دیرک سامرز ، بنیانگذار استودیوی آنتورپ ، Bovenbouw Architectuur ، در دوسالانه معماری ونیز یک شهر فلاندی “ساختگی ، اما در عین حال قابل تشخیص” به نام حضور مرکب برای غرفه بلژیک ایجاد کرد.


حضور مرکب از 50 مدل از پروژه های اخیر در بروکسل و فلاندر – منطقه ای در شمال بلژیک – ساخته شده است که توسط 45 استودیوی معماری معاصر که در مقیاس 7: 100 نمایش داده می شوند ، تکمیل شده است.

این مدل ها در محله های مینیاتوری که بازدیدکنندگان از آنها دارند با هم قرار گرفته اند دوسالانه معماری ونیز می تواند در میان قدم بگذارد تا یک شهر فانتزی را تجربه کند.

خیابان در مینیاتور منظره شهر
این نمایشگاه شامل مدل های ساختمان 45 استودیو است

“صحنه نگاری بررسی می کند که چگونه معماری در مکان هایی که به صورت غیررسمی و غیرعمدی تر رشد می کنند ، قدم می گذارد” معماری روبنا بنیانگذار سامرز به دزین گفت.

وی افزود: “ما کشف می کنیم که چگونه معماری می تواند در مکان هایی که شهرنشینی خیلی دیر اتفاق افتاده است ، جبران کند.”

“این انتخاب 50 مورد برتر را نشان نمی دهد. در عوض ما به دنبال پروژه هایی بودیم كه از شهرهای غیر رسمی و بسیار مختلطی كه ما در فلاندر می شناسیم ناشی شود.”

Superstructure Architecture نصب دوسالانه ونیز
تعدادی از سبک های مختلف معماری نشان داده شده است

برخی از پروژه های به نمایش درآمده ، ساختمانهای جدید هستند در حالی که برخی دیگر از آنها نوسازی هستند ، اما همه آنها برای نمایش موضوعات بصری رایج در فلاندرز انتخاب شده اند.

سامرز توضیح داد: “ما بعد از نقاشی های کانالتو که ساختمان هایی را از شهرهای مختلف برای ساخت صحنه های خیالی شهری می برد ، منظره مدل را کاپریکسیو می نامیم.”

READ  با The Boob Light خداحافظی کنید - پایه های فلاش عالی برای همه بودجه ها
ساختمانهایی از شهرهای فلاندر در غرفه بلژیک
این نمایشگاه یک شهر داستانی ایجاد می کند

وی افزود: “آنچه شما تجربه می كنید ، داستان و واقعیت است.” “یکی مضامین بصری را از شهرهای بلژیک تشخیص می دهد ، اما به روشی که شما هرگز در واقعیت نخواهید دید.”

وی ادامه داد: “در بلژیک ، ما با برچسب” زشت ترین کشور جهان “پس از کتابی از مدرن ، رنات برائم مبارزه می کنیم.

“اما در صحنه نویسی ، ما از اصطکاک و ناهنجاری برای تولید یک تجربه جذاب و سرشار از لذت استفاده می کنیم.”

نمایشگاه در دوسالانه معماری ونیز
پنجاه مدل چوبی ساخته شد

سامرز خاطرنشان کرد که طراحی شهری شهرهای فلاندر شرایط بی نظیری را ایجاد کرده است که به نوبه خود منجر به طراحی های بدیع شده است.

وی گفت: “زیرساخت شهری ضعیف شهرهای ما شرایط غیرمعمولی را ایجاد می کند که این پروژه ها به سود آنها استفاده می کنند.”

“ما نقشه های بسیار باریک ، بسیار عمیق یا بسیار کم عمق را پیدا می کنیم ، جهش هایی در مقیاس چشمگیر ، خطوط ساختاری پیچیده ، ساختمانهای عمومی پنهان شده در پشت بلوک ساختمان ، سبک ها و ایده های مختلف در مورد معماری در کنار یکدیگر یا روی هم را مشاهده می کنیم.”

بازدیدکننده ای که در میان مدل های موجود در غرفه بلژیک قدم می زند
این نمایشگاه توسط Dirk Somers از استودیوی آنتورپ Bovenbouw اداره شد

غرفه بلژیک علاوه بر ارائه یک تجربه معماری به بازدیدکنندگان ، همچنین می خواست نقشی را که مسابقات و رویه های مناقصه با کیفیت در طراحی شهری بازی می کنند ، تأکید کند.

در میان ساختمانهای به نمایش درآمده یک کتابخانه عمومی توسط OFFICE، آ پروژه مسکن اجتماعی توسط Architectenbureau Bart Dehaene و یک organ loft توسط 360 Architecten.

سامرز گفت: “ما همچنین بر اهمیت میدان میانی در پیدایش کیفیت معماری تأکید می کنیم.”

وی افزود: “بسیاری از پروژه ها از طریق مسابقات و رویه های مناقصه با کیفیت به وجود آمدند.” “معماران شهر و اتاقهای با کیفیت نقش مهمی در فراهم آوردن فرصتهای مناسب دارند که طراحان خوب می توانند از آن استفاده کنند.”

ساخت مدل های خانه در فلاندر
این نمایش در دوسالانه معماری ونیز به نمایش در آمده است

همه مدل ها توسط نجاران از چوب های فرآوری شده ساخته شده و توسط Bovenbouw Architectuur بین ژانویه و ژوئن سال 2020 نظارت و تکمیل شده است.

سامرز گفت: “ما از مواد ورقه ای مانند تخته خرده چوب صنوبر ، تخته سه لا صنوبر و MDF رنگی استفاده کرده ایم.”

“مواد لخته شده و یا رنگ آمیزی ، روغنی ، رنگ آمیزی ، شن و ماسه شده است … تا تجربه ای غنی از بافت و رنگ فراهم شود.”

مدل های چوبی بزرگ خانه های بلژیکی
در نهایت ، مدل ها به استودیوهای شرکت کننده داده می شوند

این استودیو سعی کرد تا آنجا که ممکن است از چوب های دارای گواهینامه FSC و PEFC استفاده کند ، اما نمی تواند تضمین کند که همه چوب هایی که برای ساخت و ساز استفاده می شود ، باشد ، زیرا مدل ها از چوب های باقیمانده و انبارهای نجارهای مختلف نیز ساخته شده اند.

در سال 2022 ، نمایشگاه به موزه هنر Z33 در هسلت بلژیک منتقل می شود و پس از آن مدل ها به استودیوهای شرکت کننده ارائه می شود.

حضور کامپوزیت به سفارش موسسه معماری فلاندر (VAi)

عکاسی توسط فیلیپ دوجاردین.

Composite Presence به عنوان بخشی از دوسالانه معماری ونیز در غرفه بلژیک در Giardini به نمایش گذاشته شده است که از 22 مه تا 21 نوامبر 2021 برگزار می شود. و همچنین لیستی از دیگر رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان در حال وقوع است.

دیدگاهتان را بنویسید