گرانیت ، بلوط و خیزران از جمله موادی است که در ساختمان مهمان نوازی یک کارخانه شراب سازی در کالیفرنیا یافت شده و توسط دیوید تولستروپ ، طراح دانمارکی بازسازی شده است.


تأسیسات Donum Home بخشی از 200 هکتار (81 هکتار) املاک Donum است که در تپه های نوردی شهرستان Sonoma واقع در شمال خلیج سان پابلو واقع شده است.

خانه Donum در شهرستان Sonoma است
ساختمان شراب سازی Donum Home دارای عناصر چوب خیزران است

این کارخانه شراب سازی در سال 2001 تأسیس شده است ، به همراه ده ها مجسمه متمایز که املاک و مستغلات آن را به تصویر می کشد ، به دلیل وجود نوشیدنی های کوچک شناخته شده است. مجموعه شامل آثار هنرمندان مشهوری مانند داگ ایتکن ، یایوی کوساما و Ai Weiwei است.

Donum Home – که به عنوان محلی برای چشیدن غذا ، سرگرمی و سرگرمی عمل می کند – در سال 2017 با طراحی مت هولیس از معماران MH در سانفرانسیسکو این ساختمان به سبک مدرن دارای مشخصات واضح و روکش سفید است.

ویژگی های بلوط در پروژه
تپه های Sonoma County از کارخانه شراب سازی قابل مشاهده است

پیش از بیستمین سالگرد شراب سازی امسال ، طراح دیوید تولستراپ – که استودیوی معتبری در کپنهاگ را هدایت می کند – برای تازه سازی فضای داخلی به آنجا آورده شده است.

این پروژه شامل افزودن تزئینات و تزئینات جدید ، همراه با پیکربندی مجدد فضا برای تشکیل سه اتاق جدید مزه است. هدف ایجاد محیطی بود که با استفاده دقیق از نور و مواد محلی احساس آرامش و در عین حال آرامش می کرد.

تولستروپ گفت: “نتیجه یک مکان صادقانه ، ساده و بیش از حد طراحی نشده است که محیط اطراف آن را منعکس می کند ، در حالی که بدون هیچ گونه کلیشه های اسکاندیناوی به ریشه های اسکاندیناوی من نیز قصیده می پردازد.”

اتاق ها دارای رنگ های خنثی و مواد خاکی مانند صفحه های بلوط و خیزران طراحی شده توسط Thulstrup و دیوارها و کف پوشانده شده از بلوط هستند.

اتاق های Donum Home دارای رنگ و بویی خاکی هستند
یک میز گرد گرد گرد اتاقهای مزه با صندلی های بافته شده احاطه شده است

در یک اتاق ، یک میز ناهار خوری گردوی گرد توسط e15 توسط صندلی های بافته شده توسط Thulstrup احاطه شده است. یک وسیله روشنایی پرشور از لوئی پولسن بالای سر آویزان است.

در یک اتاق دیگر ، یک میز گردوی ساده توسط Thulstrup با یک ردیف آویز ساده طراحی شده توسط معمار Peter Zumthor برای Viabizzuno جفت شده است.

چراغ های آویز بخشی از طراحی خانه است
آثار اصلی در کل ساختمان وجود دارد

برای اتاق عالی ساختمان ، جایی که نورگیرها نور ملایم روز را به خود جلب می کنند ، تولستروپ یک جدول ساخته شده از گرانیت کالیفرنیا ایجاد کرد.

در نزدیکی سقف سه بالون شیشه ای آینه ای وجود دارد که توسط هنرمند دانمارکی Jeppe Hein ساخته شده است. این مجسمه که سه رنگ برای دونوم نامیده می شود ، به آرامی همراه با باد حرکت می کند و نور خورشید را شکست می دهد.

پنجره های سقفی در اتاق عالی Donum Home وجود دارد
نورگیرها نور ملایمی را وارد اتاق بزرگ ساختمان می کنند

هین گفت: “سطوح آینه ای آنها همزمان منعکس کننده محیط اطراف و شما است ، بنابراین شما بخشی از آثار هنری می شوید.”

همچنین در خانه Donum یک گلدان شیشه ای سفارشی و با دم دستی توسط هنرمند دانمارکی Lene Bødker و آثار هنری هنرمندان چینی Yue Minjun و Liu Xiaodong وجود دارد. همچنین یک قطعه نئون با عنوان Surrounded by You ساخته شده توسط هنرمند انگلیسی Tracey Emin وجود دارد.

READ  YODEZEEN رستوران ژاپنی جوی را در ساختمان سابق کیف آرسنال قرار می دهد
یک اثر هنری نئون توسط تریسی امین
یک اثر نئون از تریسی امین را می توان از یک درگاه دید

Studio David Thulstrup طیف گسترده ای از فضاها و دکورها را طراحی کرده است ، از جمله آتلیه عکاس در داخل ساختمان سابق کارخانه و رستوران ستاره میشلن Noma در کپنهاگ.

سال گذشته ، این استودیو با مارک مبلمان دانمارکی Møbel همکاری کرد و یک جفت میز ایجاد کرد – یکی کاملا از سرامیک و دیگری از فولاد روکش شده پودر.

عکاسی توسط اریک پتچک.


اعتبار پروژه:

طراح: دیوید تولستراپ
طراحی ظاهر: سرگین نگو
مشتری: دارایی Donum

دیدگاهتان را بنویسید