از آنجایی که آجرهای شیشه ای در حال تجربه رنسانس دیگری هستند، آخرین لوک بوک ما دارای ده پروژه است که نشان می دهد چگونه سنگ تراشی لعاب می تواند هر فضای داخلی را روشن کند – حتی حمام ها و راهروهای تنگ.


همانطور که در آن دیده می شود، ابتدا در دهه 1930 اختراع و رایج شد خانه شیشه ای پیر شارو و ویلا Stenersen توسط معمار نروژی Arne Korsmoبلوک های شیشه ای در دهه های بعدی مد شدند و از مد افتادند.

آجرهای توخالی که به طور همزمان آشکار و مبهم می شوند، مورد علاقه معمار ژاپنی تادائو آندو بودند که از آنها برای تشکیل حیاط داخلی خانه خود استفاده کرد. خانه ایچیهارا و نمای خانه هوریوچی، هر دو در سال 1979 طراحی شده اند.

پس از اینکه آنها تا حد زیادی پس از دوران اوج دهه 1980 از بین رفتند، ما تعدادی از پروژه های داخلی اخیر را برای این لوک بوک گردآوری کرده ایم که این روند را احیا کرده است.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای خانه است. لوک‌بوک‌های قبلی دارای پسوند آشپزخانه، اتاق‌های نشیمن با پلان باز مدرن و فضای داخلی با درختان داخلی هستند.


رستوران Maido توسط Child Studio
بالا و بالاتر: عکاسی توسط فلیکس اسپلر است

Maido، انگلستان، توسط Child Studio

هنگامی که استودیوی چایلد یک اداره پست دهه 1960 در سنت جانز وود لندن را به یک رستوران سوشی تبدیل کرد، این عمل برای ادای احترام به خاستگاه مدرنیسم اواخر ساختمان آغاز شد.

این امر از طریق مخلوطی از پوشش‌های چوبی تیره گیلاس، سقف قفسه‌ای به رنگ آبی ملایم و دیواری نیمه‌دایره‌ای از بلوک‌های شیشه‌ای به دست می‌آید که در انحنای خود، یک صندلی طاقچه‌ای سخاوتمندانه با روکش چرمی را نیز در خود جای می‌دهد.

READ  خانواده نورپردازی چوب با یک نماد باستانی مقابله می کند

درباره Maido بیشتر بدانید ›


اتاق غذاخوری خانه شیشه ای نوری، ژاپن، توسط هیروشی ناکامورا و NAP
عکس از کوجی فوجی است

خانه شیشه ای نوری، ژاپن، توسط هیروشی ناکامورا و NAP

یک دیوار دو طبقه ساخته شده از 6000 آجر شیشه ای مخصوص ساخته شده، این خانه و حیاط کاشته شده آن را از خیابان های شلوغ مرکز شهر هیروشیما جدا می کند و سایه ها و انکسارهایی را بر فضاهای زندگی فراتر می افکند.

هم سالن و هم اتاق ناهار خوری آن از طریق درهای جیبی به طور کامل به باغ باز می شوند و به پارتیشن لعاب بلند این امکان را می دهند که مانند بخشی از فضای داخلی احساس شود.

درباره خانه شیشه ای نوری بیشتر بدانید ›


پلکان قرمز با دیوارهای بلوک شیشه ای در خانه مریلند اثر رمی کانولی-تیلور
عکس از جیمز رتیف است

خانه مریلند، بریتانیا، اثر رمی کانولی-تیلور

درج‌های لعاب‌دار به فیلتر کردن نور در این راه پله کوچک در خانه خود طراحی شده در لندن توسط بنیانگذار استودیو Remi CT، Remi Connolly-Taylor کمک می‌کنند.

از آجرهای شیشه‌ای نیز برای تشکیل نرده بالکن مجاور استفاده شده است که باعث ایجاد حریم خصوصی از بیرون بدون جلوگیری از جریان خورشید به دو اتاق خواب سفید روشن می‌شود.

درباره خانه مریلند بیشتر بدانید ›


آپارتمان با بلوک های شیشه ای در Buckle Street Studios توسط Grzywinski+Pons برای هتل های لاک
عکس توسط نیکلاس ورلی است

استودیو Buckle Street، انگلستان، توسط Grzywinski + Pons

نمای آجری شیشه‌ای با گوشه‌های شعاع‌دار طبقات بالای هتل Buckle Street Studios در شرق لندن را احاطه کرده است و ساختمان را مانند یک فانوس درخشان در شب جلوه می‌دهد.

استودیوی نیویورکی Grzywinski+Pons که هم نمای بیرونی و هم فضای داخلی را طراحی کرده است، این انحناها را در سوئیت‌های مهمان با معرفی مبلمان سفارشی با شعاع منطبق برای قرار دادن در آن گوشه‌های گرد جشن گرفت.

درباره Buckle Street Studio بیشتر بدانید ›


استودیو اندرو تروتر، فضای رویداد و پنت‌هاوس را در Lofts 10AM آتن طراحی کرد
عکس از سالوا لوپز است

10AM Lofts، یونان، توسط استودیو اندرو تروتر

برای ایجاد فضایی روشن و آفتابی در داخل این انبار تغییر یافته دهه 1970 در آتن، استودیو اندرو تروتر پنجره های جدیدی را در طبقه همکف قرار داد و تقریباً کل دیوار بتنی را با سنگ تراشی شیشه ای جایگزین کرد.

READ  زیبایی + تجربه همه چیز را برای طراح نیک اوزمبا تزریق می کند

این فضا که اکنون می‌تواند برای رویدادهای خصوصی در کنار یک پنت‌هاوس روی پشت‌بام اجاره شود، با اثاثیه‌ای قدیمی که نقطه مقابل محیط صنعتی دیگری را ارائه می‌کند، گرد شده است.

درباره Lofts 10AM بیشتر بدانید ›


اتاق دوش میکرو خانه شیشه ای، ویتنام، توسط ROOM+ Design & Build
عکس از ROOM+ Design & Build

خانه کوچک شیشه ای، ویتنام، توسط ROOM+ Design & Build

در این بازسازی که در فهرست نهایی جوایز Dezeen قرار گرفت، استودیوی معماری ویتنام ROOM+ Design & Build دیوارهای یک خانه کوچک در شهر هوشی مین را به طور کامل با آجرهای شیشه ای مات جایگزین کرد.

این حتی شامل حمام طبقه دوم نیز می شود که بدون قربانی کردن حریم خصوصی از فضایی تاریک و تنگ به یک پناهگاه آفتابگیر تبدیل شد.

درباره خانه میکرو گلس بلوک بیشتر بدانید ›


Spacial توسط Ivy Studio
عکس توسط Alex Lesage است

فضای کار مشترک فضایی، کانادا، توسط Ivy Studio

یک دیوار بلوک لعابدار، فضای عمومی این فضای کار مشترک در مونترال را از دفاتر خصوصی فراتر از آن جدا می‌کند، در حالی که همچنان به نور اجازه می‌دهد از شیشه‌های مشبک عبور کند.

تزئینات و اثاثیه در سرتاسر فضای داخلی تا حد زیادی در یک پالت خاکستری نگهداری می شوند، به جز چند آینه دایره ای بزرگ آبی و یک میز پذیرایی که با روی آنودایز شده اندود شده اند.

درباره Spacial Montreal بیشتر بدانید ›


گالری هنری شیشه ای دیامانت اثر جون موراتا
عکس از جون موراتا است

گالری هنر شیشه ای دیامانت، ژاپن، اثر جون موراتا

آجرهای شیشه‌ای با بافت‌ها و شفافیت‌های مختلف، از نوک تیز گرفته تا مات‌شده، انکسارهای درخشانی را در این نمایشگاه عتیقه‌جات توسط معمار ژاپنی جون موراتا ریخته‌اند تا این تصور را ایجاد کنند که نور از طریق آب فیلتر می‌شود.

READ  Boulder Teardrop Camper یک سوپرشارژر برقی روی چرخ است

فراتر از دیوار برجسته، فضای داخلی کم مبله است و یکی از صندلی های کلاسیک بارسلون لودویگ میس ون در روه را در خود جای داده است و نه چیزهای دیگر به منظور ایجاد فضایی برای ویترین های موقت محصولات.

درباره گالری هنری دیامانت گلس بیشتر بدانید ›


سوسک ها دیوارها و سقف بار J Boroski در شانگهای را توسط Atelier XY می پوشانند
عکس توسط Schran Images و Hu Yanyun است

جی بوروسکی، چین، توسط آتلیه XY

این نوار در محله فرانسوی سابق شانگهای برای منعکس کننده شیفتگی مالک به حشرات طراحی شده است و توسط یک دیوار لعاب دو نیم شده است.

این نوار اصلی را از یک سالن استراحت صمیمی با صندلی‌های راحت و کم ارتفاع جدا می‌کند و به افراد خوش‌گذران طاقچه‌ای را برای استراحت نوشیدنی‌های خود ارائه می‌دهد. برای طراحی داخلی غیرمعمول، مجموعه ای از 42 رتیل سیاه تایلندی حفظ شده را در مکعب های رزین نورانی به نمایش می گذارد.

درباره جی بوروسکی بیشتر بدانید ›


دفتر Vizor توسط Studio11
عکس توسط دیمیتری تسیرنشیکوف است

دفتر Vizor، بلاروس، توسط Studio 11

استودیو 11 جزئیات طراحی سنتی دوران شوروی را برای دفتر شرکت بازی سازی Vizor در مینسک بازتفسیر کرد و تابلوهایی را که از ایستگاه های زیرزمینی دهه 1970 و 1980 شهر در کنار پالت رنگی قرمز تیره و کاشی های کف هندسی یادآور ساختمان های عمومی آن دوران است، در خود جای داد.

همین موضوع دوباره در دیوار بلوک‌های شیشه‌ای ظاهر می‌شود، که در محل کار زیر ردیفی از سرخس‌های آویزان راه می‌افتد.

درباره دفتر Vizor بیشتر بدانید ›

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که ضمیمه‌های آشپزخانه، اتاق‌های نشیمن با پلان باز مدرن و فضای داخلی با درختان داخلی را به نمایش می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید