معمار آرنو بهزادی و هنرمند فلورانس بامبرگر تأثیرات فرانسوی و برزیلی را برای ایجاد فضای داخلی برای یک جفت رستوران مجاور ترکیب کرده اند.

Oka Fogo که در منطقه هفدهم پاریس قرار دارد، آخرین غذاخوری از رافائل رگو، سرآشپز ستاره دار میشلین است که اصالتا اهل ریودوژانیرو است.

بهزادی فضای داخلی طراحی شده است که هدف آن جلب روح غذاهای رگو است، در حالی که بامبرگ نقاشی‌های دیواری و سقفی که جرقه‌ای از انرژی را به ارمغان می‌آورند.

نقاشی دیواری فلورانس بامبرگر روی دیوار فوگونقاشی دیواری فلورانس بامبرگر روی دیوار فوگو
بامبرگر Le Déjeuner sur l’Herbe اثر مانه را دوباره بر روی دیوار فوگو تفسیر کرد.

این دو رستوران هر کدام یک شخصیت متمایز دارند.

Oka که در زبان مردم بومی برزیل توپی به معنای خانه است، یک رستوران صمیمی 16 نفره با سرویس شام است که حس یک سالن بزرگ و در عین حال دنج را دارد.

همسایه Fogo، که به عنوان “آتش” ترجمه می شود، فضای کمتر رسمی است که حس ناهار خوری را در فضای باز ارائه می دهد. این فضای 40 نفره با بار و گریل مجاور، برای ناهار و شام باز است.

رستوران اوکا با دیوار تراورتنرستوران اوکا با دیوار تراورتن
Oka یک رستوران 16 نفره با احساس یک سالن بزرگ اما دنج است

بهزادی به دزین گفت: «من به این پروژه به عنوان یک سفر در یک خانه نگاه کردم.

من اوکا را به عنوان یک اتاق نشیمن معتبر و فوگو را به عنوان یک باغ داخلی می بینم.

نقاشی دیواری فلورانس بامبرگر بر روی سقف اوکانقاشی دیواری فلورانس بامبرگر بر روی سقف اوکا
یک نقاشی دیواری سقفی حاوی ارجاعاتی به گیاهان و جانوران برزیل است

نقاشی های دیواری رسا بامبرگر این رویکرد را تقویت می کند.

در فوگو، او تفسیری دوباره از اثر هنری ادوار مانه، Le Déjeuner sur l’Herbe را نقاشی کرده است. این اثر از خطوط آزادانه هنرمند برزیلی خوزه فرانسیسکو بورگز سرنخ می‌گیرد و در نتیجه سبکی پر جنب و جوش ایجاد می‌کند.

نقاشی دیواری Oka به جای دیوار، روی سقف است. این اثر انتزاعی تر بر اساس گیاهان و جانوران برزیل، همراه با اشیایی است که فرهنگ این کشور را نشان می دهد.

READ  قهوه ساز xBloom ساخته شده توسط مهندسان اپل برای نوشیدن متفاوت
نمای رستوران اوکا فوگونمای رستوران اوکا فوگو
نما ترکیبی از چوب جاتوبا با مرمر مخطط است

بهزادی با توجه به مواد مورد علاقه طراحان پرکار برزیلی در اواسط قرن، چوب‌های رنگارنگ و سنگ مرمرهای بسیار بافت را برای پالت طراحی داخلی انتخاب کرد.

این مشارکت سنگ و چوب با نما آغاز می‌شود، جایی که پانل‌های چوب جاتوبا از آمازون بر بالای پایه‌ای از سنگ مرمر مخطط ایرانی قرار گرفته‌اند.

بهزادی گفت: تصمیم گرفتم یک سبک کلاسیک را برای ویترین تعبیر کنم.

“این یک رویکرد بسیار پاریسی است، با استفاده از مواد عجیب و غریب برای شروع به تداعی فضای داخلی که شما در داخل آن را کشف خواهید کرد.”

میز و صندلی در پنجره فوگومیز و صندلی در پنجره فوگو
کف فوگو شبکه ای از سنگ مرمر سبز و کاشی تراورتن است

در داخل، مبلمان چوبی تزئینی و نازک کاری با ترکیبی از سنگ های مختلف، از جمله سنگ تراورتن سفید و انواع سنگ مرمر با رنگ سبز همراه است.

از دیگر جزئیات چشم نواز می توان به چراغ های دیواری مجسمه ای توسط شریک تجاری سابق بهزادی، طراح کتی کرینون، و صندلی های طراح فقید برزیلی سرجیو رودریگز اشاره کرد.

بهزادی افزود: یک الهام واضح برزیلی وجود دارد.

فضای ناهار خوری طاقچه Oka Fogoفضای ناهار خوری طاقچه Oka Fogo
فضاهای اضافی شامل یک طاقچه خصوصی است

این مکان همچنین شامل یک فضای ناهار خوری در طاقچه با اتاق شش نفره است که دارای سقف آینه ای و ضیافت منحنی در مخمل قرمز، و اتاق مزه شراب و شامپاین با سقف طاقدار است.

Oka Fogo اوایل این ماه افتتاح شد. دیگر افتتاح‌های اخیر در پاریس عبارتند از کوکتل بار Moët Hennessy’s Cravan و بار صدف Citrons et Huîtres.

عکس توسط کلر اسرائیل است.

دیدگاهتان را بنویسید