استودیوی لندن Lighting Design International نور ملایم را با نورپردازی در تضاد قرار داد تا حسی از درام را در سالن غذاخوری فروشگاه نایتزبریج هارودز ایجاد کند.


طراحی نور بین المللی طراحی نورپردازی را ایجاد کرد که در بخش طراحی نور معماری در جوایز Dezeen 2021 به عنوان بخشی از بازسازی سالن تاریخی گوشت و ماهی در فهرست نهایی قرار گرفت.

طراحی نورپردازی نورپردازی دراماتیک بین المللی
در بالا: بار پاستا و بار ماهی دارای زیراندازهای تزئینی هستند. بالا: لامپ های مخصوص ساخته شده برای بار شراب استفاده شد

این استودیو نور گرمی را از اتصالات مخصوص ساخته شده و لامپ‌های مخفی با نورهای پایین بسیار باریک که بشقاب‌های ناهارخوری فردی را به نمایش می‌گذارد، کنار هم قرار داده است.

Lighting Design International گفت: “این نورپردازی با کنتراست بالا در هر بشقاب، غذا را به ویژگی اصلی در پس زمینه سرآشپزهایی که در تئاتر آشپزی مشغول هستند، تبدیل می کند.”

سوشی بار سالن غذاخوری هارودز
نوار سوشی دارای نور باریکی از سایبان تا هر مکان است

سالن غذاخوری در هارودز توسط یک نوار خاویار احاطه شده توسط پنج پیشخوان دیگر و قسمت نشیمن، که هر کدام آشپزخانه اوپن مخصوص به خود دارند، در مرکز قرار دارد.

Lighting Design International از LED های سفید گرم پنهان به عنوان نورپردازی گلوله ای در قسمت جلوی میله های پنج پیشخوان استفاده کرد. LED ها متناسب با شکل و آشپزخانه هر بخش تطبیق داده شدند.

بار سالن غذاخوری هارودز توسط لایتینگ دیزاین بین المللی
کاشی‌های کف موجود، دیوارها و سقف‌ها همگی در بازسازی حفظ شدند

برای میله خاویار مرکزی، Lighting Design International از اتصالات پرتو باریک برای ارائه نورپردازی زیر پیشخوان استفاده کرد که شکل فلوت و جزئیات برنزی آن را برجسته می کند.

READ  کارشناس DIY مورد علاقه TikTok به ما نشان می دهد در سبد خرید او چه چیزی وجود دارد

این هاله نور در اطراف بالای میله با نورهای زیر میله ای که بر روی کاشی های کف می تابد جفت شده است.

خاویار بار در هارودز
خاویار بار در وسط سالن غذاخوری

از آنجایی که میله خاویار دارای زیراندازی بالای سر نیست، طراحان لامپ های رومیزی بین غذاخوری ها و همچنین یک جزئیات LED مخفی رول روی میز را اضافه کردند.

نور پایین روی تنظیمات مکان به گونه ای طراحی شده است که یک حوض نور در اطراف هر صفحه برای حداکثر اشباع رنگ ایجاد کند.

Lighting Design International از نورپردازی روشن‌تر و کمی خنک‌تر برای آشپزخانه‌های باز استفاده کرد. برای از بین بردن انعکاس نور و کنتراست در برابر گرمای سالن غذاخوری، به اینها زیره های سقفی مشکی داده شد.

گوی های تزئینی با طراحی ویژه در نزدیکی سقف سالن، نورهای عمومی را بیرون می اندازند و نورگیرهای ظروف برای برجسته کردن کاشی کاری های تزئینی سالن غذاخوری قرار داده شدند.

ضیافتی که توسط Lighting Design International روشن شد
بار ماهی دارای صندلی اضافی برای ضیافت با نورپردازی یکپارچه است

این استودیو گفت: “همه یراق آلات نور و راه حل های نورپردازی سفارشی برای بهبود تجربه مهمان و ارتباط انسان با نور طراحی شده اند و اطمینان حاصل می کنند که فضا دعوت کننده، صمیمی، راحت و آرامش بخش است.”

مهم این بود که نه تنها فضا به زیبایی روشن شود، بلکه غذاخوری‌ها نیز به نورپردازی‌های گرم و پراکنده منجر می‌شوند که نور با شدت کم را به غذاخوری‌ها ارائه می‌کنند و جنبه اجتماعی و تجربه را افزایش می‌دهند.»

READ  موزه طراحی "اولین" ممیزی محیطی را برای نمایشگاه انجام می دهد
بشقاب غذای نورانی
تنظیمات هر مکان به صورت جداگانه روشن می شود

در طول روز، LED های خطی سقف مرکزی و کارتوها را روشن می کنند، اما در عصر این چراغ ها برای کاهش نور محیط کم می شوند.

کاشی‌های کف، دیوارها و سقف‌های موجود همگی به عنوان بخشی از پروژه حفظ شدند که از فناوری بلوتوث برای کنترل کم‌نور شدن لامپ‌ها استفاده می‌کند.

سقف سالن غذاخوری هارودز
سقف سطح بالای کاشی کاری شده در مرکز سالن توسط LED های خطی پخش شده روشن می شود

معمار تعمیرات اساسی سالن غذاخوری هارودز استودیوی چند رشته ای بود وودز هاردویک، با طراحی داخلی استودیو دیوید کالینز.

دیگر پروژه‌هایی که امسال در بخش طراحی نورپردازی معماری جوایز Dezeen در فهرست نهایی قرار گرفتند شامل مرکز مگی در لیدز و کروی اپل مارینا بی سندز است.

عکاسی توسط Kensington Laverne است.

دیدگاهتان را بنویسید