جدیدترین لوک‌بوک ما دارای فضای داخلی با طعم یکپارچه‌سازی با رنگ‌های پاستلی غریب و طرح‌های متقارن است که در فیلم‌های وس ​​اندرسون، فیلمساز آمریکایی وجود دارد.


به عنوان آخرین فیلم اندرسون، اعزام فرانسویدر سینماها، نگاهی می اندازیم به این که چگونه زیبایی شناسی متمایز او بر پروژه های داخلی از استکهلم تا ملبورن تأثیر گذاشته است.

اینها شامل یک کافه زرد کم رنگ، یک جواهر فروشی شبیه استخر و یک رستوران رنگارنگ، و همچنین یک بار در Fondazione Prada میلان است که توسط خود اندرسون طراحی شده است.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با سرسره‌های بازیگوش، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند، فضای داخلی شیک از تخته سه لا و فضای داخلی با صندلی‌های پنجره است.


WeWork Weihai Lu توسط Linehouse

WeWork Weihai، چین، توسط Linehouse

یک کارخانه سابق تریاک به یک فضای 5500 متر مربعی WeWork در Weihai تبدیل شد که توسط استودیوی محلی Linehouse طراحی شده بود. طراحی این استودیو “عظمت ساختمان را جشن می گرفت و احساس یک هتل بزرگ را در بر می گرفت.”

رنگ‌های روشنی که برای راه‌پله‌ها استفاده می‌شود، با دیوارهای آجری که قبلاً متروکه بودند، تضاد دارند و ترکیبی بین گذشته و حال ایجاد می‌کنند که طرفداران فیلم اندرسون با آن آشنا هستند.

درباره WeWork Weihai بیشتر بدانید ›


صندلی ها و میزهای سفارشی زرد رنگ در کافه با الهام از وس اندرسون

کافه Banacado، سوئد، توسط ASKA

رنگ زرد موزی کم رنگ این کافه صبحانه استکهلم را تزئین می کند که برای تداعی بارها و کافه های آفتابگیر در آب و هوای جنوبی طراحی شده است.

لمس‌های نوستالژیک مانند دستگاه پخش وینیل و دیوار صورتی پوشیده شده با عکس‌های پولاروید، حس یکپارچه‌سازی با کیفیت عالی را می‌افزایند، در حالی که طاق‌های تزئینی به طراحی اواخر قرن نوزدهم هتل بزرگ بوداپست در فیلم همنام اندرسون اشاره می‌کنند.

READ  استودیو ووک رستوران پیتزا را برای یادآوری خلیج های سنگی ساردینیا طراحی می کند

درباره کافه باناکادو بیشتر بدانید ›


فضای داخلی جواهر فروشی کاشی کاری آبی که توسط وس اندرسون اطلاع رسانی شده است

فروشگاه Gavello، یونان، توسط سنت آتن

این بوتیک جواهرات در جزیره یونانی میکونوس دارای کاشی های آبی روشن، کمد و نردبان استخر است. طراحی رنگارنگ آن توسط Saint of Athens و Dive Architects ایجاد شده است تا شبیه یک “استخر شنای لوکس دهه 1960” باشد.

نیکوس پالئولوگوس، بنیانگذار سنت آتن، به Dezeen گفت: «آبی ملایم، رنگی که یادآور تجمل استخرهای شهری دهه 1960 است، مبلمان ساخته شده از فلز، عناصر قدیمی و نمایشگرهای آبی سفارشی تراززو، دنیایی سبک و در عین حال مدرن و وس اندرسون را تشکیل می دهند.

درباره فروشگاه Gavello بیشتر بدانید ›


هتل پالاس، هلسینکی

رستوران هتل پالاس فنلاند توسط Note Design Studio

چیزی بسیار سینمایی در فضای داخلی رویایی یکپارچهسازی با سیستمعامل رستوران هتل پالاس در بندر هلسینکی وجود دارد.

این استودیو طراحی سوئدی نوت دیزاین استودیو بازسازی کرده است و دارای طرحی با خط ساج و رنگ‌های صورتی ملایم است که به طراحی مدرنیستی دهه 1950 آن احترام می‌گذارد.

این هتل که به موقع برای بازی های المپیک تابستانی هلسینکی در سال 1952 افتتاح شد، خود شبیه یک کشتی اقیانوس پیما است و دارای تابلوهای نئون زرد متمایز است.

درباره رستوران هتل پالاس بیشتر بدانید ›


بار لوس اثر وس اندرسون

بار لوس، ایتالیا، اثر وس اندرسون

زمانی که اندرسون خود توانست بار لوس را در Fondazione Prada طراحی شده توسط OMA در میلان طراحی کند، از فضای کافه های میلانی دهه 1950 و 1960 استفاده کرد.

فضای به دست آمده دارای مبلمان فرمیکا با روکش های رنگارنگ، کف ترازو صورتی و سقف طاقدار با کاغذ دیواری طرح دار است.

READ  Tekla Evelina Severin "Color Vibes" ضد رنگ را حذف می کند

دو دستگاه پین ​​بال دارای شخصیت هایی از فیلم کوتاه اندرسون The Life Aquatic و Castello Cavalcanti هستند که او برای پرادا کارگردانی کرد.

درباره بار لوس بیشتر بدانید ›


وکس جانسون اثر فرانک لوید رایت

دفتر مرکزی جانسون وکس، ایالات متحده، اثر فرانک لوید رایت

طراحی معمار نمادین فرانک لوید رایت در دهه 1930 برای دفتر مرکزی جانسون وکس در راسین، ویسکانسین، مستقیماً از یکی از فیلم های اندرسون به نظر می رسد.

کابینت‌های بایگانی و ردیف‌هایی از فضاهای کاری که به‌طور متقارن قرار گرفته‌اند، با ستون‌های عجیب و غریب به شکل قارچ کنار می‌روند. حتی نام فضای اداری اصلی – The Great Room – دارای یک حلقه سینمایی است.

درباره دفتر مرکزی جانسون وکس بیشتر بدانید ›


کافه بوداپست توسط استودیو بیاسول

کافه بوداپست، استرالیا، توسط Biasol

نه هتل بزرگ بوداپست، بلکه کافه بوداپست، این غذاخوری ملبورن که توسط Biasol طراحی شده است، دارای نقوش معماری مانند پله های تزئینی شیک بر روی دیوار و طاقچه های قوسی است.

رنگ‌های سفالی تیره و نارنجی با رنگ‌های شنی و بژ تضاد دارند، در حالی که صندلی‌های کلاسیک چوب خمیده فرهنگ کافه‌های اروپایی را در دوره بین‌جنگ تداعی می‌کنند.

درباره کافه بوداپست بیشتر بدانید ›


کارخانه کوادرات توسط Alastair Philip Wiper

کارخانه نساجی کوادرات، انگلستان، عکاسی توسط Alastair Philip Wiper

زیبایی روزمرگی در عکس‌های عکاس بریتانیایی Alastair Philip Wiper از کارخانه Wooltex در یورکشایر آشکار می‌شود که بخشی از آن متعلق به تولیدکننده پارچه دانمارکی Kvadrat است.

رنگ‌های صورتی و زرد نخ به یک ماشین بافندگی فیروزه‌ای روشن و ساختار تکراری چیدمان، ناخواسته کارخانه را بسیار اندرسونی نشان می‌دهد.

درباره کارخانه نساجی کوادرات بیشتر بدانید ›


دکوراسیون داخلی به سبک وس اندرسون توسط Masquespacio Milan

Bun، ایتالیا، توسط Masquespacio

READ  مهمان‌خانه پورتوریکو دارای فضای داخلی سبک مدرن است

فضای داخلی همبرگر مشترک میلانی Bun توسط استودیوی اسپانیایی Masquespacio طراحی شده است تا رنگ‌های آغشته به آن داشته باشد، با یک ناحیه سبز گلابی متضاد با رنگ یاسی که در نیمی از رستوران استفاده شده است.

فضای ناهارخوری کاملاً سبز است و دارای طاق‌های تزئینی و لامپ‌های کلاسیک گوی سفید است که با چهارپایه‌های گرد و تکیه‌گاه‌های صندلی رستوران همخوانی دارد.

درباره Bun بیشتر بدانید ›


فضای داخلی Calistoga Motor Lodge

Calistoga Motor Lodge، ایالات متحده، توسط AvroKO

این فقط نام خانه مدرن Calistoga Motor Lodge در اواسط قرن در دره Napa در کالیفرنیا نیست که شبیه مکانی در یکی از فیلم های اندرسون است. فضای داخلی بیش از آن مطابقت دارد.

حمام دارای چندین وان پنجه ای است که به صورت منظم روی یک کف کاشی قرار گرفته اند. کاشی‌های آبی کم‌رنگ دیوارها را می‌پوشانند و دو پارو که به دیوار تکیه داده‌اند، زیبایی‌شناسی نیوانگلند فیلم «پادشاهی طلوع ماه» محصول 2012 فیلمساز را تداعی می‌کند.

درباره Calistoga Motor Lodge بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام‌گیری بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی نگاه کنید که صندلی‌های پنجره، فضای داخلی تخته سه لا و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید