگی در کلیساها داستان های گذشته را روایت می کردند، این مجموعه نیز برای روایت داستان آینده طراحی شده است: وجودی پس از فسیل که از نیروی خورشید استفاده می کند. Ra از فتوولتائیک آلی استفاده می کند، یک فناوری خورشیدی نسل سوم که بر روی فویل های نازک چاپ شده و به صورت دایره ای تولید می شود. انرژی جذب شده توسط Ra در یک باتری یکپارچه ذخیره می شود که انرژی یک کاغذ الکترولومینسانس را تامین می کند و کار را کمتر از 1 میلی متر نازک می کند. Ra را می توان در پنجره آویزان کرد، جایی که رنگ آن در طول روز با توجه به موقعیت خورشید تغییر می کند. الگوهای گرافیکی روشن یک جلوه موآر ایجاد می کند که سایه های رنگی زنده را به داخل می اندازد. در شب، یک حلقه درخشان انرژی جذب شده خود را به شکل نور نشان می دهد. \ عکس: پیم تاپ

پنل های خورشیدی روی سقف یک آلاچیق

غرفه هلندی. پنل های خورشیدی آینده با ترکیب فناوری، زیبایی شناسی و مواد پایدار، بر روی سقف غرفه هلند در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی به نمایش گذاشته شد. این نصب شامل نورگیرهای ساخته شده از سلول های خورشیدی شفاف آلی سبک وزن (OPVs) بود که دایره ای شکل و از مواد غیر سمی تشکیل شده است. معماران V8 The Netherlands Pavilion – همچنین به عنوان The Dutch Biotope – را به عنوان یک سیستم آب و هوایی دایره ای موقت طراحی کردند که در آن انرژی، آب و راه حل های غذا به یکدیگر متصل می شوند. پنل های خورشیدی منحصر به فرد انرژی را از خورشید دبی جمع آوری می کند تا غرفه را تامین کند. در همان زمان، آنها نور خورشید را به داخل می‌گذارند و طیف مناسبی از نور مورد نیاز گیاهان خوراکی روی مخروط غذا برای فتوسنتز را فیلتر می‌کنند. این استفاده از پنل های خورشیدی ثابت می کند که می توانند در عین جمع آوری انرژی زیبا و نوعی هنر باشند. الگوهای پر جنب و جوش – یک جلوه موآر رنگی – به طور خاص برای این پروژه طراحی شده اند. با داشتن خطوط و الگوهایی که با یکدیگر در تعامل بودند، بازتاب نور پویا را در داخل غرفه ایجاد کردند. این پنل ها که به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی جدا شوند و دوباره سرهم شوند، پس از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، عمر دومی را دریافت کردند. این پروژه به جای اینکه انرژی خورشیدی را یک فناوری بداند، از قدرت طراحی استفاده می کند تا به خورشید ارزش عاطفی بدهد و انرژی خورشیدی را برای همه و همه جا در دسترس قرار دهد. \ عکس: دبی هلندی

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

READ  رنگ های آبی + سبز آرامش را به این دفتر دبی می آورند

دیدگاهتان را بنویسید