استودیوی سوئدی Westblom Krasse Arkitektkontor و آژانس طراحی Snask یک سوپرمارکت در Täby را بازسازی کرده‌اند و رنگ‌های پاستلی و موادی مانند terrazzo و چوب را برای “تبدیل خرید به تجربه” اضافه کرده‌اند.

این طرح به عنوان تغییر چهره برای فروشگاه در نظر گرفته شده بود، که بخشی از سوپرمارکت های زنجیره ای ICA سوئد است و در طول سال ها بدون جهت کلی طراحی به آن افزوده های کوچکتری داده شده بود.

با یکدیگر، خوراک مختصر و Westblom Krasse Arkitektkontor فروشگاه 2200 متر مربعی خارج از استکهلم را دوباره طراحی کرد و با ایجاد ایستگاه های مضمون متعدد، فضای داخلی آن را تازه کرد.

آبمیوه توسط Westholm Krasse Arkitektkontorآبمیوه توسط Westholm Krasse Arkitektkontor
یک آبمیوه صورتی رنگ در داخل ایستگاه ICA Täby از بازدیدکنندگان استقبال می کند

اینها عبارتند از یک آبمیوه صورتی و اسموتی بار، یک ایستگاه “قصابی وگان”، یک بار غذاهای دریایی و شامپاین و یک نوار برای غذاهای لذیذ، که برای توقف ICA حس یک تالار بازار

فردی اوست، مدیر خلاقیت اسنسک به Dezeen گفت: “هدف اصلی ما ایجاد یک تجربه خرید شخصی تر بود.”

ما این کار را با مدرن کردن برند و دادن مفهومی به عنوان رویای آشپزی به واقعیت تبدیل کردیم.

پیشخوان گرد سبزیجات داخل فروشگاه ICA Stopپیشخوان گرد سبزیجات داخل فروشگاه ICA Stop
Snask و Westblom Krasse Arkitektkontor از رنگ هایی استفاده کردند که باعث افزایش تولید می شود

Westblom Krasse Arkitektkontor و Snask برای ایجاد خطوط دیدنی تمیز در داخل مغازه، که یک فضای رستوران در جلو نیز دارد، از اشکال گرد در سراسر فضای داخلی استفاده کردند.

اوست گفت: «این فقط برای جلوگیری از تبدیل فروشگاه به قوطی ساردین نبود. “این در مورد این بود که به همه چیز و همه فضایی برای نفس کشیدن داده شود – و در انجام این کار عالی به نظر برسید – حتی محصولاتی که در غیر این صورت یکدیگر را مسدود می کردند.”

READ  هی پورتلند، من در حال استخدام کمک هستم... و به چند اتاق برای تغییرات جالب نیاز دارم!
پیشخوان میوه دنده ای در سوپرمارکت سوئدیپیشخوان میوه دنده ای در سوپرمارکت سوئدی
میوه خوان ها دارای کناره های آجدار و قفسه های فلزی سوراخ دار هستند

به دلایل عملی و زیبایی شناختی، میله ها و پیشخوان ها جلوه ای دنده ای داشتند که به فضای داخلی فروشگاه جذابیت بافتی می بخشد.

اوست می‌گوید: «این مانند قرار دادن نوارها روی یک منحنی است – بدون اینکه جریان را به هم بزند، به اندازه کافی ذوق می‌افزاید.

“[It’s] فریاد درجه یک به آن ستون‌های شیاردار از کتاب بازی معماری.» او افزود: «ما طراحی فروشگاه را نه تنها کاربردی، بلکه شیک و شیک، با چشمک و اشاره به قدیمی‌ها کردیم.»

میزهای Terrazzo در فروشگاه ICA Stop در Täbyمیزهای Terrazzo در فروشگاه ICA Stop در Täby
از Terrazzo برای میزهای رستوران استفاده می شد

استودیوها از موادی استفاده می‌کردند که معمولاً با سوپرمارکت‌ها برای فضای داخلی مرتبط نبودند، از جمله چوب لاکی، استیل ضد زنگ و ترازو که برای میزهای میز در بخش رستوران استفاده می‌شد.

پیشخوان ها در تخته فیبر ضخیم با چگالی متوسط ​​(MDF) پیچیده شده و با میله های فولادی برای محافظت از آنها در برابر “سبدهای خرید سرکش” پیچیده شده بودند، در حالی که قفسه های میوه و سبزیجات از فلز لاکی سوراخ شده ساخته شده بودند.

اوست گفت: “ما مطمئن شدیم که خطوط بین یک سوپرمارکت معمولی و نیروانای یک سرآشپز را محو کرده ایم و خرید را به یک تجربه تبدیل می کنیم.”

از آنجایی که فروشگاه در حین بازسازی باز بود، استودیوها مجبور شدند تغییر فضای داخلی را در مراحل مختلف برنامه ریزی کنند.

پیشخوان مواد غذایی صورتی و آبیپیشخوان مواد غذایی صورتی و آبی
کانترهای فولادی ضد زنگ “مانند یک کمیک استریپ پاپ می کنند”

آن‌ها ترجیح دادند از رنگ‌های پاستلی در سراسر فروشگاه‌ها برای قفسه‌ها و بارها استفاده کنند تا تمرکز خود را روی غذا حفظ کنند.

اوست گفت: «ما کل فضا را با پس‌زمینه جدیدی از آبی ملایم تسکین‌دهنده تنظیم کردیم که به محصولات تازه اجازه می‌دهد با رنگ‌های رنگین‌کمان خود به بازیگر اصلی تبدیل شوند.

READ  ارتقاء آشپزخانه با شاهکار آلومینیومی مدرن

او افزود: «پیش‌خوان‌های استیل ضد زنگ، پاپ مانند یک کمیک استریپ را اضافه می‌کنند. “تالار بازار مانند یک مار دوستانه می لغزد و مجموعه‌ای از پنیر، گوشت و غذاهای سرد را ارائه می‌کند و شما را در سرزمین عجایب آشپزی راهنمایی می‌کند بدون اینکه رنگ غذا و بسته‌بندی را مختل کند.”

موز و ثبت نام در سوپرمارکت ICA Stop در خارج از استکهلمموز و ثبت نام در سوپرمارکت ICA Stop در خارج از استکهلم
اسنسک لوگو و نام تجاری فروشگاه را دوباره طراحی کرد

Snask علاوه بر فضای داخلی تازه، روی برندسازی برای ICA Stop نیز کار کرد.

اوست توضیح داد: “لوگو دوباره ترسیم شد و ما نماد S را نیز اضافه کردیم و آن را به یک نشانگر برند قابل تشخیص تبدیل کردیم.”

طبق معمول، روش‌های قدیمی انجام کارها را دور انداختیم و رنگ‌ها، تایپوگرافی، طراحی، معماری و سرگرمی را انتخاب کردیم.»

قفسه های آبی در سوپرمارکت سوئدیقفسه های آبی در سوپرمارکت سوئدی
فروشگاه رنگارنگ در Täby خارج از استکهلم واقع شده است

فضای داخلی غیرمعمول فروشگاه که اکنون به روی مشتریان باز است، نظرات متفاوتی را ایجاد کرده است.

اوست در پایان گفت: “بیشتر مشتریان این تغییر را دوست داشتند، در حالی که دیگران… نه چندان. اما هی، این نتیجه بازی سوپرمارکتی است.” یکی متنفر است، نه کسی آن را دوست دارد.»

دیگر طرح‌های خلاقانه فروشگاه‌های مواد غذایی عبارتند از Wine and Egg در لس‌آنجلس، که برای داشتن «احساس اروپایی» طراحی شده است، و فضای داخلی ساده و ساده فروشگاه Benicàssim سوپرمارکت Consum.

عکاسی توسط Mikael Lundblad و Jesper Westblom انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید