با نزدیک شدن به هالووین، جدیدترین لوک بوک ما 10 فضای داخلی تاریک چشمگیر را از بایگانی Dezeen برجسته می کند، از جمله یک رستوران با دیوارهای سیمانی و یک کلوپ شبانه گوتیک.


این ده پروژه هر کدام از رنگ های تیره و نور کم برای ایجاد فضایی جذاب استفاده می کنند.

در حالی که در برخی موارد – مانند یک کلوپ شبانه – پالت رنگ تیره با عملکرد فضا مطابقت دارد، پروژه‌های دیگر رنگ‌های تک رنگ را برای به حداقل رساندن حواس‌پرتی بصری یا متمایز شدن از رقبای رنگ‌های اشباع‌شده انتخاب کردند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند، خانه‌هایی با سرسره‌های بازیگوش، و فضای داخلی با صندلی‌های پنجره است.


رستوران Voisin Organique توسط Various Associates

Voisin Organique، چین، توسط Various Associates

سقف های غاردار و نور کم برای ایجاد یک محیط تاریک و بد خلق در این رستوران مزرعه تا میز در شنژن استفاده شده است. همکاران مختلف.

این استودیو از ویژگی‌های سایه‌دار فضا برای خلق تجربه‌ای استفاده کرد که هدف آن تقلید از «سرگردانی در یک دره» است.

سطوح با یک فویل مات پوشانده شده بود که فقط نور را به میزان کم منعکس می کرد، که در سراسر رستوران به قدری استفاده می شد. فقط یک مشت نورافکن به سقف اضافه شد.

درباره Voisin Organique بیشتر بدانید ›


آپارتمان Shibuya 201,202 توسط OgawaArchitects

آپارتمان شیبویا، ژاپن، توسط معماران هیرویوکی اوگاوا

معماران هیرویوکی اوگاوا دو آپارتمان را در توکیو بازسازی کردند و یکی از آنها را با پالت موادی از گچ تیره، بتون و فرش خاکستری بازسازی کردند.

READ  اگنس به طرز وحشیانه ای در مورد الهامات معماری خود صادق است

دیوارها و سقف های Airbnb آپارتمان با گچ تیره پوشیده شده بود که توسط یک پنجره بزرگ تمام قد روشن می شود. وسایل بتنی تیره همسان به فضای نشیمن اضافه شد، از جمله یک جزیره آشپزخانه و نوار.

درباره آپارتمان شیبویا بیشتر بدانید ›


خانه H در تایوان توسط KC Design Studio طراحی شده است

House H، تایوان، توسط KC Design Studio

استودیوی طراحی KC از یک پالت خاکستری برای بازسازی این آپارتمان غار مانند در تایپه استفاده کرد.

یک راه پله گوشه دار در امتداد دیوارهای گچ بری بافتی زیرزمین، زیر پنجره بزرگی که دو طبقه آپارتمان را به هم متصل می کند، تا می شود و بالا می رود. کابینت ها و وسایل به رنگ تخته سنگی رنگ آمیزی شده بودند تا جلوه تیره فضا را بیشتر کنند.

درباره خانه H بیشتر بدانید ›


کلوپ شبانه پناهگاه B018 توسط برنارد خوری بازسازی شده است

B018، لبنان، اثر برنارد خوری

برنارد خوری، معمار لبنانی، فضای داخلی تاریک کلوپ شبانه B018 در بیروت را به گونه ای طراحی کرد که حسی گوتیک داشته باشد. هم به معماری مذهبی و هم به کشتارگاه ها اشاره دارد.

فضای داخلی با سنگ جامد شامل دیوارها، کف، سقف و مبلمان ساخته شده است. صندلی‌های محراب مانند با منقل‌های حکاکی‌شده که نگاهی اجمالی به غرفه‌های همسایه دارند، به فضا اضافه شد.

درباره B018 بیشتر بدانید ›


The Krane، کپنهاگ، دانمارک، توسط Arcgency Resource Conscious Architecture

کران، دانمارک، توسط Arcgency

یک جرثقیل زغال سنگ صنعتی در اسکله کپنهاگ توسط Arcgency به یک خلوتگاه لوکس با فضای داخلی سیاه بازسازی شد.

این فضا دارای فضای داخلی کاملا مشکی با مبلمان داخلی و سفارشی ساخته شده از چرم، چوب، سنگ و فولاد است. استودیو دیوارها، کف و سقف فضا را با پانل های چوبی که به رنگ مشکی رنگ آمیزی شده بودند پوشاند.

READ  هی طی 3 روز طراحی از Hay House 2.0 بازسازی شده رونمایی کرد

این استودیو توضیح داد: “مشکی نقش اساسی در خاموش کردن و به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌های بصری ایفا می‌کند، بنابراین مردم احساس می‌کنند تقریباً در فضای داخلی احاطه شده‌اند.”

درباره The Krane بیشتر بدانید ›


نمایشگاه رنگ فیوژن دانیلو توسط JG Phoenix طراحی شده است

نمایشگاه دانیلو، چین، توسط JG Phoenix

نمایشگاه رنگ Danilo توسط JG Phoenix واقع در شانتو، چین، از فلسفه باستانی یین و یانگ مطلع شد.

راهروهای طاقدار قرمز رنگ و خاموش با فضاهای تاریک غار مانند از طریق دهانه های مدور در دیوارها به هم متصل می شوند. مبلمانی با شکل جسورانه در جلوی دیوارهای بافت قرار داده شد تا فرم منحنی فضا را همراهی کند.

درباره نمایشگاه دانیلو بیشتر بدانید ›


IN 2 توسط ژان ورویل

IN 2, Canada توسط ژان ورویل

معمار کانادایی ژان ورویل، فضای داخلی یک کلبه دهه 1950 را به خانه ای تک رنگ تبدیل کرد که از ویژگی ها، وسایل و تزئینات اصلی خود بی بهره بود.

در جاهایی، اتاق ها با رنگ سیاه پوشیده شده بودند. آشپزخانه دارای یک فضای داخلی کاملا مشکی با دیوارها، سقف ها، کابینت ها و وسایل حذف شده از رنگ است. پنجره هایی که به باغ نگاه می کنند، فضای داخلی را با رنگ سبز روشن می کند.

درباره IN 2 بیشتر بدانید ›


خانه تراس، ژاپن، اثر آتلیه لوک

استودیوی معماری ژاپنی-استرالیایی Atelier Luke این خانه را در کیوتو بازسازی کرد و آن را به عناصر ساختاری خود بازگرداند تا پرتوهای پنهان قبلی را برجسته کند.

استودیو سطح بالایی خانه و ساختار چوبی داخلی و سقف را سیاه رنگ کرد تا “یک فضای خالی از سایه ها” ایجاد کند.

اسکلت رنگ‌آمیزی سیاه‌پوست تا کف‌های بتنی ریخته‌شده امتداد می‌یابد و حجم سرو گرمی را در مرکز فضا برجسته می‌کند که شامل حمام، آشپزخانه و فضای خواب بلند است.

READ  سارا حمام جلویش را تخلیه کرد! در اینجا 4 طرح عجیب و غریبی که او در نظر گرفته است

درباره خانه تراس بیشتر بدانید ›


رستوران گربه خوش شانس توسط AfroditiKrassa

رستوران گربه خوش شانس، انگلستان، توسط AfroditiKrassa

AfroditKrassa فضای داخلی این رستوران در لندن را با رنگ‌های بد خلق پوشانده است تا آن را از زیبایی‌شناسی اینستاگرامی اشباع شده از رنگ بسیاری از رستوران‌های دیگر جدا کند.

استودیو برای اطلاع از طراحی به کافه‌های جاز زیرزمینی ژاپن نگاه کرد و از کفپوش‌های چوبی پارکت، سقف سیاه‌رنگ، بامبو رنگ‌شده سیاه و صفحه‌های کتانی مشکی استفاده کرد.

درباره رستوران گربه لاکی بیشتر بدانید ›


سالن Sociedad توسط Communal

Salón Sociedad، ایالات متحده، توسط Communal و OTRA Arquitectura

استودیوهای مکزیکی Communal و OTRA Arquitectura یک پالت تاریک و روستایی به فضای داخلی Salón Sociedad در مونتری اضافه کردند.

نور کم از طریق صفحات شیشه‌ای مات که بین طاق‌های آجری طاق‌دار قرار گرفته‌اند، فضا را فیلتر می‌کند. در قسمت پشتی فضا، طاق ها با بتن پر شده و با پوشش چوبی تیره پوشیده شده است.

درباره Salón Sociedad بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند، صندلی‌های پنجره، فضای داخلی تخته سه لا و حمام‌های مرمر را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید