از یک خانه لاغر در برزیل گرفته تا یک جفت اقامتگاه صنعتی در انگلستان، جدیدترین لوک‌بوک ما 10 دکوراسیون داخلی خانه را گردآوری می‌کند که لامسه‌سازی بلوک‌های بتنی را جشن می‌گیرد.


بلوک‌کاری که معمولاً در پشت تخته گچ پنهان می‌شود، شکل متداولی از ساختمان‌های بنایی است که از بلوک‌های بتنی درشت برای ایجاد دیوارهای باربر یا غیر باربر استفاده می‌کند.

با این حال، بسیاری از طراحان از سرتاسر جهان ترجیح می‌دهند به جای آن، بلوک‌ها را در معرض دید قرار دهند، فضای داخلی لمسی و پس‌زمینه‌های مینیمالیستی را برای دارایی‌های مالکان ایجاد کنند، در حالی که هزینه‌ها و زمان ساخت را کاهش می‌دهند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با آجرکاری‌های نمایان، رستوران‌های با بافت سنگین و فضای داخلی تاریک و بد خلق است.


دیوارهای بلوکی در داخل خانه کوه کوت-تا در استرالیا
عکس از تام راس است

خانه Mt Coot-Tha، استرالیا، اثر نیلسن جنکینز

دیوارهای بلوکی بلند خانه Mt Coot-Tha در بریزبن توسط نیلسن جنکینز طراحی شده است تا از خانه در برابر آتش سوزی محافظت کند.

در داخل، بخش هایی از بلوک بدون پوشش باقی مانده است که با دیوارهای سفید و مبلمان چوبی تکمیل شده است. در قسمت ناهار خوری، یک پس‌زمینه مینیمالیستی برای یک میز چوبی باریک و سه صندلی مشکی Wishbone طراحی شده توسط Hans J Wegner شکل می‌گیرد.

درباره Mt Coot-Tha House بیشتر بدانید ›


نمای داخلی بلوک‌های نمایان شده خانه ماراکانا
عکس توسط پدرو کوک است

خانه ماراکانا، برزیل، توسط Terra e Tuma

بلوک‌های بتنی اکسپوز به زیبایی صنعتی خانه ماراکانا کمک می‌کنند که استودیوی معماری برزیلی Terra e Tuma برای خانواده کارگردانش در سائوپائولو ساخته است.

READ  هی طی 3 روز طراحی از Hay House 2.0 بازسازی شده رونمایی کرد

استحکام بلوک‌بندی که در سرتاسر آن دیده می‌شود، با گستره‌های بزرگی از شیشه و مبلمان چوبی، در کنار گیاهان داخلی و راه پله‌های باریک با بنرهای فلزی کنار هم قرار گرفته است.

درباره خانه ماراکانا بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن با دیوارهای بتنی و سقف
عکس از آمیت جرون است

خانه برهنه، اسرائیل، توسط معماران Jacobs-Yaniv

پنجره‌های آجری بر روی سنگ‌تراشی بتنی در خانه برهنه، که بنیانگذاران معمار جاکوبز-یانیو، تامار جاکوبز و اوشری یانیو برای خود در ساحل هرتزلیا ساخته‌اند، قرار دارند.

بلوک ها به صورت داخلی آشکار می شوند تا تداومی بین داخل و خارج ایجاد شود، جایی که بلوک ها نیز در معرض دید قرار می گیرند. این ماده نیز به نگهداری کمی نیاز دارد.

درباره خانه برهنه بیشتر بدانید ›


آشپزخانه با دیوارهای بلوک رنگی
عکس توسط Ståle Eriksen است

King’s Grove، انگلستان، اثر الجواد پایک

بلوک‌های عاج‌رنگ در مرکز توجه این پسوند خانه پکهام است که استودیو الجواد پایک با بودجه محدودی برای برادر هم بنیان‌گذارش طراحی کرده است.

بلوک‌های رنگ‌دانه‌شده، که نمای بیرونی خانه را نیز می‌پوشانند، به‌عنوان یک ماده قوی و مقرون به صرفه انتخاب شدند. آنها با ملات فلاش منطبق نصب شده اند و با جزئیات بلوط با روغن سفید و کف های بتنی جلا داده شده اند.

درباره King’s Grove بیشتر بدانید ›


آشپزخانه با دیوارهای بلوک و سقف چوبی
عکس از جیمز بریتانیا است

Catching Sun House، انگلستان، توسط Studioshaw

روکش تخته‌های الواری نقطه مقابلی برای پایه بلوک‌های خانه ی خورشیدی است که معمار لندنی استودیو شاو آن را برای یک محل پر کردن مخفی در والتامستو طراحی کرده است.

بلوک‌های بتنی که با ملات سفید روشن به هم متصل شده‌اند، هم در داخل و هم در خارج از خانه برای نمای صنعتی در معرض دید قرار گرفته‌اند. آنها با ملات سفید، سقف های چوبی و مبلمان رنگارنگ از جمله پنج صندلی جانبی DSR توسط چارلز و ری ایمز روشن شده اند.

READ  محدوده های بتنی رادیکال کازا تو، پورتو اسکوندیدو

درباره خانه آفتاب گرفتن بیشتر بدانید ›


خانه با دیوارهای بنایی بتنی
عکس توسط پدرو کوک است

ویلا ماتیلد، برزیل، اثر Terra e Tuma

استودیوی برزیلی Terra e Tuma ساختار بلوک‌بندی ویلا ماتیلد را نشان داد، خانه‌ای لاغر که برای یک زن مسن ساکن سائوپائولو طراحی شده است.

بلوک های سنگ تراشی به استودیو این امکان را می دهد تا با بودجه ای سخت کار کند و خانه را به سرعت بسازد. نمایان شدن بلوک‌ها همچنین به فضای داخلی که به عمد ساده و با اثاثیه کمی برای تحرک محدود صاحب آن ساده نگه داشته شده است، می‌افزاید.

درباره ویلا ماتیلد بیشتر بدانید ›


راه پله با دیوارهای بلوک سیمانی
عکس از تام کالر است

ساخت دوقلو، انگلستان، توسط CODA Bespoke

بلوک‌های بدون پوشش در سرتاسر این جفت خانه که CODA Bespoke برای برادران دوقلو در محل یک آسیاب ذرت قدیمی در شفیلد طراحی کرده است.

این دو خانه دارای چیدمان های منحصر به فردی هستند اما با زیبایی صنعتی خود که با استفاده از پالت مصالح بلوک های بتنی، تخته سه لا و فولاد به دست آمده است، متحد شده اند. این مواد در حالی که نگهداری پایینی دارند، به عنوان نشانه ای برای میراث صنعتی سایت انتخاب شدند.

درباره ساخت دوقلو بیشتر بدانید ›


آشپزخانه با کابینت های بلوک
عکس از اریک بوسیچ است

خانه K، ژاپن، توسط TANK

در خانه K در توکیو، استودیوی معماری ژاپنی TANK از بلوک‌های بتنی برای ساخت مجموعه‌ای از آشپزخانه‌ها و واحدهای ذخیره‌سازی سفارشی استفاده کرد که مطابق با “سلیقه وحشیانه” مشتری خود باشد.

در قسمت های دیگر آپارتمان، از بلوک ها برای ساخت دیوارهای جداکننده کم استفاده شده است. در کنار پرده های شفاف، این پارتیشن ها مرزهای بین اتاق ها را بدون کوتاه کردن فضا مشخص می کنند.

READ  ده اتاق آشپزخانه و غذاخوری ترکیبی زیبا و کاربردی

درباره House K بیشتر بدانید


شومینه بلوک
عکس توسط شانتانو استاریک است

K&T’s Place، استرالیا، اثر نیلسن جنکینز

ترکیبی از چوب تصفیه نشده و سنگ تراشی بتنی لخت مشخصه این پسوند کلبه ای است که نیلسن جنکینز برای یک هنرمند و مدیر گالری هنری در بریزبن طراحی کرده است.

در حالی که پالت مواد توسط بودجه محدود مشتری دیکته می شد، بافت بلوک به ایجاد قسمت مرکزی افزونه کمک کرد – شومینه ای که از مرکز آن بالا می رود و از سقف سوراخ می کند.

درباره K&T’s Place بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن با دیوارهای بتونی
عکس توسط آماندا کرک پاتریک است

خانه Catskills، ایالات متحده، توسط J_spy

بلوک‌های بدون پوشش تیره که با ملات سفید روشن ساخته شده‌اند، زمین زیرین یکپارچه خانه Catskills، یک خانه تعطیلات خانوادگی در ایالت نیویورک را تشکیل می‌دهد.

استودیوی معماری J_spy تأثیر بصری بتن را در داخل با شکستن آن با پنجره‌های بزرگی که محیط بوکولیکی آن را قاب می‌کنند و معرفی پیچ‌های رنگی با هنر و مبلمان کاهش داد.

درباره Catskills House بیشتر بدانید ›

تصویر اصلی فیلم Catching Sun House اثر جیمز بریتانیا است.

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که کتابخانه‌های خانگی، اتاق‌های شیکر و دکوراسیون داخلی شیک از تخته سه لا را به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید