از ستون‌های بتنی یکپارچه گرفته تا ستون‌های تزئین‌شده، این لوک‌بوک ده فضای داخلی اتاق نشیمن را که ستون‌های ساختاری موجود را در بر می‌گیرد، ترکیب می‌کند.

برای طراحان و معماران همیشه مقرون به صرفه یا عملی نیست که ستون های از قبل موجود را از فضای داخلی حذف کنند، به خصوص اگر باربر باشند و بنابراین برای یکپارچگی ساختاری ساختمان حیاتی باشند.

در گذشته، اجزای ساختاری ساختمان ها اغلب در داخل دیوارها پنهان می شدند. با این حال، این با افزایش محبوبیت فضاهای باز در طول قرن بیستم تغییر کرد.

گاهی اوقات ستون‌ها در فواصل نامنظم قرار می‌گیرند، به‌ویژه در ساختمان‌های قدیمی‌تر، و در نتیجه طرح طراحی داخلی باید متناسب با آن‌ها باشد.

ستون ها می توانند یک نقطه کانونی قوی ایجاد کنند که هم با انتخاب پوشش داخلی و هم قرار دادن مبلمان در اطراف آنها می تواند تقویت شود.

بسته به متریال و سبک آنها، آنها همچنین می توانند به عنوان یادآور سبک طراحی ساختمان و دوره تاریخی که در آن ساخته شده است باشند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی متحرک‌شده با چوب برفک بافتی، طرح‌های طراحی داخلی چند رنگ و فضاهای داخلی معاصر است که ویژگی‌ای از خرابه‌های تاریخی است.


صندلی های خاکستری در اتاق نشیمن با ستون سفید در گوشهصندلی های خاکستری در اتاق نشیمن با ستون سفید در گوشه
عکس از پیر کارتیو

کر، استرالیا، توسط SSdH

گذشته صنعتی این آپارتمان نیم طبقه در ملبورن به لطف تیرهای I که فضا را متقاطع می کنند و جفت ستون های ضخیم گچ بری شده در دو گوشه اتاق نشیمن آن آشکار است.

READ  نمای *دور اول* ​​مزرعه خانه - آماده کردن اتاق مهمان ما برای بازدید خانواده

زیبایی عملکردی ستون ها با وجود اثاثیه فلزی کارآمد و با پوشش های چوبی کف تا سقف جبران می شود.

درباره Kerr بیشتر بدانید


آشپزخانه با پیشخوان کرومی در آپارتمان JJ16 توسط Lucas y Hernández-Gilآشپزخانه با پیشخوان کرومی در آپارتمان JJ16 توسط Lucas y Hernández-Gil
عکس از خوزه هویا

JJ16، اسپانیا، توسط لوکاس و هرناندز-گیل

استودیوی محلی Lucas y Hernández-Gil که در منطقه سالامانکا مادرید واقع شده است، فضای داخلی بازیگوشی را برای آپارتمانی با سقف بلند قرن نوزدهمی ایجاد کرده است که ترکیبی از رنگ‌ها و ویژگی‌های اصلی است.

یک جفت ستون زیبا که از چدن ساخته شده‌اند، ورودی آشپزخانه عایق را قاب می‌گیرند و واحدهای معاصر را با شفت‌های فلوت‌دار و سرستون‌های تزئین‌شده‌شان در تضاد قرار می‌دهند.

درباره JJ16 بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن با ستون بتنی در آناتاق نشیمن با ستون بتنی در آن
عکس از Fran Parente

آپارتمان کوریتیبا، برزیل، توسط لئاندرو گارسیا و آماندا دالا بونا

مبلمان متنوع و کف‌پوش‌های شاه ماهی براق با ستون بتنی فرسوده‌ای که در مرز بین فضای نشیمن و غذاخوری این آپارتمان در شهر کوریتیبا برزیل قرار دارد، تضاد دارند.

ردپایی مستطیل شکل و سطحی خشن دارد که هر دو در یک چهارپایه چوبی ژولیده که در پایه آن نشسته است بازتاب می‌یابند.

درباره آپارتمان کوریتیبا بیشتر بدانید›


اتاق نشیمن با دیوار آینه ای و ستون های دقیقاتاق نشیمن با دیوار آینه ای و ستون های دقیق
عکس سارا الیوت

ترایبکا لفت، ایالات متحده، توسط آندریا لئونگ

مناطق عمومی و خصوصی با یک دیوار نیمه آینه ای که در پشت مجموعه ای از سه ستون اصلی و پیچیده در این آپارتمان زیر شیروانی در منطقه ترایبکا نیویورک قرار گرفته است، مشخص شده اند.

ستون‌های آهنی به‌سبک کورنتی با شفت‌های شیاردار با سرستون‌های مجلل با برگ‌های آکانتوس مشخص می‌شوند. این سبک در معماری یونان و روم باستان رایج بود.

درباره ترایبکا لفت بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن با ستون سفید صاف در گوشهاتاق نشیمن با ستون سفید صاف در گوشه
عکس از فلیکس اسپلر و استودیو کودک

خانه میوز، انگلستان، توسط استودیو کودک

چهارتایی از ستون‌های صاف و مجسمه‌ای به‌طور یکپارچه در کنار پس‌زمینه‌ای از هنر دکو و اثاثیه مدرن اواسط قرن در قسمت نشیمن این خانه‌ی میو در منطقه مایفر لندن، با هم ترکیب می‌شوند.

READ  بیجوی جین کلبه بامبو و مبلمان سنگی را برای نمایشگاه پاریس ایجاد می کند

ستون های ضخیم و رنگ پریده هوای چشمگیر را به فضا می بخشد که برای استراحت و همچنین میزبانی، سرگرمی و غذاخوری طراحی شده است.

درباره خانه میوز بیشتر بدانید ›


فضای نشیمن با مبل منحنی و ستون های کاشی کاری شدهفضای نشیمن با مبل منحنی و ستون های کاشی کاری شده
عکس از ست کاپلان

Dumbo Loft، ایالات متحده، توسط Crystal Sinclair Designs

دیوارهای ساخته شده از پانل های شیشه ای از کف تا سقف و یک لوستر کریستالی مجلل حس لوکس بودن را در این آپارتمان بروکلین ایجاد می کند.

اتاق نشیمن توسط یک ستون ساختاری دو ارتفاع که نیمه پایینی آن با کاشی‌های عمودی صورتی کم‌رنگ پوشیده شده است، به زمین متصل شده است.

درباره دامبو لفت بیشتر بدانید ›


فضای نشیمن با آشپزخانه در گوشه و ستون سنگی در مرکزفضای نشیمن با آشپزخانه در گوشه و ستون سنگی در مرکز
عکس جوزف هویا

Can Santacilia، اسپانیا، توسط OHLAB

ستونی با محور سنگی و سرستون چوبی تزئین شده و رنگ آمیزی شده، نقطه کانونی این منطقه نشیمن در آپارتمانی در پالما د مایورکا توسط استودیوی محلی OHLAB است.

ستون باشکوه و سقف صندوقدار چشمگیر با آشپزخانه مدرن شیک تضاد دارند، اما با استفاده از سنگ در ستون و جزیره آشپزخانه متحد شده‌اند.

درباره Can Santacilia بیشتر بدانید ›


منطقه نشیمن در یک خانه چوبیمنطقه نشیمن در یک خانه چوبی
عکس از نائو تاکاهاشی

کازا نانو، ژاپن، توسط بوسکو سودی

این خانه ساده در توکیو دارای پایه های باریک ساخته شده از چوب است که بخشی از ساختار نمای ساختمان را تشکیل می دهد.

نشیمن های چوبی، میزها، کابینت ها و قفسه بندی ها یک طرح داخلی هماهنگ را ایجاد می کنند که هم توسط قاب چوبی اسکلتی ساختمان و هم یک راه پله آج باز غالب است.

درباره کاسا نانو بیشتر بدانید ›


گالری Vasto توسط Mesura داخلی آپارتمانگالری Vasto توسط Mesura داخلی آپارتمان
عکس سالوا لوپز

Casa Vasto، اسپانیا، توسط Mesura

این آپارتمان در بارسلونا (تصویر بالا و اصلی) با ستون‌هایی به رنگ سفید متعلق به قرن هجدهم پوشیده شده است که سقف طاق‌دار منحصربه‌فرد را به طبقه وسیع متصل می‌کند.

READ  زیرسیگاری گیاه آپارتمانی با نوستالژی نیمه قرن دود می کند

اثاثیه کم شیار تأکیدی افقی در فضای داخلی ایجاد می کند در حالی که ستون ها ریتمی از ستون های عمودی ایجاد می کنند که به میراث صنعتی ساختمان اشاره می کند.

درباره Casa Vasto بیشتر بدانید ›


خانه شهری بروتالیست چلسی توسط پرایسگورخانه شهری بروتالیست چلسی توسط پرایسگور
عکس از یوهان دهلین

خانه شهری Brutalist Chelsea، انگلستان، توسط Pricegore

استودیوی معماری پرایس‌گور مستقر در لندن، فضای داخلی این خانه شهری بی‌رحمانه را بازسازی کرد تا بتونی بودن آن را جشن بگیرد.

در فضای نشیمن رفیع و دو ارتفاع، ستونی استوانه‌ای شکل از کف تا سقف در مقابل پس‌زمینه‌ای که باغ سرسبز خانه ارائه می‌کند، کشیده شده است.

درباره خانه شهری Brutalist Chelsea بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی با چوب بریده‌ای بافتی، طرح‌های رنگارنگ طراحی داخلی و فضاهای داخلی معاصر است که ویژگی‌ای از خرابه‌های تاریخی موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید