شرکت رنگ پنتون ادعا می کند که رنگ سال 2022 آن سایه آبی است، اما بیشتر مردم بنفش را می بینند. در این لوک بوک، شش فضای داخلی از سراسر جهان را گردآوری می کنیم که قطعا بنفش هستند.


به گفته این برند رنگ، رنگ سال که توسط پنتون به‌عنوان «آبی مارپیچ» توصیف می‌شود – که Veri Peri نام دارد، «ثبات» آبی سنتی را با «انرژی و هیجان» قرمز پیوند می‌دهد.

با این حال، میشل اوگوندهین، نویسنده نظر Dezeen استدلال می کند که رنگ در واقع سایه ای از بنفش است. در اینجا، ما پروژه‌هایی را جمع‌آوری کرده‌ایم که در آن طراحان مبل‌های معمولی، کاشی‌های روشن، و فرش‌های مخملی با رنگ‌های مختلف بنفش را به فضای داخلی اضافه کرده‌اند که تطبیق‌پذیری چشمگیر رنگ را نشان می‌دهد.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل سالن‌های ورزشی خانگی، فضاهای داخلی با طراحی دانمارکی و مهدکودک‌هایی است که با رنگ‌ها ظاهر می‌شوند.


دکوراسیون داخلی آشپزخانه دانشجویی بنفش توسط Masquespacio
عکس از Masquespacio است

خوابگاه دانشجویی Resa San Mamés، اسپانیا، توسط Masquespacio Bilbao

استودیوی خلاقانه مستقر در والنسیا Masquespacio از سبک خاص خود برای مسدود کردن رنگ در سراسر خوابگاه دانشجویی Resa San Mamés در اسپانیا استفاده کرد.

کاشی‌های بنفش روشن را می‌توان در امتداد دیوارهای محوطه باز مشاهده کرد، که استودیو امیدوار بود حس اجتماعی را در بین دانش‌آموزان تشویق کند.

درباره خوابگاه دانشجویی Pieces Home Resa San Mamés بیشتر بدانید ›


عکس توسط دیلن چندلر است

آپارتمان، ایالات متحده، توسط هری نوریف و تایلر بیلینگر از استودیو کراسبی

READ  لباسشویی و خشک کن سفارشی سامسونگ دارای بلوز است

صاحبان این آپارتمان در نیویورک از رنگ‌های جسورانه، اشکال هندسی و مواد غیرمنتظره استفاده کردند تا سبک شخصی خود را وارد خانه کنند.

سایه های مختلف بنفش روی دیوارها، فرش، کابینت های چرمی، صندلی راحتی و قفسه بندی ظاهر می شود. رنگ در مقابل دیوارهای خاکستری و پرده های اتاق نشیمن متضاد است.

درباره آپارتمان هری نوریف و تایلر بیلینگر بیشتر بدانید ›


عکاسی اینا کابلکووا است

کافه کروژوک، روسیه، توسط ادوارد ارمچوک و کیتی پیتیتسکایا

رنگ یاسی رنگی دیوارهای نرم و مخملی کافه کروژوک در روسیه را می پوشاند که طراحان ادوارد ارمچوک و کیتی پیتیتسایا آن را برای تجسم “ماهیت یک دونات” طراحی کردند (کروجوک یک دونات گرد است.)

بنفش توت به معنای نمایش بصری لعاب دونات است، و اتاق همچنین دارای مبلمان بژ خمیری براق است.

درباره کافه کروژوک بیشتر بدانید ›


قسمت غذاخوری کابینت
عکس از لوئیس بلتران است

کابینت، اسپانیا، اثر Masquespacio

یک دیوار بنفش پاستلی با رنگ فیروزه‌ای کم رنگ اتاق تضاد دارد و به ظاهر عجیب و غریب این دفتر کار مشترک در والنسیا می‌افزاید. Maskspacio.

کابینت که در محله La Fuensanta شهر قرار دارد، از فیلم «Playtime» در دهه 1960 توسط کارگردان مشهور فرانسوی ژاک تاتی مطلع شد.

درباره کابینت بیشتر بدانید ›


یک مبل بنفش که در کف اتاق نشیمن ادغام شده است
عکاسی توسط دارن بردلی انجام شده است

خانه پام و پل، ایالات متحده، توسط معماری کریگ استیلی

یک مبل بنفش چشم نواز در مرکز اتاق نشیمن در Pan and Paul’s House فرو رفته است. Craig Steely Architecture مبل را در گودالی به مساحت 144 فوت مربع (13 متر مربع) فرو برد تا یک منطقه استراحت متمایز ایجاد کند.

ساکنان می‌توانند روی کوسن‌های مجلل استراحت کنند و از کوه‌های سانتا کروز اطراف دیدن کنند.

READ  ما این قفسه ذخیره سازی معروف اینستاگرام را به 4 روش استایل کردیم

درباره خانه پام و پل بیشتر بدانید ›


عکس از کلر اسپاروس است

Pieces Home، ایالات متحده، توسط An Aesthetic Pursuit

در چارچوب در و کف این خانه اجاره ای در مین که مجهز به مبلمان و محصولاتی است که مهمانان می توانند خریداری کنند، از رنگ آبی بنفش استفاده شده است.

آژانس خلاق گفت: “رنگ الهام بخش پروژه شد، با الگو و بافت به عنوان عناصر کلیدی برای تکمیل مفهوم.” پیگیری زیبایی شناختی.

درباره Pieces Home بیشتر بدانید ›

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که سالن‌های ورزشی داخلی، فضاهای داخلی با طراحی دانمارکی و مهدکودک‌هایی که با رنگ‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید