حتی پس از درگذشت نابهنگام او، طراح، معمار و بینا بود ویرجیل آبلو این بار با همکاری برند طراحی مبلمان ایتالیایی همچنان در دنیای طراحی جای خود را نشان می دهد کاسینا. آبلو در تجسم مجدد مفهوم مدولار بودن هم برای فضاهای عمومی و هم برای فضاهای خانگی، قبل از درگذشتش ایجاد و تکمیل کرد. تخیل مدولار، مجموعه ای متشکل از دو بلوک ساختمانی مشکی مات در دو اندازه که می توانند برای “ایجاد، تطبیق و بازسازی فضا” با هم ترکیب شوند.

بلوک مدولار سیاه در اتاق نشیمن

عکس: والنتینا سوماریوا

در حالی که بلوک‌ها سفت و سخت به نظر می‌رسند، به طرز شگفت‌انگیزی نرم هستند، با هسته داخلی از چوب بازیافتی ساخته شده‌اند و با روکش پلی‌اورتان (درصدی از مواد از منابع بیولوژیکی مشتق شده‌اند). بلوک ها با الاستومر رنگ آمیزی شده اند و با پایه های لاستیکی ضد اثر انگشت با درج های رزوه ای فولادی تزئین شده اند. بلوک ها را می توان به عنوان نشیمنگاه، پوف، نیمکت، میز یا سطح نگهدارنده استفاده کرد. می‌توان پیکربندی‌های بزرگ‌تری ایجاد کرد زیرا پایه‌های استوانه‌ای متضاد به راحتی در گره اتصال واحد زیر شکاف می‌کنند. آرم‌های گرد پررنگ «کاسینا-ابلو» در نقش برجسته به تمرین طراحی گرافیکی آبلو اشاره می‌کند.

تخیل مدولار ویرجیل آبلو در اتاق نشیمن

عکس: والنتینا سوماریوا

بلوک های مدولار سیاه در انتهای راه پله نارنجی رنگ

عکس: لوچیانو رومانو

لوگوی Cassina-Abloh در نصب نارنجی

عکس: لوچیانو رومانو

لوکا فوسو، مدیرعامل کاسینا

لوکا فوسو، مدیر عامل کاسینا \ عکس: والنتینا سوماریوا

پاتریشیا اورکیولا، مدیر هنری

پاتریشیا اورکیولا، مدیر هنری کاسینا \ عکس: والنتینا سوماریوا

Cassina LAB همچنین پایان چرخه عمر مجموعه را در نظر گرفت و خط تیره زیر پاها را مشخص کرد تا نشان دهد که روکش پلی اورتان را می توان از هسته چوبی جدا کرد تا به درستی اجزای مناسب را بازیافت کرد.

بلوک مبلمان مدولار سیاه مات بلند

عکس: لوکا مرلی

بلوک مبلمان مدولار سیاه مات بلند

عکس: لوکا مرلی

بلوک مبلمان مدولار مشکی مات مربعی

عکس: لوکا مرلی

بلوک مبلمان مدولار مشکی مات مربعی

عکس: لوکا مرلی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تخیل مدولار، به سایت مراجعه کنید cassina.com.

دیدگاهتان را بنویسید