یک قیف مرکزی که قبلاً پنهان شده بود ، به داخل این آپارتمان تاریک و محصور در آتن که توسط معماران محلی Point Supreme Architects طراحی شده بود ، روشن می شود.


واقع در مرکز شهر در طبقه ششم پلی کاتویکیای آتن دهه 1980 – یک بلوک مسکونی بتونی متشکل از آپارتمانهای خانوادگی با بالکن های طبقه بندی شده – آپارتمان دو خوابه Trikoui متعلق به یک زوج جوان است.

آشپزخانه با جزیره چوبی و قفسه های داخلی توکار در آپارتمان تریکوپی
دیوار ذخیره سازی ساخته شده از تخته سه لا رنگ سبز در امتداد یک طرف آپارتمان قرار دارد

پیش از این ، آپارتمان کوچک و تنگ با اتاق ها و راهروهای کوچک بود ، و نور طبیعی و نمای بیرون بسیار محدود بود. مالکان می خواستند فضای داخلی را باز کنند تا فضای روشن تری ایجاد شود که بیشتر مناسب زندگی مدرن باشد.

Point Supreme Architects طرح کف را دوباره ایجاد کرد تا فضایی با نقشه باز ایجاد شود که فضای زندگی ، غذاخوری و آشپزخانه را با هم ترکیب کند.

ذخیره سازی داخلی در فضای داخلی توسط Point Supreme Architects
یک پرده طلا اتاق کار اتاق را پنهان می کند

نکته اساسی در این بازسازی استفاده از یک شافت نوری است که قبلاً محصور شده و از وسط آپارتمان سوراخ می شود.

معماران پنجره های سخاوتمندانه ای را در چهار طرف شاخه بتونی نصب کردند که اکنون نور را به فضای تاریک قبلی آپارتمان می رساند.

این استودیو به دزین گفت: “اینها منظره های عمیق را از طریق آپارتمان ایجاد می کنند و در طول روز جلوه های نوری جذابی را ایجاد می کنند ؛ فرد می تواند از آفتاب تا غروب جریان کامل خورشید را دنبال کند.”

کف چوبی و قفسه های صورتی در آپارتمان تریکوپی
ذخیره سازی داخلی صورتی رنگ محفظه مرکزی را می پیچد

در غیاب دیوارهای جداکننده ، تعدادی از مبلمان سفارشی داخلی رنگارنگ به تعریف مناطق و عملکردهای مختلف در فضای طرح باز کمک می کنند.

READ  شرکت پست فضای داخلی هتل Mollie Aspen را با رنگ های خاکی آغشته می کند

اینها شامل یک دیوار ذخیره سازی ساخته شده از تخته سه لا رنگ سبز است که در تمام طول یک طرف آپارتمان اجرا می شود.

آشپزخانه ای با رنگ صورتی و کف چوبی توسط شرکت معماری Point Supreme
آشپزخانه دارای انباری در انواع رنگ های صورتی است

یک آشپزخانه به رنگ صورتی روشن با یک میز آشپزخانه سنگ مرمر را در حالی که یک جزیره کابینت در نزدیکی آن است و لوازم خانه ای با رنگ صورتی تیره در آن قرار دارد ، می پیچد.

میز ناهار خوری چوبی سفارش داده شده با یک قاب فولادی که در کنار آشپزخانه قرار دارد ، به عنوان یک جزیره آشپزخانه با یک منطقه اجاق قرمز Corian دو برابر می شود.

کف چوبی و شومینه کاشی کاری شده در آپارتمان تریکوپی
یک شومینه با مانتوی کاشی کاری شده در کنار ورودی قرار دارد

معماران توضیح دادند: “مشتریان همچنین دوست دارند آشپزی کنند و دوستانی داشته باشند.”

“بنابراین ما تصمیم گرفتیم آشپزخانه را باز کنیم و آن را به فضا” گسترش دهیم “، به طوری که پخت و پز و تهیه یک غذا به یک فعالیت اجتماعی تبدیل شود ، متصل و در قلب آنچه در آپارتمان می گذرد. ​​حتی یک اتاق نیست ، اما مجموعه ای از اشیا است. “

قسمت ورودی توسط یک صفحه چارچوب چوبی پیچیده شده است و دیواری از کمد های آبی روشن راهرو بین دو اتاق خواب را پوشانده است. پرده طلایی که اتاق کار آپارتمان را پنهان می کند عنصری است که در بسیاری از پروژه های استودیو ظاهر می شود.

استودیو توضیح داد: “این یک عنصر” رسمی “بسیار غیرمنتظره است که به صورت غیررسمی ، در حاشیه ، در یک فضای نسبتاً غیر توصیفی ظاهر می شود. “بنابراین پرده این شرایط را برعکس می کند و یک نگرش بازیگوشانه را القا می کند.”

READ  خانه آردمور در شیکاگو با پلان طبقه‌بندی شده مدرن می‌شود
آپارتمانی با کف چوبی و انبار صورتی توسط شرکت معماری Point Supreme
کف چوبی در سراسر آپارتمان وجود دارد

اتمام کفپوش همچنین به تعریف فضاهای مختلف کمک می کند: یک کف موزاییکی فضای آشپزخانه را مشخص می کند ، در حالی که از پارکت بلوطی در سراسر منطقه زندگی استفاده می شود. در حمامها از کاشی و سنگ مربع آبی استفاده شده است و کف رنگ قرمز اپوکسی ورودی را نشان می دهد.

این استودیو گفت: “رنگ و مواد در کل فضا به طور استراتژیک مورد استفاده قرار می گیرند تا شخصیت های مختلف ساخت و سازها ، مبلمان و عناصر را فرموله کنند.” “آنها از طریق مکمل کار می کنند ؛ آنها روابط و مخالفت ها را سازمان می دهند.”

دوران ورودی با کف چوبی و وینیل صورتی در آپارتمان تریکوپی
وینیل قرمز ورودی آپارتمان را مشخص می کند

“یکی از اولین عناصری که در مورد آن تصمیم گرفته شد شافت نور صورتی رنگ بود که با کف گرم و چوبی بیشتر آپارتمان به طور مداوم کار می کند. دیوار ذخیره سازی تخته سه لا با لکه سبز رنگ دارای بافتی است که با نرم رنگ صورتی شافت ، “استودیو ادامه داد.

“رنگها و بافتهای مختلف با نور متفاوت عمل می كنند ، بعضی منعكس می كنند و بعضی دیگر آن را جذب می كنند ، بنابراین فضا در طول روز با شرایط مختلف نوری واقعاً خارق العاده عمل می كند.”

حمام با کاشی های سفید و کف مرمر در آپارتمان تریکوپی
حمام با کف سنگ تمام شده است

معماران Point Supreme ، که در سال 2008 توسط روسرتام توسط کنستانتینوس پانتازیس و ماریانا رنتزو تاسیس شد و اکنون در آتن مستقر است ، به دلیل استفاده از رنگ ، الگو و بافت پر جنب و جوش شناخته شده است.

در سال 2015 ، کاشی های طرح دار ، صفحه های هندسی و یک راه پله زرد روشن را به آپارتمان دیگری در پایتخت یونان اضافه کرد تا فضای داخلی پست مدرن را ایجاد کند.

READ  Bunkhouse و Reurbano ساختمان مکزیکو سیتی را به هتل بوتیک تبدیل می کنند

عکاسی توسط یانیس دراکولیدیس.

دیدگاهتان را بنویسید