به عنوان یک طراح غذا، من کاملاً معتقدم که مردم “با چشمان خود غذا می خورند.” هرچه رنگ‌ها، بافت‌ها، صفحه نمایش جذاب‌تر باشند… هر لقمه‌ای طعم‌دارتر است. وقتی غذا به زیبایی ارائه شود، می تواند اشتهای ما را تحریک کند و جوانه های چشایی ما را تحریک کند و غذا را اشتها آورتر و مطلوب تر کند. به عنوان انسان، ما موجوداتی بسیار بصری هستیم و اغلب قبل از اینکه لقمه بخوریم، یک غذا را بر اساس ظاهر آن قضاوت می کنیم.

نانوایی لیزی، واقع در منطقه Flatiron نیویورک، یک نانوایی جذاب و منحصر به فرد است که به دلیل شیرینی های باکیفیت و جذاب بصری شهرت پیدا کرده است. توسط یک سرآشپز قنادی تاسیس شد یونجی لی و آشپز و شوهر ماتیو لوبرینانوایی لیزی به خاطر محصولات پخته شده ظریف و خوشمزه اش که با بهترین مواد اولیه و توجه باورنکردنی به جزئیات درست می شوند، شناخته شده است.

سه نان شیرینی روی هم

لی، که ده سال آموزش و کار در پاریس را گذراند، به ویژه زیر نظر آلن دوکاس و سدریک گروله در Le Meurice، می‌گوید: «من می‌خواستم فضایی داشته باشم که با هویت و سبک دسر من مطابقت داشته باشد: کره‌ای-فرانسوی-نیویورکی. تبدیل شدن به سرآشپز اجرایی قنادی در رستوران کره ای جونگسیک با دو ستاره میشلن در ترایبکا.

نمای زاویه دار بشقاب سفید مواج که شیرینی شبیه دونات را در خود جای داده است

سه شیرینی بژ مجسمه ای

نام Lysée (lee-zay) از کلمه فرانسوی “Musee” مشتق شده است که به معنای “موزه” است، نامی عالی برای گنجاندن تصویر گالری مانند هنر شیرینی پزی با دقت ساخته شده در نمایش.

نمای پایین یک شیرینی شبیه ذرت روی یک بشقاب سفید

منوی چرخشی فصلی بازیگوش است و در عین حال با سبکی بسیار فنی اجرا شده است. از کیک موس امضا شده آنها که با موس برنج قهوه‌ای کره‌ای برشته شده با کارامل تهیه شده است، تا دسر موس ذرت که در شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شد، که روی آن یک کرم ذرت هوادار با خامه ذرت کبابی برای شبیه‌سازی سبزی‌ها پوشانده شده است. تمامیت

READ  ریو روشن برای انعکاس، نشخوار فضایی در بین می گذارد

یک شیرینی ذرت بر روی یک بشقاب سفید با جعبه در پس زمینه

شیرینی‌پز یونجی لی در شیرینی‌فروشی لیسی نیویورک

سرآشپز یونجی لی در شیرینی فروشی نیویورک

برای من شیرینی یک هنر خوراکی است. سرآشپز یونجی لی می گوید.

و به این ترتیب، هنگام ورود به فضای پراکنده و شیک بوتیک، احساس می‌کنید که وارد یک گالری هنری در چلسی شده‌اید. منعکس کننده توجه مشابه به جزئیات و تأثیرات فرهنگی که لی به منوی Lysée می آورد، دکور هماهنگی زیبایی از فرهنگ سنتی کره و طراحی مدرن نیویورک است.

نمای داخلی زاویه‌دار نانوایی مینیمالیستی Lysee در نیویورک

«من می‌خواستم فضایی با معنا از لحاظ فرهنگی ایجاد کنم که به خوبی متعادل و هماهنگ باشد. ما مواد سنتی کره ای داریم، مانند دیوار مرواریدی، ستون چوبی کره ای از یک عمارت سنتی باستانی در کره، و استفاده سنتی [granite] سنگ [from Pocheon in Korea] برای پایین یک جدول طراحی، شیرینی را به عنوان هنر خوراکی، به عنوان قهرمان صحنه برجسته می کند. استفاده از این طراحی بسیار کم اهمیت و مینیمالیستی، تاکید بر شیرینی های ما به عنوان اشیاء اصلی است.

سه شیرینی با اندازه های مختلف با عروسک های سفید

شکی نیست، “گالری” دسر لی، جایی که هنر خوراکی او در معرض نمایش کامل است، برای چشم ها و جوانه های چشایی لذت بخش است.

نمای نزدیک از نانوایی نیویورک لیزی

و برای شیرین تر کردن آن… Lysée به تازگی اولین همکاری پاپ آپ خود را با سرآشپز اعلام کرد روی شوارتزاپل. فقط در 11 و 12 مارس، نانوایی یک منوی منحصربفرد و منحصربفرد پانتون را برای صرف غذا و بیرون رفتن ارائه می دهد. رزرو از طریق Resy در دسترس است و پیش‌سفارش از ساعت 10 صبح روز شنبه 25 فوریه آغاز می‌شود. آلارم های خود را تنظیم کنید!

نانوایی Lysée در 44 E 21st Street, New York, NY 10010 واقع شده است.

تی جی گیرارد یک طراح غذا و مشاور خلاق و پرطرفدار است که به خاطر اجرای تئاتر، تجربه‌های تعاملی غذا + نوشیدنی مشهور است. او اکنون در کالیفرنیا زندگی می کند، جایی که خلاقیت او از انرژی خورشیدی استفاده می کند! TJ ستون Design Milk را به نام Taste می نویسد.

READ  Lizée-Hugot از چرم و فولاد لوله ای برای هدایت دهه 1970 در غذاخوری پاریس استفاده می کند

دیدگاهتان را بنویسید