با ادامه روند دور از زندگی با برنامه های باز ، آخرین نگاه ما بر 10 فضای داخلی با برنامه های شکسته تمرکز می کند که نشان می دهد چگونه می توان به حریم خصوصی بیشتری در خانه دست یافت.


یک طرح شکسته داخلی است که به مناطق مختلف تقسیم شده است تا فعالیتها و سطوح مختلف حریم خصوصی را پوشش دهد ، بدون اینکه به اتاقهای جداگانه تقسیم شود.

این امر معمولاً با استفاده از پارتیشن های دائمی یا نیمه باز به دست می آید ، اما گاهی اوقات می توان از مبلمان با چیدمان هوشمندانه مانند قفسه های کتاب ، سطوح مختلف کف یا سطوح تقسیم شده برای ایجاد جلوه استفاده کرد.

این جدیدترین نسخه از سری Dezeen Lookbooks است که الهام بخش بصری برای خانه است. دفترچه های نگاه قبلی به تبدیل اتاق زیر شیروانی مسکونی ، نیم طبقه ها و اتاق نشیمن اسکاندی می اندازد.


آشپزخانه ای با پارتیشن چوبی

جعبه میوه ، انگلستان ، توسط معماران Nimtim

پارتیشن های سازگار و نیمه باز ساخته شده از تخته سه لا و چوب نرم چوبی طبقه همکف این شهرک شهر لندن را که اخیراً توسط معماران نیمتیم بازسازی شده است ، می شکند.

هر پارتیشن غیر ساختاری است و در حال حاضر برای متمایز کردن آشپزخانه ، ناهارخوری و نشیمن قرار گرفته است. با این حال ، آنها برای افزایش حریم خصوصی یا بسته شدن به حداکثر نیاز به فضای آزاد بسته به نیازهای آینده خانواده ، پر می شوند.

درباره جعبه میوه بیشتر بدانید


آپارتمانی تقسیم بر کابینت

کوین ، هنگ کنگ ، توسط JAAK

استودیو داخلی JAAK هنگام تعمیر اساسی این آپارتمان هنگ کنگ در تلاش برای ایجاد یک فضای زندگی روشن و انعطاف پذیر ، دیوارها را با کابینت سفارشی جایگزین کرد.

READ  The Link Up: سرم چشم جدید مورد علاقه Em، ابزار برس مو جادویی 8 دلاری Jess، و کتاب طراحی که ما بی صبرانه منتظریم تا به دستمان برسد

اتاق خواب ، که از دو پله به آن دسترسی دارد ، در پشت میز تحریر با صندلی نورمن کپنهاگ قرار گرفته است تا حریم خصوصی را ارائه دهد. تنها فضای کاملا بسته حمام است که توسط یک در مخفی پنهان شده است.

درباره کوین بیشتر بدانید


یک آپارتمان تقسیم شده با پرده

آپارتمان در سنت آندره ، اسپانیا ، توسط اوریول گارسیا

یک طبقه هم سطح ، قفسه های کتاب و پرده های سفید به تعریف مناطق مختلف در این آپارتمان 45 متر مربعی کمک می کند که توسط معمار اوریول گارسیا به عنوان خانه خود دوباره طراحی شده است.

پرده ها و قفسه های کتاب منطقه خواب و استحمام را از فضایی که برای آشپزی و استراحت استفاده می شود جدا می کند. در یک انتهای سالن ، یک گام کوچک و تغییر پوشش کف برای ایجاد یک اتاق آفتاب خلوت استفاده شده است.

درباره آپارتمان در Sant Andreu بیشتر بدانید


نازک کاری قفسه باز

Knightsbridge Mews ، انگلستان ، توسط Echlin

اچلین این خانه لندنی را با مجموعه ای از طرح بندی های هوشمندانه ، از جمله سطح زیرزمین که دارای یک قسمت نشسته نشسته است ، برای اطمینان از ارتباط فضاها اما جدا از نظر بصری ، بازسازی کرد.

در طبقه همکف ، قفسه بندی سفارشی محل مطالعه و نشیمن را از اتاق ناهارخوری جدا کرده است که دارای صندلی عصا و ضیافت است.

درباره Knightsbridge Mews بیشتر بدانید


نازک کاری قفسه باز

کارگاه معماری ، روسیه ، توسط Ruetemple

پارتیشن تخته سه لا از کف تا سقف با قفسه های داخلی باعث ایجاد مناطق متمایز کار و استراحت در داخل این استودیو هنری می شود که در گاراژ خانه ای در مسکو قرار دارد.

ساختار چوبی همچنین دارای یک میز تحریر ، یک مبل بزرگ L شکل با روکش خاکستری و مجموعه ای از پله ها است که به سکوی خواب معلق با نرده های طناب صعود می کند.

READ  10 پست برتری که در سال 2023 بیشترین زمان را برای خواندن آنها صرف کردید (اسپویلر: خیلی ها شخصی هستند!)

درباره کارگاه معمار بیشتر بدانید


یک اتاق نشیمن سفید با پارتیشن مرمر

پنت هاوس آنتورپ ، بلژیک ، توسط معماران De Meester Vliegen

تخته سنگی دو تنی از سنگ مرمر که بین سقف و شومینه فولادی چسبانده شده است ، به ایجاد طرح شکسته این پنت هاوس در ساختمانی در دهه 1960 در آنتورپ کمک می کند.

سنگ مرمر پشت سر هم کار می کند و حجم زیادی پشت آن قرار دارد که روکش گردویی پوشیده است و دارای اتاقهای کاربردی است تا قسمت های نشیمن خانه را به یک سالن ، اتاق خواب ، اتاق غذاخوری و دفتر تقسیم کند.

درباره پنت هاوس آنتورپ بیشتر بدانید


آشپزخانه ای با پارتیشن شیشه ای

خانه میدان موزه ، اسپانیا ، توسط پائوزارک

طرح بندی این آپارتمان در بیلبائو با استفاده از تیرهای بتنی اصلی آن که توسط استودیوی اسپانیایی Pauzarq در حین بازسازی کشف شده بود ، هدایت می شد.

در یک اتاق ، یک پارتیشن شیشه ای با قاب چوبی به شکل U دور یک میز ناهار خوری پیچیده است تا آن را از آشپزخانه پشت آن متمایز کند. هدف این بود که آشپزخانه را ببندیم در حالی که هنوز اجازه می دهیم نور وارد فضا شود.

درباره خانه میدان موزه بیشتر بدانید


پنت هاوس شکسته از پارتیشن های چوبی

پنت هاوس BV ، بلژیک ، توسط استودیو Adjo

عناصر چوبی بزرگی که از کف تا سقف را پوشش می دهند برای سازماندهی مجدد این پنت هاوس با طرح باز در هاسلت به فضاهای کاربردی تر استفاده شد.

این عناصر که از روکش چوب گیلاس ساخته شده اند ، به شکل کابینت آشپزخانه ، کمد و قفسه های کتاب در می آیند. چیدمان آنها همچنین به حداکثر رساندن نور از دیوارهای لعاب دار که در اطراف نمای آپارتمان پیچیده شده است ، کمک می کند.

READ  Naturehumaine آپارتمان دهه 1920 را با تزئینات امروزی احیا می کند

درباره Penthouse BV بیشتر بدانید


یک اتاق غذاخوری با دیوار سفید

House CT ، ایتالیا ، توسط Pietro Airoldi Studio

هنگام بازسازی این آپارتمان در سیسیل ، معمار Pietro Airoldi Studio تمام پارتیشن های آن را برای حداکثر نور برداشته است. با این حال ، برای تعریف فضای داخلی آن به صورت منطقه ای ، کابینت سفارشی معرفی شده است.

فضای اصلی زندگی آپارتمان از قسمت ناهارخوری با پارتیشن تخته سه لا و MDF جدا شده است که دارای انبار و دهانه هایی برای حفظ ارتباط بصری است.

درباره House CT بیشتر بدانید


یک راه پله آبی روشن

فین هاوس ، انگلستان ، توسط پروژه های RA

یک راه پله استیل آبی روشن که شبیه یک مجسمه طراحی شده است ، دیوارهای داخلی دیوارهای سفید این خانه لندن را که برای طراح مد روکساندا ایلینچیچ طراحی شده است ، می شکند.

طبق معمار RA Projects ، راه پله که از مرکز خانه عبور می کند ، باعث ایجاد شکاف در عین ارائه “درجه نفوذپذیری” می شود. در یک طبقه ، قفسه بندی دارد و برای جدا کردن آشپزخانه از اتاق نشیمن در طرف دیگر استفاده می شود.

درباره فین هاوس بیشتر بدانید


این جدیدترین سری از کتابهای ما است که از آرشیو تصویری دزین الهام گرفته است. برای الهام بیشتر به بوک بوک های قبلی که میزانسن ، آشپزخانه U شکل و اتاق نشیمن آرام را نشان می دهند ، مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید